Депресія
Loading

Депресія

Депресія - це психічне пригнічення, яке супроводжується млявістю мислення, уповільненими рухами

Від звичайного пригнічення депресія відрізняється тим, що людина не може впоратися з нею самостійно. Це вже хвороба, яка вимагає відповідного лікування.
Депресія може виникати в будь-якому віці, але частіше у підлітковому, середньому та похилому, причому жінки страждають частіше від чоловіків внаслідок особливостей ендокринної та нервової систем.
На початкових стадіях депресії людина майже завжди песимістично оцінює все, що відбувається з нею або нав­коло неї, вона часто застрягає на тривожних спогадах, які її непокоять. Вона картає себе за те, що неправильно вчи­нила в тій чи іншій ситуації. Подібні ситуації з минулого раз по раз виникають у її свідомості та викликають відчуття ду­шевного болю, печалі, жалю або злоби.
Перший тип депресії - реактивний або психогенний (невротичний), який виникає внаслідок важких життєвих ситуацій. Часто це буває пов'язано з утратою: невиліковна хвороба або смерть близької людини, розлучення, кохання без відповіді. Душевний біль іноді важчий за фізичний. На­гадати про минуле здатне все - фотокартка, старий квиток у театр, примітки в записнику.
Другий тип - це внутрішній або ендогенний. Така депресія виникає внаслідок перенесених захворювань.
Симптоми: переповнююче почуття провини, млявість, байдужість, втрата апетиту, відсутність сексуального потя­гу, порушення сну, зміна глибини депресії протягом дня, поступова втрата відчуття реального, нервове збудження, відчуття тривоги і страху, галюцинації. Хворий не бажає вступати в контакт з, оточуючими.
Серйозно поставтеся до ймовірності самогубства у стані депресії, адже кожний п'ятий хворий на депресію ро­бить спробу накласти на себе руки.
У дітей важкі переживання можуть залишити слід на все життя, тому часто психологи, психіатри, психоаналітики в пошуках причин тих чи інших вчинків або порушень зверта­ються до дитинства своїх підопічних.
На щастя, людина влаштована так, що з часом біль від пережитого втрачає свою гостроту, і життя знову починає нас радувати. Ми виходимо із важких випробувань, збага­чені досвідом. Але можуть бути і втрати. Депресії можуть загострити хронічні захворювання або спровокувати ті, до яких у нас є схильність.
На превеликий жаль, у повсякденному житті ніде подітися від депресій, тож треба вчитися переживати їх.
Не бійтесь того, що з вами відбувається. Журитися та відчувати біль від втрат - це нормально. Не замикайтесь у своєму горі, шукайте надійного друга, якому можна «попла­кати в жилетку». Декому найкраще «вилити душу» в малюнку, вишивці чи навіть у пісні. Частіше бувайте в компанії, дивіться хороші кінофільми, спектаклі, відвідуйте виставки, музеї.
Пориньте з головою у роботу, це допомагає відволікти-ся від нав'язливих думок.
Якщо депресія пов'язана із втратою близької людини, то нас нерідко може охопити відчуття власної провини. Можливо, ми завдавали їй інколи болю, мало про неї піклу­вались. Якщо навіть це так, то навряд чи варто себе карта­ти. Станьте уважнішими до тих, хто зараз поруч з вами.
Якщо депресія є наслідком нерозділеного кохання, то замість того, щоб журитися, уважніше подивіться навкру­ги. Напевно, ви комусь подобаєтесь. Тож придивіться до нового «об'єкту», може, ваше щастя саме там.
Благотворний вплив має і молитва, яка здатна позитив­но вплинути на пам'ять, увагу, уяву.

Іноді депресія може бути пов'язана із певними пора­ми року. Досить часто це буває взимку внаслідок браку сонячного світла. У таких випадках допомагає так звана люкстерапія - лікування за допомогою спеціальних ламп, джерел ультрафіолетового випромінювання.
Аби не втрапити в чіпке павутиння невротичної депресії, людина повинна зміцнювати свій психологічний захист. Для цього існує чимало правил і прийомів - від раціонального харчування та активного способу життя до оволодіння спеціальними прийомами автотренінгу, медитації тощо.
Людина повинна відчувати себе не «зламаним гвинти­ком», а господарем своєї долі. Потрібно мати у своєму житті щось таке, що перевищує сьогоденні турботи. Це мо­жуть бути і різноманітні хобі, і релігія, і творчість. Все, що очищає душу, що дозволяє хоча б на деякий час відволіка­тись від суворих реалій повсякденного життя та поринати в інший, нехай і вигаданий світ.
Ряд харчових продуктів здатний поліпшувати настрій. Це родзинки, айва, груші, банани. Певні антидепресивні властивості мають ароматичні трави: кіндза (коріандр), ба­зилік, селера, огіркова трава.
У важких випадках депресії слід звернутися до психоте­рапевта.

Після консультації лікаря можна застосовувати засоби народної медицини, які зміцнюють нервову систему
* 1 ст. ложку листя м'яти перцевої залити склянкою окропу, кип'ятити 10 хвилин, пити по 1/2 склянки вранці і ввечері.
* 1 ст. ложку трави кропиви собачої заварити склянкою окро­пу, настояти 20 хвилин, взяти 1/5 частину склянки, розвес­ти водою до півсклянки, вживати при безсонні, поганому настрої.
* 1 ст. ложку подрібненого кореня синюхи блакитної за­лити склянкою води, кип'ятити на малому вогні ЗО хви­лин, пити по 3-5 ст. ложок на добу через 2 години після їди. Дія синюхи блакитної у 8-10 разів сильніша за дію валеріани.
* 15 г листків омели білої заварюють склянкою окропу, приймають по 1 ст. ложці тричі на день.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: