Щоби ви були здорові
Loading

Щоби ви були здорові


«Не можна купити здоров'я, його можна тільки заробити своїми власними зусиллями».


Поль Брегг

Людина усвідомлює, що вона смертна, та поводить себе, як безсмертна. Ця думка відомого письменника вже стала афоризмом, проте мало кого спонукає до практичних кроків.
«Без здоров'я світ не милий»,— каже народна мудрість. А лікарі додають: «Зберегти здоров'я значно легше, ніж його повернути». Видатний російський фізіолог І. П. Павлов сказав, що стати здоровим дуже легко, треба просто не губити своє здоров'я.
На жаль, хвороби стають незмінними супутниками сучасної людини. Хворіємо ш самі, хворіють наші діти, рог дичі. Хто в цьому винен?
Спеціалісти ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоровая) твердять, що на стан здоров'я людини впливають: ;
Спадковість — 20%,
Спосіб'життя — 50 %,
Навколишнє середовище — 20 %,
Медичне обслуговування — 10 %

Вітчизняні вчені встановили таку залежність:
Людський чинник — 25%
(фізичне здоров'я 10%,
психічне -15%).
Екологія — 25%.
Матеріальні умови праці та побуту — 15%.
Поведінка, ритм життя,
звички — 25%,
Медичний чинник —10%.
Отже, незалежно від рівня медичної допомоги, в різних країнах можливості медицини обмежені лише десятою часткою дії всіх чинників.
А все інше, крім спадковості, багато в чому залежить від нас. І тому варто замислитися.
Який спосіб життя допоможе зберегти здоров'я? Як нейтралізувати шкідливий вплив екологічних проблем?
Що ж необхідно робити, аби зберегти саме дороге, що дано нам, — здоров'я?
Саме про це ми поговоримо в наступному розділі.

Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного, соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб

Справжнє здоров'я означає, що людина здорова в фізичному, розумовому та психічному відношенні, знахо­диться в гармонії з природою, зі своїми близькими, з са­мим собою. Така.людина здатна виконувати свої біологічні та соціальні функції. І чим більша ця здатність, то вищий рівень здоров'я, і навпаки.
Здорова людина здатна оцінити блага, які їй дані, та ро­зумно їх використовувати. Вона не може весь час тільки витрачати заощадження, що отримала від батьків, приро­ди та Господа, а повинна піклуватися про їх поповнення. Навіть хорошу машину можна пошкодити, якщо відноси­тись до неї зі зневагою. Тому так важливо щодня щось вкладати у збільшення найціннішого капіталу — здоров'я. Тільки тоді можна прожити оптимальне життя — жити дов­го і з максимальним рівнем душевного та фізичного ком­форту.

У 60-ті роки минулого столі у високорозвинених країнах світу оголосили «похід за здоров'ям» на рівні державної політики, а не як загальну декларацію. Це була не короткочасна кампанія, а цілеспрямована програма на оздоровлення, яка перетворилась на політику.
За 20 років вона дала чудові результати. Курців та ви-пивох стало вдвічі менше, а тих, хто регулярно займається фізкультурою та спортом, значно побільшало. Смертність від серцево-судинних захворювань вдалося зменшити на 40 %, на 12-14 років подовжити тривалість життя громадян.
У результаті на Заході з'явилась мода на здоровий спосіб життя, мода на здоров'я. А в останні роки для більшості молоді здоровий спосіб життя вже давно вийшов навіть за межі моди. Він став іміджем, способом їхнього існування. Молоді люди не уявляють початку дня без ранкової пробіжки. Повноцінне харчування, заняття спортом для них так само важливі, як фасон сукні чи колір волосся.
Жодній із наших оздоровчих програм, котрих проголо­шувалось чимало, сформувати такої моди, а тим більше відповідного іміджу не вдалося. А безконтрольна, агресивна та підступна реклама алкогольних напоїв та тютюну, що зустрічається на кожному кроці, - на вулиці, в метро, на телебаченні, радіо та в інших засобах масової інформації - сприяє поширенню цих шкідливих звичок особливо серед молоді й аж ніяк не сприяє зміцненню здоров'я.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: