Знепритомнення
Loading

Знепритомнення


Непритомність - це раптова короткочасна втрата свідомості з порушенням діяльності серцевої та дихальної систем, що настає внаслідок різкого зменшення притоку крові до головного мозку

Зомліти людина може внаслідок психічної травми, при больовому подразнені, при довгому перебуванні в душному приміщенні, при вигляді крові, при перевтомі, при інфекційних та інших захворюваннях. Зомління частіше буває у жінок, мо­лодих людей з підвищеною нервовою збудливістю, у людей з нестійким артеріальним тиском чи тенденцією до його зни­ження. Втраті свідомості при зомлінні передує раптова слабкість, млість, запаморочення, потемніння або мерехтіння в очах, затерпання ніг та рук. При непритомності відзначають блідість обличчя та губ, похолодання кінцівок, краплі поту на обличчі, розширення зіниць, частий слабкий пульс.
Якщо зомління настає в положенні лежачи, це майже завжди свідчить про захворювання серця (порушення ритму, інфаркт міокарда, закупорку легеневої артерії). Часом зом­ління виникає внаслідок гострих порушень мозкового крово­обігу. У такому разі воно зазвичай супроводжується паралічем, втратою мови та іншими неврологічними симптомами.

Раптове зомління у жінок може бути першим проявом позаматкової вагітності або гострої шлунково-кишкової кровотечі. У першому випадку зомління з'являється на тлі різкого болю внизу живота, у другому - блювання кров'ю, згодом кал стає чорним. Ці хворі потребують негайної госпіталізації в положенні лежачи.
Невідкладна допомога: хворого треба вкласти горизонтально з трохи піднятими ногами, щоб забезпечити приплив крові до голови, розстебнути комірець, забезпечити доступ свіжого повітря. До носа піднести ватку, змочену нашатирним спиртом або міцним оцтом, поб­ризкати обличчя холодною водою. Якщо хворий за кіль­ка хвилин не опритомнів, звернутись по допомогу до лікаря. *.
Для запобігання частому зомлінню не слід приймати гарячі ванни. Під час прийому засобів, що знижують артеріальний тиск, не слід різко вставати з ліжка, особливо тим, у кого множинні варикозні розширення вен нижніх кінцівок. Жінкам не слід носити тугі еластичні пояси, які, стискуючи тіло, перешкоджають відпливу венозної крові від нижніх кінцівок і сприяють розвитку набряків.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: