Домашня аптечка
Loading

Домашня аптечка


До складу домашньої аптечки повинні входити засоби із різних груп.

1. Знезаражувальні або антисептичні

Обов'язково треба мати розчини йоду та брильянтового зеленого (зеленки). Розчин йоду застосовується для обробки ран, а розчин брильянтового зеленого при блефариті (запаленні повік) та при гнійничкових ушкодженнях шкіри. Перекис водню застосовується для очищення гнійних ран та як знезаражувальний і дезодоруючий засіб для промивань та полоскань при ангіні, стоматиті, гінеко­логічних захворюваннях. Слабкими розчинами калію пер­манганату (марганцівки) промивають рани, промивають pot та горло, змащують виразкові та опікові поверхні. І на­решті, етиловий спирт необхідний для компресів, обтирань, для ін'єкцій, а також для приготування настоянок, ек­страктів та лікарських форм для зовнішнього застосування.

2. Знеболювальні

На першому місці тут парацетамол. "На його основі виробляється безліч дуже відомих імпортних дорогих ліків різних форм -ефералган, парацетамол, тайленол тощо. Крім знеболюваль­ної, парацетамол має ще протизапальну та жарознижувальну дію. Він входить також до складу препарату цитрамон-екстра.
Великою популярністю користується анальгін. Проте слід пам'ятати про його негативний вплив на кровотворення, особливо при тривалому застосуванні. Баралгін -комбінований препарат анальгіну зі спазмолітиком. Кори­сними також будуть комбіновані препарати п цитрамон та свдальгін або пентальгін. Таблетки беластезину можна за­стосовувати при спазмах шлунка та кишечнику.

3. Спазмолітичні

Безперечним лідером тут є ношпа. Це хоч і не дешевий препарат, але він вартий того, щоб бути у вашій аптечці. Він ефективний при спазмах шлунка та кишечнику, нападах жовчо- та сечокам'яної хвороб, а також при спазмах пери­феричних судин. Трохи слабше, але ефективно і подібно до но-шпи діє папаверин. Схожу дію має і дібазол.

4. Заспокійливі

Це такі відомі препарати, як настоянка або таблетки ва­леріани, настоянка кропиви собачої, валокордин, корвалол або корвалдин. Валокордин та корвалол мають однаковий склад, до складу корвалдину входить ще олія хмелю, але ва­локордин - імпортний препарат і тому в 5-6 разів дорожчий.

5. Протиалергічні

До цієї групи входять діазолін, супрастин, тавегіл, ди­медрол тощо. Слід пам'ятати, що всі вони, за винятком діазоліну, викликають сонливість, тому їх не можна вжива­ти під час роботи водіям транспорту та іншим особам, про­фесія яких вимагає швидкої психічної та рухової реакції.

6. Засоби від кашлю та нежитю

Сюди можуть входити термопсис, мукалтин, нафтизин, галазолін та інші.

7. Інші

Аспірин - це надійний та ефективний жарознижувальний засіб, який до того ж має протизапальні та знеболювальні властивості. Його застосовують при запальних процесах, лихо­манках, лікуванні тромбофлебітів та тромбозів, для профілактики інфаркту міокарда. Проте він негативно діє на слизову оболонку шлунка. Не можна застосовувати Його при виразковій хворобі, схильності до крововиливів, ушкодженнях нирок, при вагітності, лактації, при менструації, бронхіальній астмі- Кращі, але значно дорожчі його лікарські форми у ви­гляді розчинних таблеток. Не рекомендується вживати аспірин дітям до 15 років. Незалежно від форми випуску, його завжди потрібно вживати після їди, а для зменшення побічної дії рекомендується перед вживанням розтерти в порошок і розвести водою чи столовою ложкою молока.
Обов'язково треба мати нашатирний спирт як засіб для виведення хворих із запаморочення та активоване вугілля, яке застосовується при різних отруєннях, здутті живота тощо.
Крім того, потрібно мати бинти, вату, гірчичники, бакте­рицидний пластир, перцевий пластир, термометр, клізму.
Взагалі ж треба намагатися приймати ліки тільки в найне-обхіднішйх випадках, оскільки всі вони не байдужі для вашо­го організму, а в окремих випадках викликають побічні дії.

Найпоширеніші причини побічної дії ліків:

* передозування препарату;
* недотримання схеми лікування;
* одночасний прийом декількох несумісних препаратів;
* поєднання ліків з алкоголем;
* вікове підвищення чутливості організму до лікарських засобів;,
* спадкове порушення обміну речовин.

Серйозної побічної дії можна очікувати від прийому антибіотиків, гіпотензивних засобів, сечогінних те знеболювальних, антидепресантів, психотропних речовин.
У людей похилого віку лікарські засоби викликають побічні дії частіше, ніж у молодих. Ризик підвищується при збільшенні кількості препаратів, які приймаються одночасно.
У період годування груддю досить часто мамам доводиться приймати ліки. У таких випадках слід подумати, як вони поз­начаться на вашій дитині. Адже більшість препаратів перехо­дить у молоко, хоча і в невеликій кількості, і тому досить часто діти відлучаються від грудей дуже різко і без необхідності.

Та існують способи, що допомагають зробити так, аби ліків у організм дитини потрапило якнайменше.

* Перед тим як уживати ліки, переконайтесь, що вони вам дійсно необхідні. Наприклад, якщо ви застудилися, то краще Скористатися інгаляціями або Якимось нешкідливими настоянками.
* Довідайтесь, чи можна перенести лікування або діагностичне обстеження (наприклад, а використанням радіоактивного матеріалу).
* Вибирайтеліки, які менше переходять у молоко. Нехай ваш лікар допоможе підібрати найбезпечніші ліки і такий спосіб лікування, при якому лікарський засіб доставляється безпо­середньо до ураженої ділянки Й менше потрапляє у кровоо­біг. Наприклад, Використовуйте мазь замість таблеток при шкірній інфекції, лікарську форму для інгаляцій при астмі чи бронхлі, протинабряковий спрей в ніє - замість таблеток.
* Приймайте ліки з урахуванням часу годування. Для більшості ліків час найбільшої їх концентрації у крові та молоці 1-3 години після прийому; для майже повного виведення ліків з молока найчастіше потрібно понад 6 годин. Якщо ви сумніваєтесь у безпечності ліків, удайтеся до таких запобіжних засобів:
* перед тим, як випити ліки, зцідіть молрко і зробіть запас на кілька годувань;
* перед прийомом ліків нагодуйте дитину;
* ліки приймайте перед тим, як дитина засне на тривалий проміжок часу;
* якщо дитину треба буде годувати через 3-6 годин, використовуйте попередньо зціджене молоко або скористайтесь сумішшю;
* зціджуйте молоко протягом 3-4 годин після прийому ЛІ­КІВ і виливайте його.

Усе це слід прийняти як загальне керівництво, а конкретні рішення приймайте тільки разом з вашим лікарем.
Якщо ви захворіли, не кидайтеся на пошуки найновіших
1 найпресіижніших ліків. Головне - не зашкодити своєму здоров'ю. Будьте уважні до самолікування, вивчайте інструкцію, стежте за реакцією організму на вживані ліки, не приймайте більше 3-х засобів одночасно.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: