Гіпотонія артеріальна
Loading

Гіпотонія артеріальна

Артеріальна гіпотонія характеризується зниженням систолічного тиску нижче 100 мм ртутного стовпчика та діастолічного тиску нижче 60 мм ртутного стовпчика

Гіпотонія може спостерігатися у цілком здорових і мо­лодих людей, які систематично займаються спортом та фізичною працею, але може носити і характер захворю­вання. Гіпотонія може мати гостру форму та проявлятися у вигляді зомлінь і шокових станів, а також хронічну.
Розрізняють первинну артеріальну гіпотонію або гіпо­тонічну хворобу та вторинну гіпотонію, яка спостерігається при деяких інфекційних захворюваннях, виразковій хво­робі, гострому та хронічному гепатиті, цирозі печінки, анемії, при дії деяких лікарських препаратів тощо.
Гіпотонічна хвороба може розвинутися внаслідок пору­шення регуляції судинного тонусу та артеріального тиску спадкового або конституціонального характеру або як хронічне захворювання, пов'язане з постійними психотрав-муючими ситуаціями або хронічними інфекційними захворюваннями (отит, тонзиліт тощо), та інтоксикаціями (про­мислові отрути, зловживання алкоголем тощо).
У хворих на гіпотонічну хворобу багато різноманітних скарг. Вони відмічають в'ялість, апатію, різку млявість та втомлюваність зранку, відсутність бадьорості навіть після тривалого сну, погіршення пам'яті, незібраність та нестійкість уваги, знижену працездатність, відчуття нестачі повітря у спокої та виражену задишку при помірному фізич­ному навантаженні, набряклість гомілок та ступень увечері, порушення потенції та лібідо у чоловіків та менструального циклу у жінок.
Звичний головний біль (часто єдина скарга) з'являється, як правило, після сну (особливо денного) або фізичної чи розумової праці. Його виникненню сприяють різкі зміни ат­мосферного тиску, прийом великої кількості їжі, тривале пе­ребування у вертикальному положенні. Тупий, стискуючий, розпираючий або пульсуючий біль охоплює найчастіше лоб­но-скроневу або лобно-тім'яну ділянки і триває від кількох годин до двох діб. У ряді випадків він протікає по типу мігрені, супроводжується нудотою та блювотою; від засто­сування холоду, після прогулянки на свіжому повітрі або після фізичних вправ зникає.
Досить характерні для гіпотонічної хвороби також періодичні запаморочення з підвищеною чутливістю до яск­равого світла, шуму, гучної мови, похитування при ходінні та стани непритомності. У зв'язку з цим хворі погано перено­сять перебування на висоті.
Зомління частіше виникають при перегріванні, роботі в душному приміщенні, поїздці в міському транспорті, трива­лому перебуванні у вертикальному положенні без руху. Після нападу можлива короткочасна артеріальна гіпертонія.
Для деяких хворих типове падіння тиску при швидкій зміні горизонтального положення на вертикальне.
Гостре зниження артеріального тиску може викликати епілептичноподібні судоми та напади з ознобом або холод­ним липким потом, позивами на сечовиділення.
Лікування гіпотензивних станів спрямовується на усу­нення основної причини їх виникнення. Лікують засто­суванням тонізуючих засобів, лікарських препаратів, дода­ванням у їжу кухонної солі, вживанням кави, міцного чаю.

Ранок обов'язково починайте із зарядки. Завдяки ак­тивності скелетних м'язів кров рухається до серця, тиск нормалізується.
Протягом дня пийте міцний свіжозаварений чай з лимо­ном, але не пізніше 18 години, щоб вчасно заснути. Спати потрібно 8-9 годин, лягати в один і той же час, але до півночі. Корисно пройти курс масажу, водолікування. Пре­красно тонізує прохолодний душ (32-34°С), приймайте його по декілька хвилин зранку і ввечері, але не перед сном. Включайте в раціон банани, тверді сири, морепро­дукти, намагайтеся їсти в один і той же час чотири-п'ять разів на день. Частіше бувайте на свіжому повітрі, ходіть пішки. Займайтеся спортом: підійдуть гімнастика, плаван­ня, спортивні ігри.
Благотворний вплив мають соляні ванни (40 г кухонної або морської солі на літр води), температура води 32-34°С, тривалість - 10-12 хвилин, на курс - 12 проце­дур. Улітку бажано відпочити на морі.
Якщо ви відчули занепад сил, зробіть таку вправу. Сядь­те на стілець, трохи розставте ноги, руки схрестіть за голо­вою. Глибоко вдихніть та нахиліться якомога нижче до колін, поверніться у вихідне положення і різко видихніть. Повторіть тричі.
Якщо самопочуття погіршилось на вулиці або у транс­порті, тоді зробіть масаж пальців. Біологічно активні точки знаходяться на мізинці та вказівному пальці правої руки біля кореня нігтя.

Народна медицина пропонує численні засоби для лікування гіпотонії.
* 1 ст. ложку квіток цмину піскового залити склянкою ок­ропу, настояти 10 хвилин, пити по 50 мл 4 рази на день за ЗО хвилин до їди.
* 1 ст. ложку листя чортополоху залити склянкою окропу, настояти до охолодження, процідити, вживати по 1/2 склянки 3-4 рази на день.
* 1 ст. ложку сухих плодів лимонника китайського залити склянкою води, кип'ятити на малому вогні 10 хвилин, на­стояти 1 годину, пити по 50 мл тричі на день за ЗО хвилин до їди.
* Сік алое по 1-2 чайні ложки тричі на день до їди.
* Ягоди ялівцю підвищують загальний тонус та покращу­ють апетит: у перший день ретельно пережувати 4 яго­ди ялівцю, потім щоденно додавати по 1 ягоді (до 15 ягід на день), потім зменшувати по 1 ягоді на день до 4.Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: