Метеоризм
Loading

Метеоризм

Метеоризм - здуття живота внаслідок надмірного накопичення газів у кишечнику. Помірне утворення газів необхідне для переміщення їжі в кишечнику та нормальної роботи шлунка

Велике накопичення газів може виникнути у цілком здо­рової людини при надмірному вживанні деяких продуктів: натурального молока, бобових, картоплі, капусти, винограду, пива, квасу, чорного хліба тощо. Але метеоризм може бути наслідком непрохідності кишок, при застої крові в органах черевної порожнини, при серцевій недостатності. При так званій аерофагії відбувається надмірне проковту­вання повітря з наступним переходом його у шлунок та кишечник. При істерії під дією складних нервових механізмів живіт швидко роздувається до таких розмірів, як у жінки в останні тижні вагітності.
З'являється відчуття тяжкості та розпирання живота, болі нападами, які проходять після відходження газів. Іноді болі бувають настільки сильними, що супроводжуються холодним потом, болем у серці і навіть непритомністю. Можливі гикавка, відрижка, головний біль.
Для усунення накопичення газів необхідно, перш за все, слідкувати за регулярною роботою кишечнику. Іноді гази бувають від того, що в товстий кишечник із тонкого потрапляє не зовсім перетравлена їжа, головним чином цукор та крохмаль, що і викликає бродіння.
У практично здорової людини метеоризм спеціального лікування не потребує. Зазвичай рекомендується їсти менше свіжого хліба, солодощів, гороху, квасолі, капусти, картоплі, обмежити вживання кислих та газованих напоїв. Включати до раціону білкові продукти - м'ясо, рибу, сир, кисляк тощо. Якщо переважають гнилісні процеси (гази з гнилісним запахом), кількість білка в раціоні, навпаки, зменшують.
За рекомендацією лікаря вживають засоби, які полег­шують відходження газів.
Попередженню метеоризму сприяють правильний режим харчування, фізкультурні вправи.
Особливу увагу на метеоризм слід звернути людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, зокрема на стенокардію, оскільки надмірне розтягування кишечни­ку газами може провокувати спазм коронарних судин.

Наведені нижче засоби народної медицини спря­мовані на зняття больових відчуттів від накопичення газів та для зменшення їх утворення.

* Пити по 1 склянці картопляного соку натщесерце. Після прийому соку необхідно півгодини полежати, через го­дину можна снідати. Пити сік тричі по 10 днів з десяти­денними перервами.
* 4 чайні ложки коренів петрушки городньої залити 1/2 склянки окропу, настояти 8-10 годин, вживати по 1 ст. ложці тричі на день за 20 хвилин до їди.
* 1 ст. ложку подрібненого насіння кропу запашного зали­ти 1,5 склянки окропу, настояти в закритій посудині 2-3 години, процідити, пити по півсклянки тричі на день.
* 1 чайну ложку насіння анісу звичайного залити склян­кою окропу, настояти 20 хвилин, процідити, пити по чверті склянки 3-4 рази на день за 20 хвилин до їди.
* 1 ст. ложку суцвіть ромашки лікарської залити склянкою окропу, настояти ЗО хвилин, процідити, вживати як чай.
* 2 чайні ложки подрібненого кореня кульбаби лікарської за­лити склянкою перевареної холодної води, настояти 8 го­дин, пити по чверті склянки 4 рази на день перед їдою.
* 1 ст. ложку насіння кмину звичайного залити склянкою окропу, настояти ЗО хвилин, вживати по 1 ст. ложці 3-4 рази на день.
* 1 чайну ложку трави буркуну лікарського залити 1 склянкою перевареної води кімнатної температури, настояти 2 години, процідити, пити по 1/2-1/3 склянки двічі-тричі на день.
* 20-30 г трави оману високого залити 1 л води, кип'яти­ти 10 хвилин на малому вогні, процідити. Пити по 1 ст. ложці тричі на день.
* Листя м'яти перцевої - 2 частини, плодів фенхеля - 1 ча­стину, кореня валеріани - 2 частини змішати; 2 чайні лож­ки суміші залити склянкою окропу, настояти 20 хвилин, процідити, охолодити, пити зранку і ввечері по 1 склянці.
* Трави звіробою звичайного, трави сухоцвіту багнового та трави деревію звичайного взяти порівну, змішати; З ст. ложки суміші залити 1 л окропу, настояти 2 години, пити по півсклянки 4-5 разів на день.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: