Десинхроноз
Loading

Десинхроноз

Активність людини залежить від положення сонця. Ко­ли світило сходить, всі функції організму активізуються, а з настанням ночі уповільнюються. Ці добові ритми виро­билися дуже давно. Адже протягом багатьох поколінь лю­ди вели активний спосіб життя вдень, а вночі відпочивали. Проте якась частина людей, наприклад, мисливці в го­нитві за здобиччю, змушена була порушувати цей ритм.
З розвитком цивілізації необхідність працювати вночі, а вдень відпочивати, виникала у все більшої кількості людей. У декого внаслідок цього виникає невідповідність добових ритмів організму - десинхроноз. Він проявляється зни­женням працездатності, млявістю, порушенням сну, втра­тою апетиту. Одні можуть швидко пристосуватися до ново­го режиму, в інших - навпаки, зазначені явища викликають серйозні порушення в органах і системах.
В останньому випадку ні в якому разі не можна за допо­могою різних стимуляторів (кава, чай, алкоголь тощо) на­магатися подолати ці явища.
Такий самий стан виникає і при переміщенні в інші ча­сові пояси при мандрівках. Але найбільш масовий прояв десинхронозу спостерігається при переведенні стрілок го­динника на літній (рідше на зимовий) час.
Для людського організму це стрес, тому в більшості лю­дей в перші два тижні виникає десинхроноз, оскільки пе­рехід на літній час відкидає нас у зону темряви. Зі збільшенням світлового дня цей стан поступово минає, ми почуваємося краще, поліпшується настрій.
Щоб легше адаптуватися до переходу на літній час, за кілька днів до переведення стрілок намагайтеся лягати спати раніше. Пристосуватися до нового ритму актив-ності-спокою допоможе жорсткий режим прийому їжі.
Повноцінно харчуйтеся, приймайте полівітаміни, вклю­чайте до раціону свіжі овочі, фрукти, зелень.
Намагайтеся не перевтомлюватись. Ранкові пробіжки, тренування у спортивних секціях краще на два-три тижні відкласти. Коли світловий день збільшиться, організм буде готовий до навантажень.
Частіше бувайте на свіжому повітрі. Ясного дня прий­майте сонячні ванни. Проміння сонця, потрапляючи на сітківку очей, сприяє виробленню гормонів, котрі відповіда­ють за гарний настрій.
Тим, хто вживає ліки за годинником, варто проконсуль­туватись у лікаря щодо зміни графіка прийому препарату.

Щоб перемогти сонливість, пийте протягом дня тонізуючі напої з лимоннику, шипшини, елеутерококу, але не пізніше вісімнадцятої години.
* 1 ст. ложку плодів лимоннику китайського залити склян­кою води, кип'ятити на малому вогні 10 хвилин, настоя­ти 1 годину, процідити, вживати по 50 мл тричі на добу за ЗО хвилин до їди.
* 1 ст. ложку подрібнених плодів шипшини коричної залити склянкою окропу, кип'ятити на малому вогні 5 хвилин, на­стояти 30 хвилин, випити 2 склянки впродовж доби перед їдою.
* 1 ч. ложку коренів та кореневищ родіоли рожевої (золо­того кореня) залити склянкою води, кип'ятити 10 хви­лин, настояти 1 годину, процідити, вживати по 1 ст. лож­ці за ЗО хвилин до їди тричі на добу.
* Сухі корені та кореневища родіоли рожевої подрібнити, залити горілкою у співвідношенні 1:10, настояти в тем­ному місці 14 діб, процідити, вживати по 10-20 крапель тричі на день до їди.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: