Дерматити
Loading

Дерматити


Дерматити
— це запальні процеси у шкірі, які виникають унаслідок дії на неї різноманітних подразників хімічного, фізичного, механічного, температурного, світлового характе­ру, а також речовин рослинного та тваринного походження.

Розрізняють контактні дерматити, які виникають унаслідок дії подразника безпосередньо на шкіру, та токсидермію - ре­акцію на попадання токсичних речовин в організм.
Дерматит характеризується почервонінням, набряком, припухлістю, підвищенням температури шкіри, які супро­воджуються відчуттям жару та свербежу. Далі можуть з'яв­лятися дрібні та крупніші пухирці, наповнені прозорим вмістом. Коли вони лопають, утворюються спочатку мок­нучі ділянки шкіри, а потім лусочки, кірки, а при глибоких процесах - виразки. Запальний процес закінчується лу­щенням та пігментацією (темним забарвленням) шкіри на враженій ділянці.
Інтенсивність та тривалість процесу залежить від за­гального стану організму та нервової системи в момент захворювання. Чутливість шкіри у різних людей неоднако­ва, тому подразник, нешкідливий для однієї людини, в іншої за тих самих умов може викликати гострий дерматит.
Лікування дерматиту полягає перш за все в усуненні причин, які викликали запальний процес, та застосуванні призначень лікаря-дерматолога.

Після його ж консультації можна використовувати засоби народної медицини

* 1 -2 чайні ложки соку селери вживати двічі-тричі на день за ЗО хвилин до їди. Свіже подрібнене листя селери за­стосовувати зовнішньо при захворюваннях шкіри.
* 1 ст. ложку листя кульбаби лікарської залити 2 склянка­ми окропу, настояти ЗО хвилин, пити по півсклянки 4 рази на день.
* 2 ст. ложки трави деревію звичайного залити 0,5 л окро­пу, настояти 1 годину, пити по півсклянки 4 рази на день.
* 1 ст. ложку трави багна звичайного залити 0,5 л окропу, настояти в термосі 6-8 годин, випити за день.
* 20 г суцвіть календули лікарської залити склянкою окропу, пити по півсклянки тричі на день.
* При тривалому дерматиті голови внаслідок опромінен­ня рентгеном прикладати до вражених ділянок свіже листя алое або його сік.
* Для профілактики дерматитів при променевій терапії застосовувати сік алое з медом у співвідношенні 1:5.
* 10 г сухого листя іван-чаю залити склянкою окропу, кип'ятити 15 хвилин, використовувати для примочок при гострому дерматиті.
* 10 г трави калгану залити склянкою окропу, застосову­вати як примочки при лікуванні жирної себореї обличчя та дерматиті.
* 1 склянку бруньок берези залити склянкою окропу, кип'ятити 15-20 хвилин, остудити, процідити, щоденно протирати уражені ділянки при запальних процесах, подразненнях, свербежі.
* 1 ст. ложку трави деревію звичайного залити склянкою окропу, кип'ятити на малому вогні 20 хвилин, настояти 40 хвилин, процідити, застосовувати для масок на об­личчя тривалістю 15 хвилин при запаленнях чи подраз­неннях шкіри.
* 1 ст. ложку сухого або 3 ст. ложки свіжого листя подо­рожника великого залити чвертю склянки окропу, настояти ЗО хвилин, процідити та змішати з таким самим об'ємом 20% спирту, протирати запалену та забрудне­ну шкіру.
* 50 г подрібненої трави та коренів кропиви дводомної залити 1 л окропу, настояти ЗО хвилин, процідити, долити у ванну 36-37°С, застосовувати в будь-який час, три­валість ванни 10-15 хвилин, курс 12-14 ванн при дер­матиті, алергічних висипах.
* Якщо на ногах з'явилися тріщини та потертості, реко­мендуються ванни для ніг із настоянки подорожника великого (2 ст. ложки подрібненої трави на 1 л води). Но­ги тримати у ванночці 15-20 хвилин.
* 0,5 кг кореневищ пирію повзучого варити у закритому відрі води ЗО хвилин, долити у ванну (36-37°С), три­валість ванни 20 хвилин.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: