Псоріаз
Loading

Псоріаз


Псоріаз (лускоподібний лишай)
- поширене неза­разне хронічне захворювання, причина якого не з'ясована остаточно.
Вважається, що спричиняють псоріаз порушення функції нервової та ендокринної систем, обміну речовин, наявність вогнищ хронічної інфекції (тонзиліт, гайморит). Схильність до псоріазу може бути спадковою.
Захворювання починається з появи на шкірі окремих дрібних вузликів рожевого чи червоного кольору, вкритих сріблясто-білими лусочками. Поступово вони збільшують­ся у розмірі, зливаються між собою, утворюють різні за розміром бляшки.
Вражає розгинальні поверхні верхніх та нижніх кінцівок, шкіру волосяної частини голови, колін, ліктів. Мо­же вражати дрібні суглоби кистей та стоп, рідше промене­во-зап'ястні, гомілково-стопні, міжхребцеві, супровод­жується різким болем та припуханням суглобів, обмежен-

* ням їх рухливості та деформаціями. При всіх формах мож­ливе ураження нігтів.
Захворювання періодично загострюється, як правило, в результаті нервово-психічної травми, зловживання алко­голем, порушень рекомендованої дієти.
Хворим рекомендується молочно-рослинна дієта з об­меженням тваринних жирів та вуглеводів, виключення гос­трих страв та вживання алкоголю. Корисні сонячні ванни (не під час загострення), а також сірководневі та морські купання; у домашніх умовах - теплі мильні ванни.
Лікування псоріазу тривале, комплексне під контролем лікаря. Уникайте самолікування, оскільки це може призве­сти до загострення хвороби та важчого її перебігу.

Засоби народної медицини використовуйте після консультації з лікарем

* 20 г сухого лаврового листа залити склянкою окропу, кип'ятити 10 хвилин, процідити, випити протягом дня за 3 прийоми.
* Вживати по 2 мл обліпихової олії в день та використову­вати зовнішньо 5% мазь із цієї олії.
* 2 чайні ложки листя та квіток бузини чорної залити 500 мл окропу, вживати по 100 мл тричі на день через 1 годину після їди.
* 1 ст. ложку трави пасльону чорного залити 150 мл води, кип'ятити на малому вогні 5 хвилин, настояти ЗО хвилин, пити по 1 чайній ложці двічі на добу за ЗО хвилин до їди.
* 1 ст. ложку подрібненої трави звіробою звичайного за­лити склянкою окропу, настояти 10 хвилин, пити по 100 мл 4 рази на день через 2 години після їди.
* 10 г трави чистотілу звичайного та 10 г трави фіалки триколірної залити склянкою окропу, настояти 30 хви­лин, випити протягом дня.
* Свіжим соком чистотілу змащувати вражені місця.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: