Тепловий удар
Loading

Тепловий удар

Тепловий удар може виникнути внаслідок перебування у приміщенні з високою температурою і вологістю, при інтенсивній фізичній праці в погано вентильованих приміщеннях, під час тривалих маршів в умовах жаркого клімату. У немовлят причиною теплового удару може бути закутування в теплі ковдри, перебування в душному приміщенні, розташування ліжок поруч з батареями опа­лювання, печами.
Ознаки: загальна слабість, розбитість, головний біль, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота. Відзначається почервоніння шкіри, підвищення температури до 40-41°С, пульс і дихання прискорені. У важких випадках - падіння тиску, втрата свідомості, іноді виникають судоми, розви­вається кома. У немовлят на перший план виступають по­рушення травлення (блювота, пронос), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, швидко погіршується загальний стан, втрачається свідомість, роз­вивається кома.
Невідкладна допомога: терміново винести потерпілого в прохолоду кімнату, забезпечити доступ свіжого повітря, роздягнути, дати випити холодної води, покласти холодний компрес на голову. У складніших ви­падках - обливання холодною водою, обкутування прос­тирадлом, змоченим холодною водою г лід на голову та пахові ділянки. У важких випадках викликати «швидку допомогу».


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: