Атеросклероз
Loading

Атеросклероз


Атеросклероз - хронічне захворювання артерій, при якому стінки артерій товстішають І ущільнюються через утворення у їх внутрішніх обкладинках бляшок, що розвиваються внаслідок відкладення жиро­подібних речовин, переважно холестерину. Виник­нення атеросклерозу пов'язане перш за все Із запа­ленням ендотелію (плоскі клітини, що вкривають су­дини зсередини). Причина досі не з'ясована.

Імунні клітини намагаються гасити запалення, але не можуть з цим упоратись і гинуть. Якраз на місці їх загибелі й виникають ліпідні жирові бляшки, що містять кристали холестерину. Бляшки перешкоджають рівномірному пото­ку крові в судинах, створюють завихрення. При цьому вони можуть укриватися виразками, що призводить до рсідання еритроцитів на ушкодженій поверхні.
Бляшки звужують просвіт артерії і перешкоджають нор­мальному кровопостачанню багатьох органів, унаслідок чого функція цих органів порушується.
За злою іронією найбільші бляшки утворюються саме в тих артеріях, що відповідають за кровопостачання найваж­ливіших органів: серця, головного мозку, нирок і, звичай­но, всіх органів статевої сфери.
Не останню роль в утворенні бляшок відіграє холесте­рин. Жінки від шкідливої дії холестерину до менопаузи за­хищені жіночими статевими гормонами, що не дають холе­стеринові відкладатися в артеріях.
А чоловіки наділені іншими гормонами. Тому ще замо­лоду чоловіки ризикують стати жертвами інфаркту міокар­да, інсульту, раптово] втрати статевої сили.
Але без холестерину людина жити не може. Адже він бере участь у формуванні стінки клітини. Особливо багато його в клітинах мозку. Крім того, на його основі синтезу­ються деякі гормони. Таким чином, весь негатив пов'яза­ний з надлишком холестерину. У крові людини холестерин переноситься спеціальними транспортними системами -ліпопротеїдами. Так звані ліпопротеїди низької щільності сприяють виникненню атеросклерозу, ліпопротеїди висо­кої щільності, навпаки, видаляють холестерин із наших су­дин. Тому так важливо знати рівень у крові холестерину та ліпопротеїдів.
Факторам ризику, безперечно, належить чимале зна­чення у розвитку атеросклерозу. Деякі з них усунути не можна: вік, чоловіча стать, спадковість. Інші залежать від самої людини: артеріальна гіпертензія, ожиріння, паління-Є й такі, які можна усунути лише частково: цукровий діабет, високий рівень холестерину та ліпопротеїдів низької щільності. До факторів ризику відносять також недостатню фізичну активність, надмірне емоційне перенапруження та індивідуальні особливості людини.
Атеросклероз найчастіше зустрічається у чоловіків 50-60 років та жінок, старших 60 років, та найчастіше вра­жає судини серця, мозку, нирок, кінцівок. В Україні кожні 4 хвилини трапляється інсульт, а кожні 11 хвилин - інфаркт міокарда.

Атеросклероз серцевих судин
проявляється іше­мічною хворобою серця (ІХС) з нападами стенокардії (бо­лю в ділянці серця) та розвитком інфаркту міокарда, сер­цевою недостатністю.

Атеросклероз мозкових судин
призводить до запа­морочень (переважно при швидкій зміні положення тіла, різких рухах), шуму в голові, погіршення пам'яті, зміни психіки; закупорка мозкової артерії може призвести до її розриву та крововиливу в мозок - інсульту.

Атеросклероз периферійних судин
проявляється сухістю та морщенням шкіри, швидкою втомлюваністю, похолоданням кінцівок, болем у спині, попереку, кінцівках.
Розвиток атеросклерозу тривалий. Хвороба може ви­никати ще замолоду, але проявлятися починає в більш зрілому віці.
У профілактиці атеросклерозу варто враховувати фак­тори ризику, особливо ті, які можна повністю усунути чи бодай пом'якшити. Про все це йдеться у відповідних розділах нашої книги: "ІХС", "Інсульт", "Ожиріння", "Гіпер­тонія артеріальна", "Цукровийдіабет" тощо.
Жоден з лікарських засобів не в змозі повернути розви­ток атеросклерозу назад, хоча дієта з малим вмістом холе­стерину якоюсь мірою є профілактикою подальшого роз­витку жирових відкладень. Сучасна медицина має в арсе­налі велику кількість лікарських засобів для лікування ате­росклерозу, проте вони здебільшого можуть лише загаль­мувати подальший його розвиток. Найефективнішими з них вважаються препарати нікотинової кислоти та статини (ловастатин, мевакор, зокор, симвастатин тощо).

Народна медицина пропонує при атеросклерозі засоби
, дія яких спрямована на збереження еластичності стінки артерій, послаблення процесу утворення бляшок, підвищення опірності організму, виведення надлишків хо­лестерину.
Насамперед це цибуля та часник, які можна вживати в цілому або розтертому вигляді, а також у вигляді соку, який можна змішувати з медом у співвідношенні 1:1 або 1:2 та приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день до прийому їжі.

* Сироп із цибулі готують так: одну велику цибулину (100 г) натирають, засипають 1/2 склянки цукру, насто­юють добу, вживають по 1 ст. ложці за 1 годину перед або через 1 годину після їди тричі на день.
* 50 г часнику розтовкти і залити склянкою води, настоя­ти 3 доби в теплому місці, вживати по 8-10 крапель у чайній ложці води.
* 300 г часнику покласти у півлітрову пляшку і залити спиртом, настояти протягом 3 тижнів, вживати по 20 крапель щодня з 1/2 склянки молока
* А ось рецепт тибетської медицини. Ретельно промити і очистити 350 г часнику, дрібно нарізати та розтерти в посудині дерев'яною або фарфоровою ложкою. Зва­жити 200.Г цієї маси, беручи її знизу, де більше соку. Покласти у скляний посуд і залити 200 грамами 969 спирту. Посудину щільно закрити і зберігати в темному прохолодному місці 10-12 днів. Приймати по краплях за наведеною нижче схемою за 15-20 хвилин до їди з 1/4 склянки холодного молока.

Далі продовжувати по 25 крапель тричі на день до пов­ного використання приготовленого складу. Курс лікування повторити через 6 років.
Вважається, що цей склад очищує організм від жирових та вапняних відкладень, різко покращує загальний обмін речовин в організмі. В результаті цього відновлюється зір, зникає шум у голові, судини стають еластичними, що по­переджає розвиток склерозу, стенокардії, інфаркту міокарда.

* Корисні при атеросклерозі зелений чай, сік гарбуза по 1/3 склянки двічі-тричі на день, сік буряка по 1/3 склян­ки за 20-30 хвилин до їди, баклажани.
* Плоди шипшини розтовкти, заповнити ними на 2/3 пляшку, залити горілкою, настояти 2 тижні в темному місці, щоденно збовтуючи, процідити, вживати по 20 крапель на шматочку цукру.
* 0,5 кг плодів глоду колючого розім'яти дерев'яною ложкою, додати півсклянки води, нагріти до 40°С і пропустити через соковижималку, вживати по 1 ст. ложці тричі на день до їди.
* 10 г плодів глоду колючого залити 100 мл горілки й на­стояти упродовж 10 днів, процідити, вживати по 10 кра­пель з водою тричі на день до їди.
* 1 ст. ложку сухого листя подорожника великого подрібни­ти, заварити склянкою окропу, настояти 10 хвилин, випи­ти упродовж 1 години невеликими дозами (добова доза).
* Добре вимите листя подорожника великого порізати, пом'яти та видушити сік, змішати з рівною кількістю ме­ду, варити 20 хвилин, вживати по 2-3 столових ложки на день. Зберігати в закритому посуді в прохолодному темному місці.
* 20 г листя суниці лісової подрібнити, залити склянкою окропу, кип'ятити 5?10хвилин,настояти 2 години, приймати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день. Листя суниці має сечогінні властивості й виводить не лише солі, а й холестерин.
* 1 ст. ложку трави меліси залити 2 склянками окропу, кип'ятити 5-10 хвилин, настояти 1 годину, вживати по 1 столовій ложці тричі на день. Меліса знімає нервові спазми, покращує роботу мозку, зменшує шум у вухах.
* 250 г коренів хрону вимити, витерти, натерти на крупній тертці, залити 3 л перевареної води і кип'ятити 20 хвилин, процідити, пити по 1/2 склянки тричі на день. Або 1 ст. ложку натертого хрону змішати з 1 склянкою сметани, вживати під час їди по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.
* 5г березових бруньок залити 1 склянкою води, кип'яти­ти 15 хвилин, настояти 1 годину, процідити, пити по 1/2 склянки 4 рази на день через 1 годину після вживання їжі.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: