Аденома передміхурової залози
Loading

Аденома передміхурової залози

Аденома передміхурової залози - це доброякісне розростання передміхурової залози (простати).

Передміхурова залоза - це залозисто-м'язовий орган, який оточує початкову частину сечовивідного каналу у чо­ловіків. Через таке розташування простата при збільшенні блокує тією чи іншою мірою потік сечі.
Збільшення (гіпертрофія) простати - доволі звичайне явище у чоловіків після 35 років. Більше схильні до збільшення простати огрядні з великим животом чоловіки та ті, що ведуть сидячий спосіб життя, оскільки в обох ви­падках у ділянці тазу порушується циркуляція крові; у ре­зультаті виникає застій крові, що може стати причиною збільшення простати.- Найчастіше аденома простати розвивається після 50 років, з віком частота захворювання збільшується - понад 50% хворих мають вік за 60 років.
Вона розвивається повільно, поступово здавлює се­човивідний канал, утруднює виведення сечі. Перша ха­рактерна ознака її - сечовиділення стає частішим, особ­ливо вночі; струмінь сечі стає тонким, падає вниз верти­кально (хворий мочиться під ноги), розбризкується. З ча­сом ці явища підсилюються, виникає примусовий позив на сечовиділення, на відміну від циститу, безболісний, але дуже інтенсивний. Це може призвести до нетримання сечі. Збільшується кількість виведеної сечі, можуть вини­кати гострі затримки сечі. Пізніше сеча починає ми­мовільно виділятися по краплях. Якщо аденому простати не лікувати, це може спричинити розвиток ниркової не­достатності.
При появі перших ознак аденоми простати необхідно звернутися до лікаря-уролога.
Лікування включає режим, дієту, прийом медикаментів. Хворі повинні уникати охолоджень, особливо ніг, тривало­го сидіння, слідкувати за діяльністю кишечнику, намагати­ся, щоб випорожнення його відбувалося щоденно. Систе­матично займайтесь ранковою гімнастикою, щоденно робіть піші прогулянки по 1-1,5 години.
Корисні молочні продукти та рослинна їжа. Із раціону виключіть перець, гірчицю, консерви, копчення, алкогольні напої. Останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 2-3 години до сну.
Не стримуйте сечовиділення, оскільки сильне розтягуван­ня сечового міхура може спричинити гостру затримку сечі.
Радикальне лікування аденоми простати оперативне. Воно може проводитись як звичайним методом, так і за допомогою ендоскопа: так звана трансуретальна резекція простати, коли за допомогою лазера видаляється частина залози. У задавнених випадках операцію проводять у два етапи: спочатку накладають сечоміхуровий свищ, а через деякий час видаляють аденому.
Існує також багато лікарських препаратів для лікування аденоми простати, кількість яких з кожним роком росте, та призначити їх може тільки досвідчений уролог і тільки при незадавненій формі хвороби.

Засоби народної медицини для лікування аденоми простати:

* 1 ст. ложку подрібненого листя або кори ліщини звичайної залити склянкою окропу, настояти 1 годину, процідити, пити по 50 мл 4 рази на день за ЗО хвилин до їди;
* 20 г бруньок тополі чорної залити 100 мл 40% спирту, настояти 2 тижні, вживати по 40 крапель за ЗО хвилин до їди 4 рази на добу;
* 1 ст. ложку бруньок тополі чорної залити склянкою води, кип'ятити на малому вогні 10 хвилин, додати 1 ст. ложку цвіту і стебел вересу звичайного, подрібнених листків ліщини звичайної та настояти годину, процідити, пити по 50 мл тричі на день за ЗО хвилин до їди;
* плоди каштана звичайного розбити молотком, зібрати шкірку, висушити; 50 г шкірки залити 0,5 л горілки, настояти 10 діб у темному місці, процідити. Вживати по 20 крапель із чвертю склянки води двічі на день за ЗО хвилин до їди протягом 20 днів, зробити десятиденну перерву, потім знову курсами по 20 днів з десятиденними перервами, до­ки не закінчиться вся настоянка. Лікування ефективне при аденомі, простатиті, гіпертонії, геморої, тромбофлебіті;
* 80-100 г очищеного гарбузового насіння останнього врожаю потовкти з 1-2 ложками молока або води, вжи­ти теплим за кілька прийомів. Якщо переноситься доб­ре, то залити таку саму кількість 200-300 грамами мо­лока, яке ось-ось закипить, і довести до кипіння. Випи­ти теплим у 2-3 прийоми, курс 3-4 тижні, повторити лікування можна через 7-10 днів.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: