Піодермія
Loading

Піодермія


Гнійничкові захворювання шкіри (піодермія)
- група захворювань шкіри, які викликаються мікробами -стафілококами та стрептококами.
На поверхні шкіри здорових людей майже завжди можна виявити стафілококи та стрептококи, які при пев­них умовах можуть викликати гнійничкові ураження. Важливу роль в цьому відіграють як внутрішні (цукровий діабет, захворювання крові, відхилення у вітамінному обміні, шлунково-кишкові порушення, ожиріння тощо), так і зовнішні (мікротравми, потертості, переохолоджен­ня, перегрівання,"забруднення шкіри, неповноцінне хар­чування) чинники.
Піодермія може проявлятися по-різному. На поверхні шкіри можуть виникати дрібні вузлики, які нагноїлися та пронизані волосом (фолікуліт). При глибокому фолікуліті (фурункульозі) утворюються більші, діаметром до 1 см, ко­нусоподібні болючі вузли з гнійним розплавленням і так званим стрижнем.
Особливо небезпечно, коли фурункул розташований на верхній губі, в носі, носо-губній складці, в кутиках ро­та. Зумовлено це тим, що вени, які проходять тут, безпо­середньо пов'язані з венозною системою мозку. По венах інфекція може поширитися та стати причиною запалення мозкових оболонок та загального зараження крові - сеп­сису. Саме від такого захворювання помер відомий ком­позитор Скрябін. Тому ні в якому разі не можна видавлю­вати або зрізати гнійники, особливо ті, що розташовані в таких небезпечних зонах. Якщо ви бачите, що гнійничок не підсихає, а, навпаки, запальний процес розгоряється, негайно зверніться до лікаря. Не можна робити припар-

ки, гарячі ванни, прикладати грілку - ці теплові процеду­ри лише підсилюють запалення.
Ще одним проявом піодермії є пухирі з гнійним вмістом, які зсихаються в гнійні кірочки, - так зване імпе-тиго. Хворіють здебільшого діти.
При більш глибоких ураженнях може виникнути карбун­кул - гостре гнійне запалення кількох розташованих поруч волосяних мішечків та сальних залоз із омертвінням шкіри та підшкірної клітковини та виділенням густого гною з кров'ю. Хворіють переважно літні люди. Найчастіше він ви­никає на задній поверхні шиї, спині та обличчі.
У пахвових ділянках можуть бути запалені потові залози, з'являються болючі вузли - гідраденіт, або «суче вим'я».
Ураження шкіри можуть бути обмеженими, без пору­шення загального стану хворого, а можуть бути і пошире­ними, з підвищенням температури та погіршенням загаль­ного стану.
Гнійничкові захворювання шкіри - заразні захворюван­ня, особливо небезпечні вони для немовлят: у них шкіра і весь організм дуже чутливі до стрептококової та стафіло­кокової інфекцій, які можуть викликати тяжкі ускладнення -захворювання нирок, запалення легенів тощо.
Хворих дітей необхідно ізолювати від колективу.
Для попередження таких захворювань будь-які травми шкіри слід негайно обробляти антисептичними засобами -розчином брильянтового зеленого або спиртовим розчином йоду. Якщо на місці травми з'явилося почервоніння, при­пухлість та болючість, треба звернутися до лікаря. Мити ушко­джену шкіру не рекомендується, аби не допустити розповсюд­ження збудників гнійної інфекції. Краще протирати уражені ділянки камфорним спиртом або горілкою (дітям - горілкою навпіл з перевареною водою). Не робіть зігріваючих ком­пресів - вони сприяють розповсюдженню запального процесу.
Якщо процес набуває затяжного характеру, треба до­тримуватися дієти з обмеженням солодких, гострих та со­лоних страв.

При лікуванні піодермії народними засобами бажано отримати консультацію лікаря-дерматолога

* Сухі пивні дріжджі пити по 1 чайній ложці тричі на день.
* 2 чайні ложки листя та коріння кульбаби лікарської за­лити склянкою води, кип'ятити 5 хвилин, настояти 8 го­дин, пити гарячим до їди (100 мл на прийом). Застосо­вувати при фурункульозі, висипаннях на шкірі, екземах.
* 20 г коренів цикорію дикого залити склянкою окропу, вживати по 1 столовій ложці 5-6 разів надень.
* 20 г трави пирію повзучого залити склянкою окропу, пи­ти по склянці тричі на день протягом 3-4 тижнів.
* Сиру картоплю очистити та натерти на дрібній тертці, отриману масу перекласти на складену в кілька шарів марлеву салфетку завтовшки 0,5-1 см та прибинтувати до враженої ділянки шкіри. Через 2 години картопляну масу зняти та замінити новою. Застосовувати як проти­запальний засіб при піодермії, екземі, болючих мозо­лях, гострих дерматитах.
* 2 ст. ложки трави деревію звичайного залити 0,5 л окро­пу, настояти 1 годину, процідити, робити примочки при піодермії.
* 5г сухого кореня лопуха великого залити 2 склянками окропу, кип'ятити півгодини. Компреси із відвару, а та­кож мазі налазеліні застосовувати при піодермії, вуграх, екземі.
* 50 г подрібнених коренів чистотілу звичайного залити холодною водою, настояти 2 години, процідити, доли­вати у ванну при температурі 36-37°С, приймати на ніч по 10-15 хвилин, курс лікування 8-12 ванн. Застосову­вати при піодермії, вуграх, екземі.
* 50 г подрібнених коренів подорожника великого залити 1 л окропу, кип'ятити 20 хвилин, настояти ЗО хвилин, долити у ванну при температурі 36-37°С, приймати вдень по 10-15 хвилин. Курс лікування 12-14 ванн. За­стосовувати при піодермії, екземі.
* 5 столових ложок подрібненого листя горіха волоського залити 0,5 л води та кип'ятити 15-20 хвилин, долити у ванну, застосовувати при піодермії, вуграх.
* 50 г подрібненого сухого кореня лопуха великого зали­ти 1 л холодної води, кип'ятити ЗО хвилин, процідити, долити у ванну при температурі 36-37°С, приймати на ніч по 10-15 хвилин, курс лікування 12-14 ванн. Засто­совувати при піодермії, лишаї, екземі, облисінні.
* При фурункульозі змащувати уражені ділянки соком кульбаби лікарської, упродовж тижня прикладати свіже розім'яте листя подорожника великого.
* 1 ст. ложку коренів любистку лікарського залити склянкою окропу, додавати до ванн проти свербіння та гнійників.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: