Простатит
Loading

Простатит

Простатит - це запалення передміхурової залози. Він виникає внаслідок проникнення інфекції здебільшого із се­човивідного каналу при його запаленні, зокрема при гоно­реї, рідше - як ускладнення загальних інфекцій (ангіни, гри­пу, туберкульозу). Сприяють розвиткові простатиту місцеве переохолодження, особливо сидіння на холодній землі, по­рушення статевої функції - сексуальні надмірності, малору­хомий спосіб життя.

Специфічним фактором розвитку простатиту є пору­шення біотерморегуляції яєчок. Причина - з одного боку сидяче положення, при якому яєчка лежать на «інкубаторі», а з іншого боку - синтетичні плавки та тісні джинси прити­скають їх до тіла та сприяють перегріванню. Це спричиняє порушення функції, створює стійкий гормональний фон, що сприяє виникненню запального процесу та поступово­му переходу його у хронічне захворювання.
Гостра форма простатиту протікає з підвищеною тем­пературою, частим сечовиділенням, відчуттям жару в про­межині, ослабленням напруги струменя сечі, болем у прямій кишці при випорожненні кишечнику.
Лікують у стаціонарі, в окремих випадках необхідна операція. Несвоєчасне лікування може призвести до по­ширення інфекції на сусідні тканини, виникнення сепсису (зараження крові), переходу захворювання у хронічну фор­му. Ще один важливий момент - порушення циркуляції крові та лімфи в органах малого тазу, якому передує застій крові в судинах цієї частини тіла (звідси і геморой).
У водіїв посилювати порушення у простаті може спазм дрібних судин внаслідок постійної вібрації, особливо у чо­ловіків з нестійкими вегето-судинними реакціями та тих, що зловживають палінням, а також тривалі ударно-ста­тичні навантаження на попереково-крижовий та нижній грудний відділи хребта, нервове напруження. При цьому страждає і весь організм в цілому.

Хронічний простатит
характеризується тривалим пе­ребігом з періодами загострення та начебто видужання; проявляється жаром у сечовивідному каналі, в ділянці про­межини, мізерними виділеннями із сечовивідного каналу в кінці акту сечовиділення або випорожнення кишечнику, підвищеною втомлюваністю, роздратованістю. Спричиня­ють розвиток простатиту також тривалі сексуальні пес­тощі, які провокують ерекцію, але не закінчуються оргаз­мом та сім'явипорскуванням, перерваний або подовжений статевий акт. Хронічний простатит може призвести до імпотенції, безпліддя.
Лікуватися необхідно у лікаря. Виключається гостра їжа, алкогольні напої. Під час загострення простатиту ви­ключається статеве життя.
Для профілактики простатиту необхідно своєчасно та повністю лікувати інфекції сечовивідних шляхів, стежити за регулярним випорожненням кишечнику. Людям, які пра­цюють переважно сидячи, рекомендуються фізичні наван­таження, в тому числі пішохідні прогулянки, заняття спор­том - біг, плавання, гра в теніс тощо.

Чоловікам, особливо після 40 років, та тим, що тривалий час проводять за кермом, рекомендується:

1. Щоденно проходити пішки 6-8 кілометрів швидкою ходою і широким кроком;
2. Виконувати по 15-20 стрибків на носках 3-4 рази на день;
3. Присідати 10-12 разів (повільно) вранці і ввечері;
4. Зранку приймати контрастний душ, направляючи струмінь на промежину та мошонку (починати та закінчува­ти холодною водою);
5. Увечері приймати теплий висхідний душ або сидячу ванну 5-7 хвилин;
6. Двічі на рік показуватися урологу;
7. 1 раз на рік проходити курс масажу попереково-кри­жового відділу хребта.
Перші 5 пунктів рекомендуються і для молоді.


Народні засоби лікування хронічного простатиту

* Застосовують настоянку бруньок тополі чорної, насто­янку листя та кори ліщини, настоянку кірок каштану, насіння гарбузове, як і при аденомі простати.
* 3 частини листя ліщини звичайної, 3 частини трави ве­ресу звичайного, 2 частини трави вероніки лікарської, З частини квіткових кошиків цмину піскового, 2 частини трави розхіднику звичайного, 3 частини листків і квіток алтеї лікарської змішати; 4 ст. ложки суміші залити 2 склянками окропу, настояти 4 години, пити по 50 мл тричі на день за ЗО хвилин до їди.
* 4 чайні ложки подрібненого в порошок насіння петрушки го­родньої залити склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин, осту­дити, процідити, вживати по 1 ст. ложці 4-6 разів на день.
* 4 чайні ложки кореня петрушки городньої залити 300 мл окропу, настояти 8-10 годин, процідити, вживати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день за ЗО хвилин до їди.
* 2 ст. ложки трави первоцвіту весняного залити склянкою окропу, настояти ніч, процідити, випити зранку за ЗО хви­лин до їди 1 склянку і ввечері, уже в ліжку, 1 склянку.
* 100 г кореня любистку лікарського залити 300 грамами спирту міцністю не менше 60°, настояти в темному місці 15 діб, вживати по 1 ст. ложці тричі на день до їди.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: