Плеврит
Loading

Плеврит

Плеврит - це запалення плеври, двошарової оболонки, яка вистеляє грудну порожнину. Плевра щільно огортає легені. Вона має невеликий шар рідини між двома шарами оболонки та змащує їх, дозво­ляючи тим самим безпечному рухові легенів при ди­ханні. При плевриті такі рухи обмежуються

Плеврит - не самостійне захворювання, що завжди ви­никає як ускладнення багатьох хвороб, але в якийсь мо­мент може виступати на перший план, маскуючи основне захворювання. А до таких захворювань належать пнев­монія, туберкульоз, рак.

Сухий плеврит
- це запалення, при якому не утво­рюється рідина. Може виявитись надзвичайно болючим особливо при вдиханні, кашлі. Біль дещо зменшується в положенні на враженому боці. Може незначно підвищити­ся температура, з'являється слабість, озноб, нічні поти.
Протікає протягом 10-14 днів, проте можливі рецидиви протягом кількох тижнів з наступним одужанням. Він може залишити після себе спайки між шарами плеври, які іноді обмежують рухи легенів при диханні.

Випітний або ексудативний плеврит
характеризується накопиченням рідини між прошарками плеври. Це може бути в результаті запалення або ж при витіканні крові під час поранення. Рідина обмежує рухи легенів і не дозво­ляє повноцінно дихати. Якщо рідина інфікується, вона може перетворитися на гній і призвести до серйозного усклад­нення - емпієми.
На початку випотівання відмічається біль у боці, часто виникає сухий кашель, по мірі накопичування рідини біль зникає, з'являється відчуття важкості, наростає задишка.
Після перенесеного сухого або ексудативного плевриту можуть утворюватися спайки, які обмежують рухливість легенів та порушують роботу серця.
Лікування плевриту призначає лікар, застосовуються антибіотики, для зменшення болю - знеболювальні препа­рати, засоби для зміцнення загального опору організму, може знадобитися прокол грудної клітки з метою евакуації рідини. Рекомендується висококалорійне харчування, ба­гате вітамінами. Застосовуються гірчичники, при болях -туге бинтування грудної клітки з метою іммобілізації, засо­би для зменшення кашлю.

* При сухому кашлі рекомендується дрібно нарізати 10 цибулин та головку часнику і варити в молоці до розм'якшення, потім додати мед та сік м'яти, вживати по 1 ст. ложці щогодини.
* 60 г коренів перцю закип'ятити з чвертю склянки білого вина, пити гарячим тричі на день та на ніч.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: