Панарицій
Loading

Панарицій

Панарицій - гостре гнійне запалення тканин пальця біля нігтя внаслідок попадання гноєтворних мікробів в невеликі ранки.

Відверто кажучи, кожна ранка, що нагноїлася, або скал­ка на пальці уже має повне право називатися панарицієм. На початковій стадії він може виглядати геть безневинно -такий собі невеликий пухирець з каламутною рідиною під поверхневим шаром шкіри. Біль цілком стерпний. Багато хто сам проколює гнійник. Але робити цього не можна. Не виключено, що гній уже просочився під шкіру і викликав за­палення глибоких тканин. У такому випадку розвивається підшкірний панарицій, який характеризується припухан­ням пальця та різким пульсуючим болем. Полегшити його до отримання допомоги від хірурга може холод, який зменшує набряк та внутрішньотканинний тиск.
Намагаючись перетерпіти біль, можна дочекатися серйозних ускладнень, у числі яких сухожильний пана­рицій або гнійний тендовагініт. У задавнених випадках за­пальний процес може перейти на суглоб, кістку або одно­часно охопити всі тканини пальця. У цьому разі врятувати палець уже не вдасться, залишиться тільки ампутувати його. В окремих випадках задавнений панарицій може стати причиною загального зараження крові - сепсису.
Щоб пальці були цілими і здоровими, при будь-якому, навіть зовсім незначному ушкодженні шкіри, обмийте його горілкою або одеколоном, обробіть 5% розчином йоду, вдягніть гумовий напальчник.

Загнали скалку? Залишати її не можна, але й витягати треба вміючи:

* ретельно вимийте руки з милом, а тонку швацьку голку та пінцет з манікюрного набору прокип'ятіть або об­робіть спиртом;
* введіть голку під верхній шар шкіри (епідерміс) з боку зовнішнього краю скалки під прямим кутом до неї і, не заглиблюючи голки, спробуйте встромити її у скалку та виштовхати її через ранку;
* якщо це не вдалося, оголіть кінчик скалки та захопіть її пінцетом;
* після видалення скалки змастіть ранку йодом.Не намагайтесь видалити скалку з-під нігтя - це повинен робити медичний працівник у хірургічному кабінеті.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: