Ревматизм
Loading

Ревматизм

Ревматизм - це запалення сполучної тканини з переважним ураженням серця та суглобів. Вважається, що основним фактором розвитку ревматизму є стрептококова інфекція та генетична схильність організму

Часто в побуті ревматизмом називають будь-які ура­ження суглобів, які насправді нічого спільного з ревматиз­мом не мають і розглянуті в розділі «артрити».
На ревматизм частіше хворіють діти у віці 7-15 років. Захворювання виникає зазвичай через 1-2 тижні після пе­ренесеної стрептококової інфекції (ангіни, скарлатини, фарингіту). Провокуючими факторами можуть бути пере­охолодження, перегрівання, харчова або лікарська алергія, будь-які супутні інфекції, оперативні втручання, фізичне перевантаження.
Підвищується температура, з'являються сильні болі, припухлість та почервоніння крупних суглобів кінцівок -ліктьових, колінних, гомілковостопних. Характерна ле­тючість та симетричність ураження суглобів. Всі прояви за­хворювання суглобів зникають без сліду через 2 тижні. Та це уявне одужання, оскільки одночасно вражається серце. Ревматичне ураження клапанів призводить до формуван­ня пороків серця.
Сучасний ревматизм рідко супроводжується ураженням суглобів. Ознаками ураження серця є серцебиття, за­дишка, больові відчуття в ділянці серця, слабість.
Ревматизм може вражати й інші органи та тканини. Так переважно у дітей при ураженні нервової системи виникає мала хорея, яка проявляється мимовільними посмикуваннями кінцівок, гримасами, підвищеною збудливістю.

Не всякий біль у суглобі, що супроводжується припу­ханням та почервонінням шкіри над ним, як і не всяке сер­цебиття та неприємні відчуття в ділянці серця, є симптома­ми ревматизму. Діагноз повинен встановити лікар. У гострій стадії хворого направляють у стаціонар. Застосо­вують протизапальні засоби, антибіотики тощо. Лікування тривале, воно продовжується і після виписки хворого з лікарні під наглядом лікаря.
Необхідною умовою попередження нових загострень є ліквідація в організмі хворого всіх вогнищ стрептококової інфекції - лікування, в тому числі й оперативне, хронічного гаймориту, отиту, тонзиліту тощо.
Після затухання гострого процесу доцільне санаторно-курортне лікування.
При правильному лікуванні ревматизм виліковується швидко, проте цим займатися повинен тільки лікар, навіть домашніми засобами можна користуватися тільки після консультації з фахівцем.
У профілактиці захворювання ревматизмом велику роль відіграє загартовування, лікування вогнищ хронічних інфекцій та енергійне лікування гострих захворювань, вик­ликаних стрептококом, зокрема ангін.

Засоби народної медицини для лікування ревматизму

* 20 г подрібненого лушпиння квасолі залити 1 л води, кип'ятити 3-4 години, пити по півсклянки надень.
* Чверть склянки квіток та подрібнених бруньок бузку за­лити 1 склянкою горілки, настояти в темному місці при кімнатній температурі протягом 8-10 діб, вживати по 50 крапель тричі на день.
* 15 г кореня лопуха великого залити склянкою води, ва­рити на малому вогні 15 хвилин, пити по 1 ст. ложці 4 рази на день до їди.
* 1,5 ст. ложки подрібнених кореневищ пирію повзучого залити склянкою води, кип'ятити 10 хвилин, настояти ЗО хвилин, пити по склянці тричі на день за ЗО хвилин до їди.
* 20 г сушених суцвіть конюшини лугової залити склян­кою окропу, настояти ЗО хвилин, вживати по півсклянки тричі надень.
* 15 г ягід ялівцю залити 100 мл спирту, настояти 2 ти­жні, застосовувати для натирань як знеболювальний засіб.
* 1 частину бруньок тополі чорної змішати з 4 частинами вазеліну або вершкового масла, застосовувати для на­тирань як знеболювальний засіб.
* 50 г подрібненої трави конюшини лугової залити 1 локро-пу, настояти 2 години, процідити, долити у ванну при тем­пературі 36-37°С, приймати на ніч, 12-14 ванн на курс.
* 50 г подрібненої трави чебрецю звичайного залити 1 л ок­ропу, кип'ятити 5 хвилин, процідити, долити у ванну при температурі 36-37°С, приймати на ніч 14-18 ванн на курс.
* 2 ст. ложки дрібно нарізаних кореневищ аїру залити 1 л окропу, кип'ятити 20 хвилин, процідити, долити у ванну при температурі 35-36°С, приймати вдень або на ніч, 10-12 ванн на курс.
* 100 г висушених ягід ялівцю залити 1 л окропу, кип'яти­ти 20 хвилин, долити у ванну. Температура ванни 36-37°С, тривалість 10-15 хвилин, на курс 12-14 ванн.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: