Круп
Loading

Круп

Круп - це гостре запалення гортані та звуження її просвіту, супроводжується періодичною появою хриплого голосу, «гавкаючим» кашлем та утрудненим диханням

Розрізняють істинний круп, який зустрічається при дифтерії, та несправжній круп - при гострих респіраторних інфекціях, грипі тощо. Завдяки щепленням проти дифтерії справжній круп зустрічається дуже рідко.
При крупі через запалення виникає розбухання слизо­вої оболонки глотки та носових проходів, що утруднює ди­хання і викликає появу «гавкаючого» кашлю та гучного ди­хання.
Круп зустрічається переважно у дітей у віці від 1 до 6 років, але особливо небезпечний для маленьких дітей,бо може призвести до смерті.
На відміну від дифтерійного крупу, несправжній круп виникає раптово частіше взимку або навесні у вечірні або нічні години. У деяких схильних до алергії дітей круп вини­кає при кожній застуді.
Найчастіше дитина лягає спати здоровою або з не­значним нежитем, а вночі раптово прокидається з гру­бим кашлем, може також розвинутися ядуха. У легших випадках з'являється хриплий голос, у спокої дихання рівне, тільки при фізичному навантаженні з'являється задишка.
Потім дитина стає неспокійною, то сідає, то лягає, шу­каючи зручне положення, відмічаються різкі рухи в ділянці ключиць або під ребрами, губи та нігті на пальцях синіють, шкіра дитини набуває нездорового кольору. Дитина має дуже хворий вигляд незалежно від ступеня утруднення ди­хання. Часто діти налякані, неспокійні, що ще більше поси­лює задишку.

При появі перших ознак крупу негайно викликайте "швидку допомогу". Не чекайте ранку, якщо круп виник се­ред ночі, або приходу дільничного педіатра удень.
Не панікуйте, візьміть себе в руки. Заспокойте дитину, пам'ятайте - збудження, неспокій підсилюють спазм м'язів гортані та погіршують стан.
До приїзду лікаря тримайте дитину в теплі, забезпечте вдихання вологого повітря. Віднесіть дитину до ванної кімнати, зачиніть двері, відкрийте душ або кран з гарячою водою, дайте кімнаті наповнитися парою. Сидіть з дити­ною в гарячій парі. При відсутності ванної зробіть пару за допомогою електричного чайника або в каструлі на гарячій плиті, для збільшення кількості пари біля дитини можна над каструлею тримати розкриту парасольку.
Можна спробувати зняти прояви звуження гортані відволікаючими процедурами - гірчичниками на верхню частину спини та на груди або на литки на 5-10 хвилин; гірчичники можна ставити 3-4 рази на добу. Прикладіть до ніг грілку. Допоможуть і гарячі ванни для ніг та рук (38-38,5°С).
Дайте випити дитині теплого чаю (можна заварити його з м'ятою), молока із содою або лужної мінеральної води типу «Боржомі» без газу. Не обмежуйте дитину у вживанні рідини, головне, щоб вона обов'язково була теплою.
Якщо є, дайте відхаркувальну мікстуру - пертусин, корінь алтею, бромгексин. Якщо є можливість приготувати відвари таких трав, як мати-й-мачуха, багно, подорожник, материнка (1 столова ложка трав на склянку води, кип'яти­ти 10 хвилин, остудити), можна і їх давати малюку.
Показані лужні або парові інгаляції, які повторюють че­рез кожні 3 години. Для цього необхідно взяти 1 л води, до­дати 2 чайні ложки соди, підігріти до кипіння, нахилити го­лову дитини до посудини і зверху прикрити її так, щоб ди­тина дихала прямо з посудини.
Поява більш м'якого кашлю свідчить про ефективність проведених процедур.
Дитина, яка перенесла круп, може знову захворіти на нього. Будьте напоготові, не спіть, поки у дитини є хоч не­величкі прояви крупу. Спіть із нею в одній кімнаті не менше трьох ночей після крупу, прокидайтеся кожні 2 години після
нападу крупу, щоб пересвідчитись, що у дитини все більш-менш нормально з диханням.
Наступного дня після нападу можна давати засоби для відхаркування та заспокоєння кашлю.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: