Варикозне розширення вен
Loading

Варикозне розширення вен


Варикозне розширення вен - це збільшення вен, зміна їхньої форми і зменшення еластичності. Частіше вражаються вени ніг. При такому розширенні вени просвічують або набрякають під шкірою у вигляді зви­вистих тяжів чи вузлів. Швидкість руху крові у розши­рених венах зменшується, що нерідко призводить до розвитку в них тромбів (тромбофлебіт). Поширене ус­кладнення - виразки та кровотеча

Один із ранніх симптомів - відчуття важкості в нижніх кінцівках, особливо після того, як ви довго постояли. Часто наприкінці дня ноги набрякають. При ходінні ноги стомлю­ються. Вночі можуть з'являтися тупий або пронизливий біль, судоми в ногах.
Причиною розвитку варикозного розширення є слабкість клапанів, розташованих через кілька санти­метрів у венах нижніх кінцівок, які забезпечують рух крові до серця.
Люди, чия професія пов'язана з тривалим перебуван­ням на ногах (дантисти, продавці, перукарі), схильні до ва­рикозного розширення вен найбільше. Сприяє захворю­ванню вен спадковість, а також ожиріння, панчохи з тугими резинками, вагітність.
При вагітності за рахунок збільшення розмірів матки приплив крові до нижньої частини живота збільшується і заважає відтоку крові з нижніх кінцівок. Якщо стан не дуже серйозний, то він після пологів поліпшується без будь-яко­го лікування.

Серйозним ускладненням варикозного розширення вен є тромбофлебіт - закупорка вени згустком крові (тромбом) з розвитком запалення стінки судини. Виникає як ускладнення інфекційного захворювання або результат переходу запального процесу з рани; іноді як ускладнення після пологів.
У розвитку тромбофлебіту суттєву роль відіграють підвищена здатність крові до згортання, уповільнення руху крові та зміни стінки вени. Тромби, що утворилися у венах, можуть із часом розсмоктатися; в інших випадках вони мо­жуть закупорити судину і порушити процес кровообігу. Тромб може відірватися і потоком крові може бути перене­сений в кровоносні судини інших органів, викликаючи за­купорку цих судин. Особливо небезпечним стає закупорка судин у легенях, серці та головному мозку.
При тромбофлебіті вени напружені, болючі при доторку­ванні, шкіра над ушкодженою ділянкою червоніє, підви­щується температура тіла, частішає серцебиття. Лікувати тромбофлебіт потрібно тільки за призначенням і під наглядом лікаря, іноді доводиться вдаватися до хірургічного втручання.


* Для попередження розвитку варикозного розширення вен не носіть тісних поясів, підв'язок та інших стягуючих елементів одягу.
* Щоб попередити розвиток ускладнень, необхідно усу­нути все, що заважає нормальному кровообігу.
* Уникайте тривалого сидіння. Якщо є можливість, під­німайте ноги. Якщо ви вирушили у тривалу подорож ав­тобусом чи літаком, то через кожні півгодини встаньте і походіть. При поїздках в авто частіше робіть зупинки, щоб розім'ятися.
* Не стійте подовгу, а якщо немає можливості уникнути довгого стояння, через кожні 15 хвилин зводьтеся нав­шпиньки.
* Після роботи'кращий відпочинок для ніг - повільна про­гулянка пішки на невеликі відстані. Краще підніматись сходами пішки, ніж користуватися ліфтом.
* При ожирінні треба схуднути, дуже корисне для ніг пла­вання, навіть просте ходіння по воді.
* Щодня протягом години'піднімайте ноги до рівня вище серця.
Під дією вологого повітря маленькі вени на ногах мо­жуть надуватися та лопатися, в таких випадках необхідно лягти на спину і для зупинки кровотечі накласти тугу пов'язку.
* Добрий лікувальний ефект дає бинтування еластичним бинтом. Бинт накладають вранці у ліжку йа трохи підня­ту ногу, стопа повинна бути під прямим кутом до гомілки. Починайте бинтувати від пальців стопи до ниж­ньої третини стегна або до коліна, залишивши п'ятку відкритою. Замість бинта можна використовувати елас­тичну панчоху. Жінки з невеликим варикозним розши­ренням вен можуть носити еластичні колготки.

Народні засоби для лікування варикозного роз­ширення вен:
* 2 ст. ложки листя ліщини залити 0,5 л окропу, настояти 2 години, вживати по півсклянки 4 рази на день до їди;
* 1 ст. ложку кори ліщини подрібнити, залити 0,5 л окро­пу, варити 10 хвилин, процідити, вживати по півсклянки 4 рази на день до їди;
* 1 ст. ложку шишок хмелю подрібнити, залити склянкою ок­ропу, нагрівати на водяній бані 15 хвилин, відвар пити по З склянки на день до їди. Марлю, змочену відваром хмелю, корисно прикладати до ділянок з розширеними венами;
* 50 г квітів або плодів каштану кінського залити 0,5 л горілки, настояти 2 тижні в теплому й темному місці, щоденно збовтуючи, вживати по 30-40 крапель 3-4 ра­зи на день протягом 3-4 тижнів;
* 2 ст. ложки кори верби залити 2 склянками гарячої во­ди, кип'ятити 15-20 хвилин на легкому вогні, застосо­вувати для ножних ванн;
* на ділянки з розширеними венами покласти шматочки добре дозрілого помідора, через 3-4 години замінити на свіжі.

У болгарській народній медицині для лікування вари­козних виразок використовується картопля. На виразку накласти кашку із свіжонатертої картоплі шаром в 1 санти­метр, зверху прикрити 6-8 шарами марлі, через 4-5 годин кашку замінити новою або змочити марлеву салфетку со­ком картоплі.

РЕЦЕПТИ ВАНГИ

Хворий повинен пройти на світанку по росі в чистих бавовняних шкарпетках. Коли зійде сонце, а шкарпетки добряче намокнуть від роси, їх не треба знімати - вони повинні висохнути на ногах хворого.
Зелені волоські горіхи залити оливковою олією й поставити на сонці на 40 днів, після цього змащувати вражені місця.


При тромбофлебіті можна застосовувати такі засоби:

* 1 ст. ложку трави вербени лікарської залити склянкою окропу, настояти в термосі, випити протягом дня;
* для зменшення запалення можна обкладати ноги на ніч свіжим листям бузку, розтирати спиртовою настоянкою квітів акації білої (1:3), робити гарячі ванни для ніг з до­даванням кори кінського каштана, суцвіть ромашки, кропиви дводомної;
* насипати у відро 200 г сухої трави сухоцвіту багнового, залити окропом, настояти, закутавши. Коли настій охолоне до помірної температури, опустити у відро ноги і тримати півгодини, доливаючи окріп. Ванни рекомендується робити перед сном. Як при тромбофлебіті, так і при варикозному розши­ренні вен можна застосовувати медичні п'явки.Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: