Травма черепно-мозкова
Loading

Травма черепно-мозкова

Травми черепа можуть бути закритими та відкритими, супроводжуватись ушкодженням кісток черепа та мозку або ні.
Найпоширенішою черепно^мозковою травмою є струс мозку. При легких стадіях спостерігається короткочасна втрата свідомості, втрата пам'яті на події, які відбувалися безпосередньо перед травмою, блювота, пізніше - головний біль, слабість, дзвін та шум у вухах, поганий сон. У важких випадках розвивається коматозний стан^ втрачається свідомість, зіниці розширені і не реагують на світло? Пору­шується дихання, Така ситуація вимагає негайних ре­анімаційних заходів (штучне дихання).
Симптоми забою мозку схожі з симптомами при струсі з тривалою втратою свідомості та приєднанням паралічів, судом, порушень мови, чутливості та міміки. Такими ж симптомами супроводжується і здавлювання мозку.

При переломах основи черепа, які найчастіше трапляються при падіннях з висоти на голову та автомобільних травмах, в ранньому періоді спостерігається кровотеча із вух і носа та загальномозкові явища. В більш пізньому періоді з'являються темні «окуляри» - крововиливи в ділянці очних впадин, під склеру та кон'юнктиву, виділення мозкової рідини із. вух та носа.
Алкогольне сп'яніння може замаскувати картину черепно-мозкової травми, тому в таких випадках потрібно бути дуже уважним.
Транспортування при ушкодженнях черепа має бути швидким, але обережним. Потерпілого обов'язково кладуть на спину з ледь піднятою і повернутою набік головою, щоб попередити попадання слизу та блювотних мас у дихальні шляхи. Лікують черепно-мозкові травми в умовах стаціонару.
Слід пам'ятати, що навіть неважкі струси головного мозку вимагають консультації невропатолога, відповідного лікування та дотримання постільного режиму, оскільки в подальшому можуть стати причиною стійкого головного болю.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: