Бородавки
Loading

Бородавки


Бородавки
- вірусне захворювання шкіри. Частіше хворіють діти та молоді люди. Збудник передається при безпосередньому контакті з хворим та предметами побуту. Сприяють захворюванню дрібні травми, пітливість. Ефек­тивність лікування їх навіюванням свідчить про роль цент­ральної нервової системи у розвитку цього захворювання.
Розрізняють бородавки звичайні, плоскі, підошовні, шпичасті та старечі. Найбільш поширені звичайні бородав­ки, що являють собою жовтувато-сірі вузлики з нерівною по­верхнею діаметром 3-10 мм, які виступають над рівнем шкіри. З'являються здебільшЬго на кистях та пальцях рук, на підошвах, рідше на обличчі. Іноді вони зливаються у великі бляшки, які можуть тріскатись та запалюватись і спричиняти біль, а при розташуванні на підошві - утруднювати ходіння.
На підошвах вони розташовуються в місцях найбільшого тиску взуття. Профілактика: дотримання правил особистої гігієни, носіння зручного взуття, виявлення в дитячих колек­тивах дітей, які мають бородавки, та своєчасне їх лікування.
Плоскі (юнацькі) бородавки - дрібні плоскі вузлики шкіри діаметром 0,5-3 мм, вражають переважно молодих, розташовані групами на обличчі та руках.
Шпичасті бородавки з'являються у місцях активного виділення слизу або поту та тертя - в кутиках рота, навко­ло ніздрів, на статевих органах. Вони швидко ростуть, зли­ваються та створюють поверхню, схожу на цвітну капусту.
Старечі бородавки виникають зазвичай після 40 років здебільшого на вкритій одягом шкірі (на спині та грудях), рідше на обличчі та руках. їх поверхня вкрита жирною ро­говою лускою брудно-жовтого кольору. Це доброякісні пухлини шкіри і лікування не потребують.

Засоби народної медицини для лікування бородавок

* Сиру цибулину витримати в оцтовій есенції або оцті 2 години та прив'язати на ніч до бородавки, буде силь­но «смикати». Процедуру повторити кілька разів, доки бородавка не вийде з коренем.
* 2-3 подрібнені зубчики часнику залити склянкою окро­пу, настояти 40-60 хвилин, змащувати бородавку цією настоянкою.
* Щодня натирати бородавку соком свіжих кислих яблук, во­на поступово зменшиться, потемнішає і днів за 10 зникне.
* Змащувати щодня зранку і ввечері бородавки власною сечею до їх зникнення.
* Натерти сиру картоплю на пластмасовій тертці, поклас­ти цю кашку на вощений папір та прибинтувати на ніч еластичним бинтом до підошви, повторити кілька разів.
* Невеликі молоді бородавки можна натирати двічі на день соком кульбаби лікарської.
* Зрізати при корені живу рослину чистотілу звичайного, соком, який виділиться, кілька разів змастити поверхню бородавки. Коли бородавка почорніє, акуратно зрізати її ножицями та продовжувати змащувати її, доки вона не зійде зовсім. Зазвичай необхідно 3-7 процедур. Можна також застосовувати присипки з товченого сухого листя чистотілу.
* 2 свіжі рослини молочаю порізати та залити теплою во­дою, розім'яти у воді, а потім опустити туди руки. Про­цедуру повторити кілька разів.
* Змащувати бородавку кашкою із свіжих ягід горобини.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: