Аутогенне тренування
Loading

Аутогенне тренування

Основоположник аутогенного тренування австрійський професор Йоганн Шульц помітив, що при лікуванні гіпно­зом завдяки самонавіюванню деякі із його пацієнтів могли розвинути в собі те, що він навіював їм у стані спокою, роз­слаблення і сну. Це спонукало його до створення методи­ки аутогенного тренування.
Тренування можна проводити:
а) лежачи горілиць, руки вдовж тулуба; одяг повинен бути зручним: комірець розстебнутий, ремінь розслабле­ний, годинник, окуляри зняті; одяг повинен створювати комфортне відчуття тепла; під час занять очі заплющені, але без напруги;
б) напівлежачи на стільці або у кріслі; руки потрібно три­мати не на підлокітниках, а на колінах; щодо решти - все так само, як і попередньому пункті;
в) сидячи на стільці, не спираючись на спинку, ноги розстав­лені на рівні плечей, ступні стоять на підлозі, руки на колінах, ту­луб злегка зігнутий, голова трохи опущена, очі заплющені; ди­хання носом; рот закритий, але знову ж таки без напруження, без стискування щелеп. Тіло розслаблене, начебто ви дрімаєте. Центр ваги припадає не на ноги, а на сідниці. Сидіти зручно, м'язова напруга ніде не відчувається - це свідчить, що положення тіла вибрано правильно і можна починати.
Все заняття поділяється на 3 частини. Перша приво­дить до стану дрімоти, друга - безпосередньо само­навіювання, третя, найкоротша, - вихід із дрімоти. Слова самонавіювання промовляються подумки, мета - відтво­рити у відчуттях слова, що вимовляються. Одну й ту саму формулу промовляють кілька разів з невеликим інтерва­лом у 15-30 секунд. Після появи відчуттів, яких ви доби­ваєтеся у першій вправі, переходьте до наступної. З кож­ним заняттям бажане відчуття настає все швидше.

Перед початком і після виконання кожної вправи про себе промовляються слова: «Я зовсім спокійний».

Вправа 1. Руки дуже важкі, все важчають і важчають (права рука, ліва, тулуб, ліва нога, права нога).
Вправа 2. Руки дуже теплі (права рука, ліва, тулуб, ліва нога, права нога).
Вправа 3. Серце б'ється рівно і спокійно...
Вправа 4. Дихання зовсім спокійне, мені дихається легко...
Вправа 5. Сонячне сплетіння випромінює тепло...
Вправа 6. Лоб приємно прохолодний...
В кінці заняття вимовляється коротка фраза: «Руки на­пружені, вдихнути та розплющити очі!»
Вправи 1 і 2 знімають м'язову напругу і навіюють легку дрімоту (між бадьорістю і сном) з третьої вправи почи­нається лікувальне самонавіювання на серце, органи дихан­ня та черевної порожнини, шоста - знімає головний біль.
Всі вправи потрібно засвоювати послідовно та в комплексі. Якщо ви відпрацьовуєте п'яту, то повинні пройти чотири попередніх і повторити їх перед п'ятою.
Не поспішайте, наберіться терпіння! На відпрацювання кожної вправи потрібно кілька днів, краще тиждень. Комусь, можливо, потрібно буде до трьох тижнів занять, перш ніж насправді виникне відчуття важкості в руці, стільки ж - на іншу руку, тулуб і т.д. Вправи робіть 2-4 рази на день. Перерви більш ніж на 1 -2 дні робити не можна.
Для того, щоб викликати відчуття важкості в руці, напружте її, а потім розслабте і запам'ятайте ці відчуття. Можна згадати відчуття, які з'являються після зливу води із ванни, в якій ви лежали.
Аби викликати відчуття важкості всього тіла, можна напружити всі м'язи, а потім розслабитися і запам'ятати це відчуття.
Для виклику відчуття тепла необхідний помічник. Ви сидите із заплющеними очима і тримаєте руки на колінах до­лонями догори. До ваших долонь повільно підносять грілку. Повітря прогрівається, і ви починаєте відчувати теп­ло. Запам'ятайте це відчуття - саме таке ви повинні буде­те згодом у себе викликати. Можна також пригадати свої відчуття, коли ви лежите в теплій, але не гарячій ванні.
Якщо ви серйозно вирішили зайнятися собою, ви обов'язково зможете знайти і час для занять - щоб нікуди не треба було поспішати і ніхто не міг вас потурбувати.

Прийміть зручну позу. Заплющіть очі, зосередьтесь на своїх відчуттях. Можна перед цим уявити заспокійливу, приємну для вас картину: наприклад, зелений луг, тишу, ніжне сонце... По мірі заспокоєння та зосередження на відчуттях при виконанні вправ 1 і 2 з'являється відчуття тепла, оскільки починають розслаблятися м'язи. Коли ви­никне відчуття дрімоти - можете промовляти слова ліку­вальних самонавіювань.
Згодом вам буде достатньо кількох хвилин, щоб досягти цих відчуттів. А ось час на промовляння формул лікувальних самонавіювань скорочувати не рекомендується. Тривалість - від однієї до кількох хвилин для кожної вправи. Після цього відновіть тонус - потягніться, напружте м'язи.
Майте на увазі, що під час занять можуть виникати незвичайні відчуття: легкі поколювання, відчуття подовження рук або однієї руки, набряку пальців тощо. Не лякайтесь цього: такі відчуття зовсім не шкідливі.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: