Укуси
Loading

Укуси

Укуси бджіл, ос, джмелів. Окремі укуси викликають лише обмежений місцевий біль і запальну реакцію,, яка ха­рактеризується відбуттям жару та болю, почервонінням, набряклістю. При підвищеній чутливості (алергії) з'явля­ються загальнотоксичні явища (озноб, нудота, запаморо­чення, сухість у роті) аж до анафілактичного шоку.
Невідкладна допомога: у легких випадках - видалити із ранки жало пінцетом або пальцями, змастити місце укусу спиртом або одеколоном. У важчих випадках дати димед­рол або діазолін. При необхідності звернутись до лікаря. У випадку сильної алергічної реакції, тобто анафілактичного шоку, може настати клінічна смерть. Потрібно, подбавши про виклик «швидкої допомоги», негайно приступити до заходів реанімації (див. відповідний розділ).

Народні засоби, які застосовуються при укусах бджіл, ос, джмелів та інших комах:

* до місця укусу прикладають кашку із цибулі або салфетку, змочену соком цибулі;
* протирають укус долькою часнику;
* прикладають свіже листя петрушки городньої;
* протирають місце укусу соком календули або соком м'яти перцевої;
* прикладають лист подорожника великого;
* роблять примочки із соку лимона або соку кульбаби лікарської, або соку алое.


Людям з підвищеною чутливістю до укусів комах треба уникати можливого контакту з ними та мати при собі, зокрема під час заміського відпочинку, необхідні ліки.

При укусі змії відчувається сильний біль, із ранки виступає декілька краплинок крові. Необхідно якомога швидше відсмоктати кров із ранки. Процедура безпечна, оскільки зміїна отрута при попаданні в рот і шлунок отруєння не викликає. Відсмоктувати треба 10-15 хвилин, постійно спльовуючи. На 15-20 хвилин можна поставити медичну банку, холод на місце укусу.

Джгут накладати не можна. Не можна також припікати сірником та робити надрізи.

Необхідно забезпечити нерухомість ушкодженої кінцівки - накласти фіксуючу пов'язку. Дати побільше пити, але алкоголь суворо заборонений. Доставити в лікарню в лежачому стані.

Кліщі
небезпечні як перенощики енцефаліту. Аби вида­лити кліща, покладіть поверх місця укусу обручку і при­тисніть її до шкіри, а в «ямку», що утворилася, налийте бензину, гасу або олії. Сенс у тому, щоб позбавити кліща доступу повітря по всій поверхні його тіла. Тоді він розтисне свої «щелепи», і його можна буде легко видалити за допомогою пінцета. Слідкуйте, щоб під шкірою не залишилась голова кліща, інакше утвориться нарив. В умовах міста, аби уникнути ускладнень, краще звернутися на травмо-пункт. Найбільше шансів «упіймати» кліща в густому листяному лісі, особливо дубовому. Для запобігання укусів кліща до лісу краще надягти штормівку з, капюшоном, а після повернення додому весь одяг потрібно зняти, витрусити і випрасувати. Втім, ймовірність укусу кліща не завжди однакова. Вона підвищується в роки найбільшої соняч­ної активності, зі зменшенням сонячної активності змен­шується кількість кліщів і, відповідно, ймовірність укусу, Піки сонячної активності спостерігаються один раз на оди­надцять років.

Серед укусів тварин найпоширеніші укуси собак, котів та диких тварин. Велику загрозу представляють укуси ска­жених тварин. Рани забруднюються слиною, з якою може потрапити до організму вірус сказу.
Зупиніть кровотечу, обробіть рану перекисом водню або слабким розчином марганцівки, навколо рани об­робіть розчином йоду або, в крайньому разі, розведеним спиртом чи горілкою та накладіть стерильну пов'язку,
Необхідно уточнити, яка саме тварина укусила відома чи невідома, домашня чи дика. При укусах невідомого со­баки чи іншої тварини, підозрілої на захворювання сказом, при численних ранах, ранах обличчя, голови, кистей рук необхідно звернутись до лікарні, де, окрім надання необхідної медичної допомоги, вирішать питання про необхідність щеплень проти сказу.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: