Хворий у вашому домі
Loading

Хворий у вашому домі

Догляд за хворим - це складова частина лікування. Від до­гляду часто залежить не тільки тривалість хвороби, а й наслідки. Хворому необхідне співчуття, розуміння його стану, чуйність, моральна підтримка, душевна теплота, що діють ніяк не менше, ніж лікарські засоби. «Любов і турбота - найкращі ліки». Цей вислів належить німецькому лікарю та природодосліднику Парацельсу. Дуже важливо забезпечити гігієну хворого, не допустити ускладнень тривалого перебування в ліжку і в першу чергу виникнення пролежнів та пневмонії.
При лікуванні в домашніх умовах часто доводиться засто­совувати різні процедури, проводити забір матеріалу на аналізи.

Хворому потрібні спокій, тиша. Якщо є така змога, відведіть для нього окрему затишну, світлу кімнату і підтри­муйте в ній постійну температуру на рівні 20-22, а для не­мовлят 22-24°С, двічі на день робіть вологе прибирання та провітрювання.
Слідкуйте, щоб не було протягів, щоб ліжко не стояло біля батареї центрального опалення або печі. Ліжко має бути зручним, постільна білизна - чистою.
Хворим із нетриманням сечі та калу на наматрацник по всій ширині кладуть клейонку та добре підгинають її краї для попередження забруднення матраца. Поверх клейон­ки стелять чисте простирадло, краї якого підгортають під матрац, щоб воно не скочувалось у складки. Матрац і на­матрацник бажано якомога частіше провітрювати.
Покладіть хворому дві подушки. Нижню - з пір'я, верх­ню - із пуху. Нижню кладуть так, щоб вона трішки видава­лась з-під верхньої, а верхню - щоб упиралась у спинку ліжка.
При зміні постільної білизни важкохворого пересувають на край постелі, скачують брудне простирадло по довжині у вигляді бинта, на його місці розправляють чисте, на яке перекладають хворого, а з другого боку знімають брудне простирадло та розправляють чисте. На простирадлі не повинно бути рубців, латок.
Натільну білизну міняйте якомога частіше, але не рідше, ніж раз на тиждень. Щоб зняти сорочку з важкохво­рого, підкладають руки під його крижі, захоплюють краї со­рочки і обережно підводять її до голови, потім піднімають обидві руки хворого і скатану сорочку біля шиї пере­кидають через голову. Після цього звільняють руки. Одяга­ють сорочку в зворотному порядку: спочатку рукави, потім перекидають сорочку через голову і розправляють під хво­рим. При ушкодженні руки у хворого спочатку знімають ру­кав із здорової руки, одягають - спочатку на здорову руку.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: