Ангіна
Loading

АнгінаАнгіна (гострий тонзиліт) - це гостре загальне інфекційне захворювання з переважним ушкоджен­ням піднебінних мигдаликів

Піднебінні мигдалики розташовані по обидва боки гор­ла позаду і трохи вище язика. Вище і позаду м'якого піднебіння на межі рота та носа розташовані аденоїди -маса тканини мигдалевидної залози. Вони виконують функцію захисту від інфекції, яка проникає в організм че­рез рот та ніс. Це частина лімфатичної системи - захисної системи організму, клітини якої знешкоджують бактерії.
Вони часто потрапляють під дію респіраторних захво­рювань, а можуть самі вражатися різними збудниками інфекції - стрептококом, стафілококом, вірусами тощо.
Ангінами частіше хворіють діти дошкільного та шкільного віку та дорослі до 35-40 років, особливо в осінній та весня­ний період. При ангіні виникає біль при ковтанні, нездужан­ня, підвищення температури тіла. Часто хворі скаржаться на біль у суглобах, головний біль, періодичний озноб.
Мигдалики набухають, стають червоного кольору, че­рез деякий час на них з'являються нальоти у вигляді жов­то-білих пухирів невеликого розміру, які можуть зливатися один з одним і вкривати всю видиму частину мигдалика. У більш важких випадках виникає гостре гнійне запалення мигдаликів, яке може перетворитися в обмежений гнійник - паратонзилярний абсцес, який потребує хірургічного втручання.
Необхідно пам'ятати, що поява нальотів на мигдаликах може бути проявом дифтерії - грізного інфекційного захво­рювання, яке вимагає негайного спеціального лікування.
Ускладненнями ангіни можуть стати ревматизм, холе­цистит, менінгіт, орхіт, нефрит тощо, тому при появі перших ознак ангіни слід звернутися до лікаря.
Призначається постільний режим, їжа повинна бути ба­гата вітамінами, не гаряча, але і не холодна. Корисно пити багато свіжоприготовлених фруктових соків, чаю з лимо­ном, лужної мінеральної води. Із лікарських засобів зазви­чай призначають антибіотики, аспірин та вітамін С.
Для полоскання горла можна застосовувати теплі роз­чини перманганату калію, фурациліну, соди та солі.
Хворого слід помістити в окрему кімнату, часто її провітрювати та проводити вологе прибирання. Виділіть для хворого спеціальний посуд, який кип'ятіть або обда­вайте окропом після кожного користування. Обмежте кон­такт хворого з оточуючими, особливо з дітьми.
Для попередження ангіни необхідно проводити лікування місцевих вогнищ інфекції (каріозні зуби, хронічні тонзиліти, гнійні ушкодження придаткових пазух носа), усунути причи­ни, які заважають вільному диханню через ніс (у дітей це найчастіше аденоїди). Велике значення має загартування організму, правильна організація режиму праці та відпочин­ку, усунення різних шкідливих факторів - пилу, диму (в тому числі і тютюнового), надто сухого повітря, алкоголю тощо.
При великих аденоїдах може постати питання про хірургічне втручання. Проте це вирішується Індивідуально в кожному окремому випадку. Оперативне втручання при аде­ноїдах, як і при хронічному тонзиліті, зараз проводиться рідко у зв'язку з захисною функцією мигдаликових залоз.адже не-обґрунтоване видалення аденоїдів відкриває шлях для про­никнення запалення в більш глибокі відділи дихальних шляхів.


Засоби народної медицини для полоскань при ангіні:

* 1 ст. ложку трави шавлії лікарської залити склянкою ок­ропу, настояти ЗО хвилин, процідити, полоскати горло через кожні 2 години;
* 1 ст. ложку цвіту ромашки лікарської залити склянкою окропу, настояти ЗО хвилин, процідити, полоскати гор­ло 5-6 разів на день;
* 100 г очищеного та подрібненого часнику залити 100 мл перевареної води кімнатної температури, настояти в закритому посуді 5-6 годин (можна до 24 годин), процідити, полоскати теплим розчином;
* 2 ст. ложки подрібненої кори верби білої залити 2 склян­ками гарячої води, кип'ятити 15-20 хвилин на малому вогні, процідити, використовувати для полоскання;
* 4 сухі або свіжі листки подорожника великого залити склянкою окропу, настояти ЗО хвилин, полоскати горло теплим розчином щогодини, Для покращення смаку можна додати меду;
* 50 г сухого кореня родіоли рожевої (золотого кореня) залити 0,5 л горілки, настояти 7 днів у темному місці, процідити; 1 чайна ложка настоянки на півсклянки гаря­чої води використовується для полоскання горла. По­лоскати потрібно безперервно упродовж 10-15 хвилин, через деякий час повторити полоскання.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: