Гикавка
Loading

Гикавка


Гикавка - це судомне скорочення діафрагми, яке вик­ликає раптовий сильний вдих Із характерним звуком

Гикавка з'являється при переповненні шлунку, при зни­женні температури тіла, хвилюванні, на нервовому ґрунті тощо. Стійка гикавка може бути симптомом якого-небудь захворювання, яке може визначити лікар.
Допомогти при гикавці можна такими засобами: ковтати шматочки льоду; випити декілька ковтків хо­лодної води; декілька разів швидко та глибоко вдихнути повітря і дуже повільно видихнути його; здавити сильно ділянку діафрагми (вище попереку); швидке розкусити
і проковтнути шматочок цукру, змочений в оцті, або покласти шматочок цукру в рот і потроху зі слиною ковтати його; зробити підряд 40 присідань; сильно, до болю, ущипнути за плече того, у кого гикавка, або злякати його. Можна спробувати заткнути на 20 секунд вуха -відволікається блукаючий нерв, або висолопити язика -відкривається голосова щілина, повітря легше проникає в легені.
При стійкій гикавці допомагає гірчичник, поставлений під грудьми.
Змащувати горло, вдихати або приймати всередину по 2-3 краплі тричі на день олію материнки звичайної. Для її приготування взяти жменю материнки, подрібнити, залити 0,5 л оливкової або соняшникової олії, настояти 8 годин, процідити та віджати.
Взяти чайну ложечку, покласти в неї трохи гірчиці та столового оцту, розмішати в кашку і змастити приблизно 1/3 поверхні язика, потерпіти 1-3 хвилини, а потім пропо­лоскати рот теплою водою.
Можна спробувати такий засіб: затримати дихання, зчепити кисті рук за спиною, нахилитися та випити кілька ковтків води із склянки, що стоїть на столі. Пити треба із протилежного краю склянки.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: