Головний біль
Loading

Головний біль

Головним болем прийнято називати хворобливі відчуття, які виникають від брів до шийно-потиличної ділянки. Він належить до дуже поширених симптомів, 75-80% населення планети періодично відчувають головний біль, зумовлений різними чинниками

Головний біль часто виникає у здорових людей вна­слідок фізичного чи нервового перенапруження або дії зовнішніх факторів. Зняти такий біль досить просто, до­статньо добре відпочити, подихати свіжим повітрям, по­спати, заспокоїтись, упорядкувати режим праці та відпо­чинку, усунути дію зовнішніх причин.
Іноді причиною головного болю може стати голод.
При головному болю від розумового перевантаження прийміть теплу ванну чи опустіть в гарячу воду ноги по кісточки, відпочиньте або поспіть.
Важкість та біль у голові можуть бути наслідком непра­вильно дібраних окулярів, внаслідок чого сильно перенапру­жується зір, у такому випадку терміново замініть окуляри.
Головний біль може бути викликаний певними харчови­ми продуктами. Якщо ви помітили зв'язок болю з прийо­мом їжі, спробуйте визначити його винуватця.
Головний біль може бути симптомом багатьох захворю­вань. Серед них інфекційні хвороби, застуди і гострий сину­сит, хвороби зубів та порожнини рота, хвороби очей. Голов­ний біль може бути симптомом анемії, порушень травлення, гіпертонічної хвороби, взагалі ж він є основним симптомом приблизно 45 соматичних (сома - тіло) захворювань.
При перевтомі біль зазвичай локалізується в лобній та (або) тім'яній частині голови, виникає він внаслідок нако­пичення в тканинах мозку недостатньо розщеплених про­дуктів глюкози, що викликає набряк і тисне на больові ре­цептори в судинах та оболонках мозку.

При підвищенні артеріального тиску біль виражається ломотою або тиском в ділянці потилиці та шиї. Людину дратують шум та світло. Може закладати вуха, знижува­тись слух. ,
Мігрень проявляється болем в ділянці лоба, тім'я, скроні, потилиці. Якщо біль у ділянці лоба та над бровами супроводжується нежитем, скоріш за все у вас гайморит або фронтит.
Терпіти головний біль не варто, навіть якщо ви в змозі
його витримати. Чим довше триває головний біль, тим
важче його подолати.

Проконсультуйтесь у лікаря в таких випадках:
* головний біль пов'язаний з лихоманкою або кон­вульсіями;
* несподіваний сильний головний біль;
* головний біль, який супроводжується втратою свідо­мості, плутаниною в голові, втратою рівноваги, слуху або навіть короткочасної втрати зору;
* головний біль внаслідок травми голови;
* головний біль, від якого ви прокидаєтесь щоранку, або на фоні болю в будь-якому іншому органі;
* головний біль, наростаючий протягом кількох останніх днів та тижнів;
* часті болі й такі, що виводять зі строю або набагато інтенсивніші за попередні.

З приводу головного болю в дитини обов'язково про­консультуйтесь у педіатра.
Часто люди з хронічним головним болем страждають від депресії. В таких випадках, а також при хронічних бо­лях, які роблять вас зовсім недієздатними, зверніться по допомогу до психотерапевта.
При нападах головного болю, які проявляються доволі час­то, рекомендується щоденний масаж. Сядьте зручніше, опустіть голову, поставте лікті на стіл і приступайте до масажу.
Кінчиками пальців обох рук 2-3 хвилини розминайте шкіру голови від тім'я до скроні та потилиці круговими ру­хами за годинниковою стрілкою, а потім проти неї.
Захопивши невелике пасмо волосся біля основи, по­тягніть за нього, доки не відчуєте легкого болю. Так само пройдіть по всьому волоссю.

Подушечками пальців близько хвилини барабаньте по волосяній частині голови, спускаючись від маківки до скроні та потилиці.
Притуліть долоні до щік та пригладьте волосся в на­прямку потилиці. Від неї рухайтесь по шиї до краю нижньої щелепи, потім до підборіддя і вгору до лоба. Повторіть 10 разів.
Розминайте брови, інтенсивно пощипуйте та трохи відтягуйте їх протягом хвилини. Покладіть пальці на лоб так, щоб їх кінчики зустрілись у центрі, і, намагаючись не розтягувати шкіру, робіть масаж до появи тепла.
Круговими рухами пальців правої руки 2-3 хвилини робіть масаж за годинниковою стрілкою шкіри потилиці на межі росту волосся, потім розтирайте потилицю вгору-вниз.
Можна також активно порухати великими пальцями рук, а потім по три хвилини масажувати кожен із них.
Існує велика кількість фармацевтичних засобів, які в побуті застосовують для подолання головного болю. До їх складу входять анальгін, аспірин, парацетамол та інші препарати.
Темпальгін - це комбінація анальгіну із заспокійливим засобом, застосовують при збудженні.
Комбінації з кофеїном регулюють процеси збудження і гальмування, підсилюють обмін речовин та накопичення енергії в головному мозку, розширюють судини, покращу­ють циркуляцію крові. Це панадол - комбінація з парацета­молом та ацефеїн - з аспірином. До комбінацій з кофеїном належить і цитрамон.
Бенальгін - комбінація анальгіну, кофеїну та вітаміну Ві.
Для посилення знеболювальної дії дЪчСкладу таблеток до­дають кодеїн та фенобарбітал. Це широко відомі п'ятиком-понентні препарати седальгін та пентальгін. До складу пер­шого входить аспірин, тому якщо є проблеми зі шлунком, краще перевагу віддати другому, куди входить анальгін.

Народна медицина при головному болю пропо­нує свої засоби.
* Прикладіть до чола, скронь або потилиці свіже листя бузку, білокачанної капусти.
* Покладіть до вуха клаптик бинта, змочений соком буря­ка або цибулі.
* Прикладіть компрес із соку свіжого листя каланхое.
* Прикладіть до скроні кислу капусту в ганчірці та обв'яжіть голову рушником.
* Прикладіть до потилиці та одночасно до литок гірчичник на 15-20 хвилин, після цього зробіть масаж шиї.
* 1 ст. ложку подрібненої трави меліси лікарської залити склянкою води, кип'ятити 1 хвилину, настояти 10 хвилин, процідити, випити за 4 прийоми протягом доби до їди.
* 1 ст. ложку полину звичайного залити склянкою окропу, настояти 3-4 години, пити по 1/3 склянки тричі на день.
* 1 ст. ложку чебрецю звичайного заливають склянкою окропу, настоюють 10 хвилин, вживають по 50 мл тричі на день за ЗО хвилин до їди.
* 1 склянку плодів глоду колючого розім'яти, залити 1 літром окропу, додати цукру та настояти півгодини, пити як компот, добре його вживати на ніч, оскільки він викликає глибокий сон.

Для зняття головного болю можна робити точковий масаж


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: