Бронхіт
Loading

Бронхіт


Бронхіт - це захворювання слизової оболонки бронхів. Коли вражені бронхи, проходження повітря утруднюється і ви відкашлюєте велику кількість слизу (мокротиння)

Бронхіт - захворювання доволі поширене. Багато хто не звертає уваги на хронічний бронхіт, доки він не зайде досить далеко. Нерідко хворий звертається по допомогу аж тоді, коли вже серйозно вражені легені.
Захворювання викликають віруси (віруси грипу, кору, вітряної віспи, кашлюку тощо), бактерії, фізичні та хімічні фактори (сухе, холодне та гаряче повітря, окиси азоту то­що). Схильність до захворювання підвищується при пере­охолодженні, палінні тютюну, вживанні алкоголю, пору­шенні носового дихання, хронічних інфекціях в ділянці но­соглотки, деформаціях грудної клітки.
Гострий бронхіт часто виникає як ускладнення після засту­ди. Він характеризується підвищенням температури, кашлем та виділенням мокротиння. Може загрожувати життю дитини зі слабким здоров'ям або дорослої людини з емфіземою ле­генів чи захворюванням серця. В інших випадках ускладнення бувають рідко. Хвороба рідко триває довше кількох тижнів.
Інша річ - хронічний бронхіт. Про хронічний бронхіт слід говорити тоді, коли кашель триває не менш, як три місяці на рік упродовж двох років.


Пілюля сміху:

Діалог двох лікарів:
- Я прописав одному паціенту, який хворіє на бронхіт, щоб він тепліше одягався.
- Правильно Зробив!
- Так, але йдучи додому, він прихопив мою дублянку.

Кашель зазвичай буває не натужний, він сильніший зранку і ввечері, ніж серед дня; посилюється за сирої по­годи. Майже завжди він пов'язаний з палінням.
Інший поширений подразник - забруднення повітря. Тому більшість жертв цього захворювання живе в містах, де забруднення повітря є великою проблемою.
Хвороба підкрадається поступово. Хворий не помічає, що тривалість кашлю з року в рік збільшується, як і кількість мокротиння. Захворювання може призвести до емфіземи легенів, ускладнитися пневмонією та за­дишкою.
Чоловіки хворіють майже в чотири рази більше, ніж жінки. Захворювання розпочинається в середньому віці та погіршується з роками, якщо вчасно не звернутися по допомогу до лікаря.
З метою контролю і профілактики доведеться кинути палити, обмежити вживання алкогольних напоїв.
Якщо на роботі на вас впливає пил, сильні запахи, дим, то може постати питання про зміну місця роботи, а в деяких випадках - і про зміну місця проживання.
Уникайте перевтоми. Спати треба в теплій, без протягів, спальні. Підтримуйте у своєму помешканні необхідну вологість. Стережіться застуди. Подбайте про загальне зміцнення здоров'я. Це і повноцінне хар­чування, і помірні фізичні вправи, і обережне загарту­вання.
При загостреннях, пов'язаних з інфекцією, лікар призначає антибіотики, а при задишці - бронхорозширю-вальні препарати.
При гострому бронхіті рекомендується спокій, при підвищеній температурі - постільний режим. Слід припи­нити палити, повітря в кімнаті зволожувати. їжа повинна легко засвоюватись та бути багатою на вітаміни.
Рекомендуються гарячі настої малини, липового цвіту, квіток бузини чорної, інгаляції підігрітою мінераль­ною водою, з 2% розчином соди, евкаліптовою, анісо­вою олією. Інгаляції роблять 3-4 рази на день упродовж 3-5 днів. Тривалість процедури - 5 хвилин.
Застосовують гірчичники, банки на грудну клітку, бан­ковий масаж.

Засоби народної медицини для лікування гос­трого бронхіту:

* 1 склянку свіжого соку моркви змішати з кількома лож­ками меду, Ёживати по 1 ст. ложці 4-5 разів на день;
* 1 чайну ложку бруньок сосни відварити у склянці води в закритому посуді, настояти 2 години, випити за 3 прий­оми упродовж дня;
* 1 ст. ложку сухої трави шавлії лікарської і 1 склянку моло­ка помістити в емальований посуд, закрити кришкою, закип'ятити на легкому вогні, остудити і процідити, зно­ву закип'ятити під кришкою, пити перед сном гарячим;
* 6г коренів алтею лікарського подрібнити, залити склян­кою холодної води, настояти 8-10 годин, вживати при гострому та хронічному бронхітах;
* 2-3 листочки мати-й-мачухи зварити в 1/2 склянки мо­лока, додати свіжого свинячого смальцю на кінчику но­жа, пити перед сном по кавовій чашці;
* по 10 г трави іван-чаю, багна звичайного, деревію зви­чайного, листя мати-й-мачухи змішати, залити 0,5 л ок­ропу, настояти 2 години, процідити, приймати по 1 ст. ложці тричі на день;
* 1 ст. ложку трави хвоща польового заварити 2 склянка­ми окропу, настояти 2-3 години, вживати по 1 ст. ложці 5-6 разів на день;
* 2 чайні ложки трави маргаритки багаторічної залити 1 склянкою окропу, настояти в закритому посуді 2 годи­ни, процідити, вживати по 1/2 склянки тричі на день. Як відхаркувальний засіб можна вживати також палений цукор.

При хронічних бронхітах народна медицина про­понує:

* 1 л соку чорної редьки змішати з 400 г рідкого меду та пи­ти по 2 ст. ложки до їди і ввечері перед сном;
* 2 ст. ложки суміші, яка складається з 2 частин трави мати-й-мачухи, 1 частини трави материнки звичайної, 2 частин суцвіть ромашки лікарської, подрібнити, за­лити 0,5 л окропу, настояти, закутавши, 5-6 годин, процідити, настій пити теплим по 1/2 склянки тричі на день;
* 2 ст. ложки суміші, яка складається з 4 частин трави багна звичайного, 1 частини бруньок берези, 2 частин трави материнки звичайної, 1 частини трави кропиви дводомної, подрібнити, залити 0,5 л окропу, кип'ятити 10 хвилин, настояти, закутавши, ЗО хвилин, процідити, пити по 1/3 склянки на день після їди;
* 40 г бруньок сосни, ЗО г листя подорожника великого, ЗО г листя мати-й-мачухи подрібнити, залити склянкою окропу, настояти ЗО хвилин, настій приймати теплим по 1/3-1/4 склянки тричі на день;
* 4 великі листки алое покласти в півлітрову пляшку чер­воного вина, настояти 4 доби, приймати по 1 десертній ложці тричі на день;
* на 1 склянку молока покласти 1 десертну ложку витопле­ного нутряного сала і випито; для натирання змішати нут­ряне салові скипидаром у пропорції 1:1 та втирати насухо.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: