Метеопатія
Loading

Метеопатія

Метеопатією (метеозалежність) називається синд­ром погіршення здоров'я у несприятливі за геофізич­ними факторами дні

Вона дуже дошкуляє багатьом, особливо в періоди зміни сезонів року. Здорових людей зміни погоди не лякають: їхній організм швидко пристосовується до нових умов і зай­вий раз проходить тренування. Примхи погоди небезпечні для ослаблених людей: тим, хто ще не встиг поправитися від недавно перенесеної недуги, перевтомився або перебу­ває у стані стресу, а також жителям великих міст. Чим старішими ми стаємо, тим важче нам пристосовуватися до "сюрпризів" погоди.
Основні симптоми метеозалежності: більуділянці серця, прискорене серцебиття, задишка, запаморочення, шум у вухах, підвищена збудливість, роздратованість, безсоння або, навпаки, сонливість. Може з'явитися біль у суглобах, м'язах, слабість, понизитися або підвищитися артеріальний тиск. У період геомагнітних та гравітаційних бурь можуть по­рушуватись функції печінки, жовчовидільної системи. Такі порушення спричиняють застій жовчі, внаслідок чого вини­кають умови для утворення каменів у жовчному міхурі, за­пальних процесів у жовчних шляхах.
А деякі люди просто відчувають нездужання, причому та­кого характеру, коли важко зрозуміти, що болить і непокоїть.
Метеочутливість може бути проявом серйозної недуги. Від неї потерпають 70% хворих на серцево-судинні, хронічні леге­неві захворювання, вегетосудинні дистонії, хвороби суглобів, шкіри, органів шлунково-кишкового тракту. Якщо ви хвороб­ливо реагуєте на зміни погоди, пройдіть обстеження, аби вия­вити основне захворювання, і наполегливо лікуйте його.

Найбільше впливають на самопочуття перепади атмо­сферного тиску та рівень вмісту в атмосфері кисню. Тому прислухайтеся до прогнозу погоди і звертайте увагу на ці показники. Якщо вони починають "стрибати", прийміть при­значені лікарем препарати, а також:

* менше порайтеся по хазяйству, відкладіть важку домаш­ню роботу;
* спробуйте по можливості свій робочий календар присто­сувати до змін в атмосфері. Надолужите згаяне пізніше, коли встановиться сприятлива для вас погода;
* удвічі зменшіть калорійність їжі, уникаючи жирного м'яса, вершкового масла, копчених та смажених страв, їжте більше овочів та фруктів;
* бережіть нерви. Аби не нервувати через дрібниці, пийте заспокійливі збори, чаї та відвари з м'яти, плодів шипши­ни та глоду, собачої кропиви, валеріани. Можна змішати мед із соком свіжого буряка в рівних пропорціях та вжи­вати по 1 ст. ложці 4-5 разів на день;
* щоранку приймайте теплий душ та робіть гімнастику;
* завершуйте день тривалою (не менше години) прогу­лянкою;
* тричі на день за півгодини до їди випивайте по півсклян­ки настою трав. Для цього змішайте 4 частини безсмерт­нику та 2 частини кульбаби лікарської, 2 ст. ложки суміші залийте 2 склянками окропу, потримайте 20 хвилин на водяній бані, охолодіть, процідіть. За годину до сну ви­пийте півсклянки настою шипшини (жменю плодів за­лийте окропом і настоюйте у термосі не менше 6 годин).


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: