Статеві розлади
Loading

Статеві розлади

Сексуальна функція - єдина функція, яка для своєї реалізації потребує наявності представника протилежної статі, тому часто її порушення пов'язане не з порушенням здоров'я, а з невідповідністю статевих темпераментів, рівнів сексуальної культури партнерів, з побутовими та соціальними факторами тощо

Статеві розлади зустрічаються приблизно у половини подружніх пар. Найбільш поширені статеві розлади: імпо­тенція, передчасне сім'явипорскування, ослаблення ста­тевого потягу та бажання, а також проблеми, пов'язані з оргазмом (найвищий ступінь відчуття насолоди) та фригідністю (статева холодність у жінок).

У деяких людей статеві розлади виникають унаслідок перенесених захворювань, прийому лікарських препа­ратів, хірургічних втручань, вроджених вад розвитку се­човивідної системи. Доволі часто це буває наслідком перенесених стресів. Страхи, пов'язані з виконанням ста­тевих функцій, можуть також призвести до таких проблем.
Напружена робота сприяє розвитку статевих розладів. Відомо, що у сучасних ділових жінок все частіше виникають проблеми з досягненням оргазму, а у чоловіків - з потенцією.
Інформація з випадкових джерел при підвищеній сприйнятливості до навіювань спричиняє уявні статеві розлади.

Це стосується деяких хибних уявлень, які поширюються серед загалу, а саме:

* існує якась норма частоти статевих актів. Насправді це дуже індивідуально, для однієї пари це може бути в певні періоди і декілька разів на день, а для іншої - раз на тиждень або й на місяць. Один тиждень не схожий на інший, в періоди зайнятості частота сексуальних контактів зменшується, а на відпочинку зростає. Проблеми виникають тільки тоді, коли невдоволений один із партнерів;
* розмір статевого члена. Розмір не має значення, оскільки піхва завдяки рухомості стінок майже завжди сприймає член чоловіка з однаковою чутливістю, а найчутливіші зо­ни - у зовнішній третині піхви, тому часто відсутність за­доволення пов'язана з неправильно обраною позою. Між розмірами клітору та піхви також не існує зв'язку у відчутті оргазму;
* чоловіки завжди отримують більше задоволення від сексу. Це хибне уявлення, навпаки, у жінок більший по­тенціал реагування на подразнення, вони триваліше і сильніше реагують на сексуальну стимуляцію;
* активність повинен проявляти тільки чоловік. Це теж не­правильно. Ситуація, коли жінка бере ініціативу на себе, приносить не менше задоволення. Важливо, щоб чоловік та жінка намагалися зробити приємне один одному;
* оргазм повинен наставати одночасно в обох партнерів. Це не обов'язково, іноді навпаки - партнерові більшу насолоду дає спостереження над тим, яку насолоду відчуває ваш партнер під час оргазму.

Найважливіше для техніки сексу - кохання до вашого партнера та бажання задовольнити його; важливо дотриму­ватися принципу «зворотного зв'язку», коли кожний із парт­нерів намагається більше дати іншому, ніж взяти. Секс - це природна функція, як і прийом їжі.
Задоволення від сексу можна посилити, якщо при спілкуванні ви будете розповідати партнерові, що прино­сить вам задоволення, під час статевого акту висловлюва­тись уголос про своє задоволення. Намагайтеся перетво­рити секс на гру.
Побільше експериментуйте аж до моменту, прийнятного для вашого партнера. Все, що приносить вам обом задово­лення, є нормальним. Намагайтеся засвоїти різні пози. Так, при положенні жінки зверху можна глибше ввести статевий член та подовжити статевий акт, при положенні на боку стег­но жінки знаходиться на сідниці чоловіка, друга його нога розміщується між ногами жінки, це дозволяє обом партне-*рам використовувати обидві руки для додаткової стимуляції.
Заохочуйте ваші сексуальні фантазії, які можуть також виникати при перегляді еротичних фільмів, книжок або картин. Іноді корисно це робити вдвох.
Вчіться доставляти один одному задоволення, шукайте в сексі розваги, це сприяє розвитку любовних відносин, пробуд­жує сексуальні почуття і звільняє пару від тягаря статевого акту. Пошук оптимальних варіантів близькості руйнує монотонність сексуального життя, підтримує рівень статевого потягу.
Іноді при проблемах з виникненням оргазму корисно утримуватись деякий час від статевих відносин, не припи­няючи при цьому любовної гри протягом кількох днів.
При фригідності у жінок часто взагалі відсутній оргазм. Це може бути внаслідок передчасного сім'явипорскуван­ня, перерваного статевого акту, недостатньої психоеро-тичної підготовки жінки до близькості (відсутність попе­редніх пестощів), неправильно вибраної пози.
Крім того, жінка як сексуальний партнер, більше зале­жить від чоловіка, який зазвичай визначає частоту, ритм, форму проведення статевого акту. До того ж норми по­ведінки, встановлені статевим вихованням, не завжди доз­воляють жінці вносити корективи в сексуальну поведінку партнера, в результаті чого ерогенні зони (як у статевих органах, так і поза ними) не отримують достатньої стимуляції. Так, наприклад, у 45-60% жінок високочутливою ерогенною зоною є клітор, тоді як піхва малочутлива; ці жінки зазвичай відчувають оргазм при додатковій стимуляції клітора.
У багатьох жінок вельми чутлива зовнішня третина піхви, тоді як матка та глибокі ділянки піхви малочутливі. Значна частина жінок має високочутливу ерогенну зону в точці Графенберга. Ця точка знаходиться між лобковою кісткою та шийкою матки на передній стінці піхви приблиз­но на відстані 5 сантиметрів від входу в неї. Знайти її мож­на, якщо сидячи навпочіпки при порожньому сечовому міхурі спробувати дослідити це місце.
У деяких жінок ерогенні зони розташовані за межами статевих органів. Тому дуже важливо побільше експери­ментувати, щоб знайти ту єдину точку, стимуляція якої здатна принести якнайбільше задоволення. Нехай допо­може вам у цьому ваш статевий партнер.
Відкиньте думку, що зафіксувалась у вас під час першо­го статевого контакту: я - холодна. Позбудьтеся ком­плексів, допомогти цьому може курс психотерапії. Шукай­те точку, але не «ловіть» себе у чеканні оргазму. Це може дещо відтягнути строки появи оргазму.
Іноді прийнятна оральна стимуляція, тобто стимуляція за допомогою рота чи язика. Переважна дія на ті чи інші зо­ни залежить також від пози, в якій проводиться близькість.
Ерогенні зони у чоловіків виражені значно слабше, ніж у жінок. Частіше всього це слизова оболонка губ, язика та рота і зовнішні статеві органи, особливо головка статевого члена та мошонка. Сексуальне збудження у чоловіків значною мірою залежить від поведінки жінки, її зовнішнього вигляду, міміки, слів, рухів.
Фаза рухів при статевому акті закінчується оргазмом з наступним розслабленням. У чоловіків оргазм більш простий і завжди закінчується еякуляцією - викидом сім'я з сечовивідного каналу поштовхами.
У жінок немає конкретного біологічного механізму, який обов'язково супроводжує відчуття оргазму. Він залежить від обстановки, емоційного фону, індивідуальної дії на ерогенні зони і полягає у появі легкості, невагомості внизу живота, які поширюються на органи малого тазу. Потім виникає відчуття приємного тепла, яке поширюється від органів малого тазу по всьому тілу, цьому відповідає скорочення м'язів статевих органів, яке відчувається як поштовх. І нарешті відчуття тепла змінюється ритмічними скороченнями м'язів піхви, матки, промежини, сідниць, інколи всього тіла, які нагадують удари пульсу. Звичайно це лише узагальнений варіант, від якого можливі доволі широкі відхилення.
У заключному періоді статевого акту відбуваються спокійні, розслаблюючі пестощі, які сприяють спаду нер­вового напруження.
Необхідно пам'ятати, що після еякуляції у кожного чо­ловіка настає період абсолютної статевої незбудливості, коли ніякі повторні пестощі не можуть забезпечити його готовність до повторного статевого акту. Більше того, спроби стимулюючих пестощів у цей період сприймаються чоловіком як подразнюючі з негативним емоційним відтінком. Тривалість цього періоду суто індивідуальна й може бути від хвилин і десятків хвилин у підлітків до годин і десятків годин у зрілому віці.
Не проявляйте вимогливості та роздратування по відно­шенню до чоловіка, якщо він в даний момент не хоче близь­кості. У багатьох чоловіків це викликає нервове напруження та призводить до ослаблення потенції та потягу. Ніколи не можна давати чоловікові привід подумати, що статевий акт був неякісний або можлива невдача при сексуальному кон­такті зменшить вашу любов до нього. Чоловіки дуже ранимі у цій сфері та уважно спостерігають за щонайменшими оз­наками вдоволеності або невдоволеності жінки, яка прояв­ляється у виразі обличчя, міміці, жестах.
Користуйтеся надійними, індивідуально дібраними протизаплідними засобами. Страх небажаної вагітності заважає гармонійному статевому життю.
При виникненні проблем зі статевими стосунками не­обхідно скористатися кваліфікованою лікарською допомогою.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: