Висока температура
Loading

Висока температура

Підвищення температури не є самостійною хворобою, це лише симптом запального процесу, який вибувається в організмі. Це захисна реакція організму на дію того чи іншого подразника. Тому не варто завжди добиватися зниження температури.
Річ у тім, що при температурі 38-39°С в організмі починає вироблятися інтерферон, який зміцнює його імунні можливості, а штучне зниження температури в багатьох випадках призводить до уповільнення процесу одужання.
Проте слід зазначити, що не кожний організм однаково реагує на підвищення температури. У однієї людини навіть при температурі тіла 37,5°С з'являються судоми, а інша і при температурі 39,9°С почувається доволі стерпно. Тому до питання, чи «збивати» температуру, треба підходити індивідуально, дотримуючись такого правила: при нор­мальному самопочутті температура тіла у дорослих до 390С, а у дітей до 38.50С не потребує застосування засобів для її зниження. У дІУей до 2-х місяців жарознижувальні за­соби слід застосовувати при температурі 38°С. Якщо при температурі 37°С і вище дитина скаржиться на погане са­мопочуття, головний біль, біль у м'язах, при судомній го­товності слід застосовувати жарознижувальні засоби.
Фізичні засоби. Роздягнути, розкрити хворого, пок­ласти компрес із оцту та води у співвідношенні 1:1, який потрібно часто міняти. Обережно обтирати оцтом з водою ліктьові та підколінні згини, пах та пахви, живіт та груди, ро­бити це неодноразово. Можна на великі судини (пахова область, ліктьові згини) покласти кульки з льодом або пляшки з холодною водою. Давати пити підкислену воду у великій кількості. Хороший жарознижувальний ефект дає клізма з води кімнатної температури.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: