Енурез
Loading

Енурез

Нічне нетримання сечі, яке зберігається або часто повторюється після трьох років, розглядається як нічний енурез

Він може викликатися багатьма найрізноманітнішими причинами, насамперед, психічного характеру. Та все ж таки необхідно виключити у лікаря можливе соматичне захворювання (аденоїди, хронічний тонзиліт, глистні інвазії, діабет, хронічна ниркова недостатність, пієлоцис-тит, аномалії сечовивідної системи тощо).
Причинами можуть стати незрілість дитячої особис­тості, емоційна нерозвиненість, інфантилізм, конфліктні ситуації, які пережила дитина. Відомо, що потрясіння в житті дитини, яка вже привчилася до чистоти, може також викликати нічне нетримання сечі.

Це може стати також наслідком дефектів виховання - вчасно не навчили дитину охайності.

Іноді серед причин зустрічаються мотиви ревнощів до молодших братів і сестер, бажання знову бути маленьким, щоб знову більшою мірою відчувати любов і турботу батьків; небажання прокинутися, щоб знову зустрітися з конфліктами або повною страхів дійсністю.
Може відігравати роль надмірна суворість батьків, важкі сімейні обставини, надто глибокий сон тощо.
Методи лікування залежать від особистості дитини та обстановки.
Неприпустимі грубість, покарання, осуд, присоромлення, насмішка, що може позначитися на психічному здоров'ї дитини та викликати погіршення стану.
Навпаки, потрібно добиватися співпраці з дитиною, пробудити в неї впевненість у собі. Успіх необхідно закріплювати і не карати за невдачу! Добре зарекоменду­вала себе, наприклад, реєстрація в календарі тих днів, ко­ли дитина прокинулася сухою.

Зробіть так, аби ваша дитина дуже захотіла позбутися хвороби та повірила, що це їй під силу. Пообіцяйте в наго­роду те, про що давно мріялось: іграшку, велосипед, роли­ки тощо.
Доцільно знизити кількість рідини, яку дитина випиває перед сном. Вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 3 годи­ни до сну. Перед самим сном запропонуйте шматочок си­ру або кілька підсолених горішків: це допоможе затримати рідину в тканинах і не дасть їй переповнити сечовий міхур.
Слід враховувати, що нетримання сечі відбувається найчастіше, коли дитина лежить на спині, тому слід при­вчати спати на боку - аби допомогти у цьому, обв'яжіть її рушником так, щоб тугий вузол на спині змушував її повер­нутися на бік.
Ставте поруч з ліжком горщик, незалежно від віку дити­ни, на ніч вмикайте у дитячій кімнаті нічник: багато дітей бояться темноти, але не кажуть про це батькам.
Можна підняти дитяче ліжко в ногах, підклавши під ніжки дощечки завтовшки 5-7 сантиметрів, щоб зменшити тиск органів черевної порожнини на сечовий міхур.
Ніяких пуховиків та м'яких матраців! Постіль повинна бути достатньо жорсткою, щоб не було спокуси залежатися в ній.
Всім хворим на нічний енурез дітям, незалежно від віку, корисно поспати вдень. Це заспокоює та відновлює нерво­ву систему.
Може принести результати тренування сечового міху­ра: сечовиділення через короткі проміжки часу і затримка його на декілька хвилин.
Медикаментозне лікування може принести успіх у разі, якщо дитина мочиться під час глибокого сну.

При нічному нетриманні сечі (енурезі) народні ці­лителі рекомендують на ніч випивати склянку чаю зі звіробоєм, або приймати протягом 2-4 місяців такі настої:


* по 1 столовій ложці звіробою звичайного та деревію змішати, залити 2 склянками окропу, настояти ЗО хвилини, вживати по 1 чайній ложці 3 рази на день;
* вживати звіробійну олію по 5-8 крапель на цукрі ранком та ввечері (свіжі квітки залити у баночці олією, тримати у темному місці 10-14 діб, процідити через лляне полотно).
* пити свіжий сік споришу чи подорожника з медом по 1 чайній ложці 3-5 разів на день за 20-30 хвилин перед їдою;
* 1 ст. ложку ягід чорниці (сухих або свіжих) та 2 ст. ложки ягід ожини залити 2 склянками води, кип'ятити 15-20 хвилин, пити по півсклянки 4 рази на день;
* 1 ст. ложку суміші рівних частин трави звіробою звичайного, хвоща польового, листя брусниці, листя чорниці заварити в термосі 1 склянкою окропу, випити у 2 при­йоми в дозі залежно від віку дитини - першу половину дати випити вдень за ЗО хвилин до їди, другу - перед сном;
* ЗО г квіток акації білої, 5 г трави фіалки триколірної, 20 г трави деревію звичайного, 15 г трави меліси лікарської змішати, 1 ст. ложку суміші залити склянкою окропу, на­стояти ЗО хвилин, пити по 50 мл тричі на день за ЗО хви­лин до їди.
* зробити кашку із рівних частин тертої цибулі, яблук та меду, вживати по 1 чайній ложці 3 рази на день;
* можна приймати 2-3 рази на тиждень лікувальні ванни при температурі 37-38°С тривалістю 10-15 хвилин з та­ким настоєм: 5 частин кореня аїру та по 7 частин моло­дих соснових шишок і трави чебрецю залити 1 л окропу, настояти ЗО хвилин, процідити, вилити у ванну.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: