Мігрень
Loading

Мігрень

Мігрень характеризується нападами головного болю, який раптово з'являється переважно в одній половині голови

Яскраво зобразив напад мігрені (гемікранії) М. О. Булгаков у відомому творі «Майстер і Маргарита».
Тривалість нападу різна, від кількох годин до кількох діб, переважно 16-18 годин. Причина нападу - короткочасний спазм мозкових судин, який викликає порушення кровообігу деяких ділянок мозку та підвищення тиску всередині черепної коробки.
У третини хворих напередодні нападу з'являється аура - за 10-30 хвилин до початку нападу починається миготіння світла в очах, часткова втрата зору, відчуття розбитості, сонливості, нудота. Така мігрень має назву класичної.
Форма мігрені без аури називається звичайною. Голов­ний біль розвивається поступово, часто супроводжується нудотою, блювотою, хворі не переносять шуму, яскравого світла, різких запахів. Сильний головний біль виводить лю­дину зі строю.
Як правило, напади частіші під час емоційного стресу. Іноді вживання окремих продуктів може спровокувати на­пад. Це частіше всього шоколад, кава, сири, куряча печінка, ковбаса, цитрусові. Вживання алкогольних напоїв, утома, охолодження тіла, зміни погоди та температури, на­явність овуляції та вагітності також сприяють розвитку на­падів мігрені.
Частіше напади бувають у енергійних молодих жінок, у яких нерідко в роду зустрічалися напади мігрені. Хво­роба зазвичай розпочинається в підлітковому віці, рідше в дитинстві. Перший напад часто сигналізує про початок менінгіту.
Хворі, які страждають на постійні напади мігрені, по­винні знаходитися під наглядом лікаря, оскільки головні болі можуть бути наслідком серйозного захворювання го­ловного мозку.
Якщо ви схильні до мігрені, то уникайте прийому перо-ральних контрацептивів. У дітей причиною нападів мігрені може бути харчова алергія, частіше всього на сир, горіхи та шоколад.
При нападі мігрені рекомендуються знеболювальні та снодійні засоби, допомагають гарячі ванни для ніг, кон­трастні ванни, гарячі компреси на голову, гарячі напої, туге стягування голови. Можна скроні розтерти ментоловим олівцем або бальзамом «Золота зірка».
Допомагає також повільний глибокий видих у мішок з наступним вдиханням свого ж відпрацьованого повітря із мішка, щоб підняти рівень двоокису вуглецю у крові.

Можна робити масаж голови від лоба до потилиці. При появі перших ознак нападу можна концентрувати увагу на пересуванні крові в напрямку рук, тобто кров нібито відволікається, направляється в іншу сторону від головно­го мозку. Можна вдихати суміш камфорного та нашатирно­го спирту в рівних частинах.
Спробуйте при перших ознаках нападу зробити 5-6 не­глибоких вдихів животом, якщо причина головного болю в кисневому голодуванні, то біль мине.
Зробіть масаж точки між бровами, за вухами, на скро­нях, активно розітріть лоб, потилицю. Ці дії допоможуть по­передити напад або дочекатися дії ліків.
Прийміть гарячий душ, потім випийте 30-50 крапель корвалдину, корвалолу або валокордину та покладіть на шию гірчичник. Окрім того, зробіть гарячу ванну для ніг або прикладіть до ніг грілку. Всі ці процедури спрямовані на по­кращення кровообігу, зокрема, мікроциркуляції. Це допома­гає позбутися застійних явищ і зазвичай дає хороший ефект.
Іноді необхідна психотерапія.

* Багатьом допомагає простий народний засіб: вилити у склянку свіже яйце, розбовтати його, залити до верху киплячим молоком, швидко розмішати і випити. При­йом протягом декількох днів позбавляє нападів мігрені.
* 1/2 столової ложки трави м'яти перцевої залити склянкою окропу, закрити кришкою та нагрівати на водяній бані при частому помішуванні протягом 15 хвилин, охолодити при кімнатній температурі 45 хвилин, процідити і долити перевареною водою до повної склянки, пити теплим по 1/2-1/3 склянки 1-3 рази на день за 15 хвилин до їди.
* Покласти до вуха зі сторони, що болить, шматочок бин­та, змочений соком буряка або цибулі.
* Прикласти компрес із свіжого соку каланхое.
* Прикласти до скроні кислу капусту в полотняному мішечку, обв'язати голову рушником.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: