Втоми хронічної синдром
Loading

Втоми хронічної синдром


Синдром хронічної втоми (СХВ) відрізняється від відчуття млявості при інших захворюваннях. Його основними проявами є немотивована виражена загаль­на слабість, яка раніше не була властива хворому і яка позбавляє його можливості участі в повсякденному житті. Навіть найпростіше завдання стає нездійснен­ним і, здавалося б, адекватний відпочинок та сон не додають сили

Крім загальної слабості та підвищеної втомлюваності, нерідко турбує головний біль, біль у м'язах, суглобах, зни­ження пам'яті, депресія, порушення сну, а в ряді випадків незначне підвищення температури, відчуття болю в горлі, збільшення шийних лімфовузлів. Людина стомлюється так, що їй не вистачає ні вихідних, ні відпустки.
СХВ найчастіше вражає молодих енергійних жінок.
Розвиток цього захворювання пов'язаний зі спе­цифікою сучасного життя, особливо в мегаполісах, з ура­хуванням украй несприятливої екологічної обстановки та надзвичайних психоемоційних навантажень.
Фактори ризику СХВ - часті та тривалі стреси, умови жит­тя в сучасному суспільстві, включаючи тривалу роботу за комп'ютером, несприятливі еколого-гігієнічні умови, дефіцит або відсутність фізичного навантаження, «нефізіологічне» та незбалансоване харчування, а також спадкова схильність.
Причина не встановлена, проте вважається, що це вто­ринний імунодефіцит, пов'язаний з вірусом.
СХВ може дебютувати із захворювання, схожого на гос­тре респіраторне. Типові слабість, швидка втомлюваність, роздратованість та нестійкість психічно-емоційного стану, повторний, наростаючий головний біль, не пов'язаний з будь-яким захворюванням, порушення сну, зниження або підвищення маси тіла, біль у великих суглобах та попереку, апатія, безрадісний настрій, емоційна пригніченість.
Хворим важко сконцентрувати увагу, приймати рішен­ня, засвоювати .нову інформацію тощо. Порушується пам'ять, розвивається забудькуватість, хворий часто ніяковіє. Більше страждають процеси засвоєння інформації, ніж пам'ять. Хворі переоцінюють свою здатність за­пам'ятовувати.
Усі ці симптоми прогресують і не пов'язані з будь-яким захворюванням.
У дітей виявити СХВ важко, проте він може бути причи­ною того, що дитина стала погано вчитися. Окрім того, діти стають більш схильними до алергічних захворювань.
Встановити діагноз може лікар, виключивши всі інші за­хворювання, що могли спричинити слабість.
Лікування полягає в нормалізації режиму відпочинку та фізичного навантаження, розвантажувально-дієтичнїй те­рапії, прийомі вітамінів, загальному, сегментарному або точковому масажі, лікувальній фізкультурі, голкорефлек­сотерапії. Лікар може призначити імуномодулюючі засоби, ентеросорбенти тощо.
Обов'язкові прогулянки по 2-3 години. Дієта передба­чає дозоване лікувальне голодування, яке сприяє біологічній активності на всіх рівнях.

Засоби народної медицини в лікуванні СХВ:

* 1 лимон з цедрою розтерти з однією головкою часнику, додати 0,5 л перевареної води, настояти 3-5 днів, вжи­вати по 1 ст. ложці вранці натщесерце до поліпшення самопочуття;
* 3 ст. ложки трави шавлії лікарської залити 0,5 л окропу з цукром і випити замість чаю перед їдою протягом дня;
* 100 г очищених молотих горіхів, 100 г очищених тертих яблук, сік 2 лимонів, 1 ст. ложку меду змішати, вживати по 1 ст. ложці двічі-тричі на день;
* 100 мл соку з листя алое та 100 г цукру настояти 3 доби, додати 200 мл червоного вина та настояти ще 1 добу, вживати по 1 ст. ложці двічі-тричі на день до їди упро­довж 1-2 місяців;
* 20 г коренів ехінацеї пурпурової запити 200 г 70% спирту, настояти 30-40 діб, вживати по 20-30 крапель на ложці води за ЗО хвилин до їди тричі на день;
* 200 г листя кропиви дводомної залити 0,5 л горілки, настояти 2 тижні, вживати по 1 чайній ложці натщесерце за ЗО хвилин до їди і стільки ж на ніч перед сном.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: ,