Гігієна хворого
Loading

Гігієна хворого

Кожного дня хворого необхідно умивати, 1 раз на день допомагати йому приймати душ або ванну. Лежачих хво­рих, які не можуть приймати гігієнічні ванни, необхідно протирати рушником, змоченим водою або одним із дезинфікуючих розчинів: камфорним спиртом, одеколо­ном, горілкою або спиртом наполовину з водою, оцтом то­що. Для цього один кінець рушника змочують дезинфікую­чим розчином, злегка віджимають та протирають за вуха­ми, шию, спину, передню частину грудної клітки, пахвові впадини. Слід звертати увагу на складки під молочними за­лозами, де в огрядних жінок можуть утворюватись попрілості. Потім насухо витирають шкіру в тому ж порядку.
Ретельно підмивають пах, зовнішні статеві органи, сідниці.
При поганому догляді за шкірою у хворого можуть з'явитися пролежні - омертвіння шкіри, підшкірної клітко­вини та інших тканин при тривалому тиску на них в умовах порушеного кровообігу. Першою ознакою пролежнів є блідість шкіри з наступним почервонінням, потім з'яв­ляється набряк, відшарування епідермісу з утворенням пу­хирів. Для їх профілактики при кожній зміні білизни уважно оглядайте тіло хворого і особливо ті місця, де вони най­частіше з'являються. Щоденно протирайте шкіру де­зинфікуючим розчином, а під місця можливого утворення пролежнів підкладайте гумовий круг, вкритий підстілкою або в наволочці.
Якщо пролежні все-таки з'явилися, прикладайте до них примочки з олії шипшини або обліпихи, обтирайте та при­кладайте тампони, змочені у відварі із кори дуба або то­полі, прикладайте мазь із соку листя алое, прополісу.
Подбайте про запобігання пневмонії у лежачих хворих. З цією метою слід робити з ними дихальну гімнастику. Ме­та вправ - домогтися правильного та глибокого дихання, залучаючи до дихальних рухів усі дихальні м'язи.
Важкохворим, які не можуть самостійно чистити зуби, після кожного прийому їжі треба протирати рот. Ватним тампоном, який змочується у теплій воді, протирають зуби та язик, після чого хворий повинен гарно прополоскати рот. Зубні протези на ніч потрібно зняти, ретельно проми­ти з милом і до ранку зберігати у чистій склянці, а вранці знову промити та вставити.

При склеюванні повік виділеннями потрібно промити очі. Для цього стерильні марлеві тампони змочують у теплому розчині 3% борної кислоти. Лежачим хворим потрібно періодично прочищати вуха. Якщо хворий дуже кволий і не може самостійно звільнювати носові ходи, не­обхідно щоденно видаляти кірочки, які утворилися. Для цього слід змочити турунду із вати будь-якою олією, ввес­ти її в носові ходи, закинути голову хворому і через 2-3 хви­лини обертальними рухами видалити кірочки.
Волосся миють не рідше одного разу на тиждень, нігті зрізають коротко маленькими ножицями обережно, щоб не пошкодити шкіри.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: