Травма автомобільна
Loading

Травма автомобільна

Автомобільні травми, як правило, дуже різноманітні, близько половини хворих перебувають у стані травматич­ного шоку та мають численні сполучені ушкодження.
Якщо потерпілий при пам'яті, слід переконатися, чи цілий у нього хребет. Рухи в ногах і руках - ознака цілості. Відсутність рухів означає, що хребет ушкоджений: по­терпілого не можна піднімати, рухати, переносити. Як і при болю у хребті.
Якщо потерпілий непритомний, дати понюхати нашатирний спирт, а коли той опритомніє, продовжувати надання першої допомоги: зупинити кровотечу, накласти джгут або пов'язку; при переломах накласти шини або зафіксувати ушкоджені ділянки. Ввести знеболювальний засіб (бутарфанолу тартарат), який є в аптечці авто­мобіліста.

Якщо Потерпілий не подає ознак життя, негайно розпочати штучне дихання та непрямий масаж серця. В аптечці автомобіліста є спеціальна плівка (клапан) та портативний апарат для штучної вентиляції легенів г
Дуже велика відповідальність лежить на тому, хто вирішує питання транспортування. Адже нерідко потерпілі гинуть внаслідок того, що їм не була надана перша допомога, їх перевозили в неправильному положенні або у стані, коли перевозити просто не можна.
Транспортувати потерпілих можна тільки з явно неважкими травмами, в інших випадках без «швидкої» перевозити не бажано. У всякому разі треба переконатися, що цілий череп, хребет, ввести знеболювальний засіб, зупинити кровотечу, накласти шини, а вже після цього вирішувати питання перевезення.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: ,