Шкіри захворювання
Loading

Шкіри захворювання

Шкіра захищає організм людини від ушкоджень більш чутливих тканин, від мікроорганізмів, сонячних променів і втрати вологи. Це орган чутливості нервової системи. Шкіра допомагає регулювати температуру тіла.
Шкіра має три шари: внутрішній - дерма, в якій розта­шовані кровоносні судини, нерви, потові та сальні залози, коріння волосся та нігтів; середній - епідерміс, де містять­ся живі клітини, які діляться, ростуть, розвиваються і старіють, посуваючись до зовнішнього шару шкіри - рого­вого. Роговий шар практично непроникний для шкідливих речовин, значною мірою перешкоджає випаровуванню во­логи, а також має деякі бактерицидні властивості (тобто вбиває деякі бактерії).
Під дією зовнішніх факторів (фізичних та хімічних) вини­кають запальні процеси у шкірі, найчастіше потертості, попрілості, опіки, озноблення. Багато захворювань вини­кає внаслідок дії біологічних факторів: бактерій, вірусів, грибків. Велике значення мають також внутрішні фактори: стан нервової та ендокринної систем, білкового, жирового та вуглеводного обміну, наявність вогнищ місцевої інфекції, ураження судин та ін.
Все це може викликати різні патологічні процеси: запа­лення, крововиливи, порушення пігментації, відмирання окремих утворень (волокон сполучної тканини, сальних та потових залоз, волосяних цибулин тощо), а також пору­шення кровообігу та живлення шкіри.
Деякі стани шкіри мають спадковий характер. Більшість родимих плям зникає з часом, але за ними потрібно весь час спостерігати, оскільки іноді вони можуть перероджува­тися в небезпечну форму раку.
Оскільки шкіра є передовим рубежем організму, то до­волі часто доводиться надавати їй першу допомогу при подряпинах, скалках, порізах, пухирях та синцях.
Запах поту зазвичай усувають правильним доглядом, підмиванням. Купання та підмивання - прекрасний засіб при сальності шкіри, але надмір води та засобів гігієни ви­сушує шкіру, робить ламкими нігті.
Волосся на відміну від шкіри не виконує якихось важли­вих біологічних функцій. Жирне волосся потребує частішо­го миття. Сухе волосся треба обережно розчісувати, фар­бувати чи знебарвлювати. Обережним треба бути при голінні, коли є волосся, що вросло.
Обережно користуйтеся косметичними засобами, які хоч і в більшості безпечні, проте в окремих випадках можуть викликати алергічні реакції, висипання на шкірі і навіть ви­падання волосся. Найбільшу небезпеку представляють фарби для волосся, засоби для знебарвлювання волосся, шампуні, засоби для завивки. Іншими небезпечними засобами можуть бути косметичні засоби для очей, нігтів, креми, дезодоранти тощо.

Тримайте косметику в недоступних для дітей місцях, бо малі можуть отруїтися нею.

Обережно поставтеся до реклами косметичних засобів, де часто використовуються всілякі нові надумані терміни, як креми, що вирівнюють або надають пружності, щітки для чистки, тональні креми для змащування тощо.
Між ефективністю та ціною зв'язок дуже малий. Особли­во обережно поставтеся до косметики, що містить лікарські засоби, і застосовуйте її тільки після консультації лікаря.
Косметичні засоби здатні проникати через неушкоджену шкіру та впливати на той чи інший орган та й на організм в цілому. Застосування кремів з антибіотиками може виклика­ти алергію, призвести до виникнення грибкових захворювань унаслідок знищення мікробів, які знешкоджують грибки. Крім того, розвиваються стійкі до антибіотиків штами бактерій.
Уникайте гормональних кремів, якщо вони вам не реко­мендовані лікарем.
При покупці косметичного засобу уважно прочитайте етикетку, на якій повинні вказуватись всі інгредієнти, що входять до його складу.
При появі будь-яких висипань, пухирів необхідно обов'язково звернутися до лікаря - тільки він може поста­вити правильний діагноз та призначити лікування. Адже ці елементи можуть бути проявом не тільки захворювання шкіри, а й інфекційних хвороб (черевного тифу, висипного тифу, скарлатини, віспи тощо), в тому числі і венеричних. До консультації лікаря не слід змащувати вражені ділянки ніякими мазями чи лікарськими препаратами, це може призвести до загострення процесу, утруднити діагностику та подальше лікування.
Засоби народної медицини, які застосовуються для лікування захворювань шкіри, застосовувати слід так само обережно, бо немає ясної картини механізму їхньої дії і властивості багатьох із них ще не вивчені.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: