Целюліт
Loading

Целюліт

Целюліт - це хвороба століття, але не тому, що ним раніше не страждали, а тому, що страждати від целюліту жінки почали зовсім недавно

Під терміном целюліт мають на увазі особливий зовнішній вигляд шкіри над жировими відкладеннями - во­на бугриста, її часто порівнюють з апельсиновою шкіркою.
Целюліт частіше зустрічається у жінок, оскільки в його формуванні дуже важливу роль відіграє гормональний фак­тор. Гормональні коливання, які циклічно повторюються у кожної жінки, призводять до того, що в певний період організм жінки накопичує воду, аби забезпечити комфортні умови для розвитку заплідненої клітини. Якщо запліднення не відбулося, організм жінки позбувається води.
Доказом зв'язку з гормональним фактором являється те, що целюліт частіше формується на певному етапі гор­монального дозрівання. Сприяють його розвитку період статевого дозрівання, вагітність та менопауза.
При затримці рідини в організмі людини утворюється молодий жир, який відкладається у жирових клітинах начеб­то про запас. Якщо це чиста вода, яка не містить токсичних речовин, то жир наповнює клітини рівним шаром, і жирова тканина буде гладенькою. Якщо ж у рідині багато токсичних речовин, то, окрім накопичення жиру в жирових клітинах, відбувається структурна перебудова мембрани, яка скоро­чуючись, руйнує міжклітинний простір, де руйнується спо­лучна тканина. Вона начебто осумковує «брудний» жир, формує так звані сполучнотканинні капсули. На шкірі утво­рюються бугри та ямки, так звана апельсинова шкірка.
Це відбувається не тільки у підшкірній клітковині, а всю­ди, де є накопичення жирових клітин. Розростання та ущільнення сполучнотканинних структур у міжклітинному просторі призводить до порушення відтоку крові із мікро-циркуляторного русла, в результаті розширюється капілярна сітка - з'являється «мармуровість» шкіри.
Застій крові у капілярах призводить до випоту її рідкої частини в навколишні тканини та виникнення мікронаб-ряків навкруги жирових клітин та додаткової затримки во­ди, а також до руйнування сполучної тканини. А внаслідок мікронабряків з'являється болючість. У зв'язку ж з пору­шенням мікроциркуляції з'являється і почервоніння шкіри.
Целюліт формується переважно на бокових поверхнях та верхній третині внутрішньої поверхні стегон, на по­верхні попереку. Ці зони лімфоочистки пов'язані з тов­стою кишкою.
Целюліт на внутрішній і задній поверхнях стегна, особ­ливо у верхній третині та ближче до коліна формується при порушенні стану тонкої кишки.
Рідше він буває на спині, задній поверхні плеча, біля па­хвової ділянки ззаду. Це свідчить про порушення стану ле­генів.

При порушенні функції сечовивідної системи целюліт утворюється на передній поверхні плеча, біля пупка, нижній третині живота, над крижами, на боковій поверхні гомілки ближче до колінного суглоба.
При патології судин целюліт вражає передню поверхню стегна, сідниці та задню поверхню гомілки.
Передня поверхня грудної клітки, верхня третина живо­та, пахвова ділянка спереду страждають при порушеннях очисної функції печінки.

Засоби профілактики та лікування целюліту

1. Усунення зашлакованості організму. Створіть умови, за яких би токсичні речовини потрапляли в організм яко­мога менше, подбайте про систему очистки організму від шлаків, відновіть та активізуйте власні антиоксидантні сис­теми, забезпечте додаткове надходження до організму ан­тиоксидантів (вітаміни Р, С, Е, бетакаротин, цинк, селен -див. стор. 500-513), подбайте про нормалізацію функції систем, які виводять шлаки.
2. Забезпечення повноцінного надходження до ор­ганізму харчових речовин. Виключіть із раціону жирні сири, масло тваринного походження, жирне м'ясо, круті яйця, молоко, шоколад, консерви, ковбаси, сіль. Сіль можна замінити кмином, селерою, м'ятою, часником, лимоном, лавровим листом або соєвим соусом. Не вживайте дуже гарячих та дуже холодних страв. Не захоплюйтеся кавою, алкогольними напоями, особливо пивом та вином (краще міцні напої не більше 40-50 г на добу). Ні в якому разі не «сідайте» на різні малозбалансовані дієти та не запровад­жуйте самостійно голодування. Після сімнадцятої години в організмі активно розпада­ються жири. Відмовтеся з цієї години від цукру, макаронів та інших продуктів, що містять вуглеводи.
Ні в якому разі не приймайте лікарських препаратів без консультації у спеціаліста. Вони змусять працювати кліти­ни, які збереглися, у посиленому режимі й тим самим по­силити їх спрацьовування, що може призвести до синдро­му «відміни» або недостатньої функції цих клітин.
Забезпечте повноцінне надходження в організм при­родних ферментів за допомогою прийому біоактивних до­бавок (БАД).
3. Покращити місцеві обмінні процеси в місцях жирових відкладень та відновити структуру жирової тканини допо­можуть масаж проблемних ділянок тіла, розтирання жорст­кою мочалкою або щіткою до або під час прийому душу, пневмомасаж, лазеротерапія, ультразвукова та магнітоте-рапія, електростимуляція м'язів; застосування ліпосомаль-них гелів та кремів на рослинній основі, які містять екстракт плюща, троянди, липи, з витяжками із пшениці, глиці, вібур-куму та косметичних засобів із вмістом біфлавонідів (їх ба­гато в часнику, чорницях, каштанах), комплексу антикола-геназа/антиеластаза з вітаміном Е, «активований» кофеїн.
4. Спеціально спрямована рухова активність (бодібілдінг та всі вправи з піднятими вгору ногами). Ко­рисне аеробне навантаження (біг, швидка ходьба, пла­вання тощо). Необхідно робити гімнастику на роботі, відмовитися від взуття на високому каблуку (каблук не вище 2-3 см).

Може також застосовуватися оперативне втручання у вигляді ліпосакції (видалення жиру вакуумним відсмокту-вачем) та пластичних операцій.

Засоби народної медицини в лікуванні целюліту

Стимулятори обміну речовин:
* по 3 частини плодів фенхеля звичайного, квітів ромаш­ки лікарської та листя липи серцелистої, по 4 частини цвіту бузини чорної та листя м'яти перцевої змішати (якщо відсутні 1-2 компоненти, можна обійтися і без них); 1 ст. ложку суміші залити склянкою окропу, насто­яти ЗО хвилин, вживати по 2 склянки вранці натщесерце протягом 8-10 тижнів;
* 3 частини кори крушини ламкої, по 1 частині коренів кульбаби лікарської, насіння петрушки городньої та фен­хеля звичайного, листя м'яти перцевої змішати, приготу­вати настій та вживати, як у попередньому рецепті;
* виводить рідину із організму березовий сік. Знижують апетит:
* 1 ст. ложку кукурудзяних стовпчиків з приймочками за­лити склянкою води, кип'ятити 10 хвилин, настояти ЗО хвилин, вживати по 1 ст. ложці тричі на день через 2 години після їди;
* 4 ст. ложки трави хвоща польового залити склянкою во­ди, кип'ятити 5 хвилин, настояти 4 години, пити по 50 мл тричі на день через 1 годину після їди. З метою розслаблення застосовують ванни:
* ароматичні (рівні кількості трави м'яти перцевої, шавлії лікарської, листя евкаліпту кулястого; або трави звіро­бою звичайного, м'яти перцевої та шавлії лікарської);
* для підвищення пружності шкіри ванни з татарником звичайним.

300 г суміші лікарських трав залити холодною водою, довести на малому вогні до кипіння, процідити, віджати, вилити у ванну при температурі води 37-38°С. Тривалість ванни 15-20 хвилин. Милом не користуватися.
Не рідше 1 разу на тиждень проводити пілінг усього тіла. Особливо активно обробляти стегна, сідниці, живіт. Для цьо­го зробити скраб: змішати в рівних частинах дрібно натерту моркву і манну крупу, натерти цією сумішшю шкіру, залиши­ти її на шкірі на 10-15 хвилин, потім змити теплою водою.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: