Коли нічого не болить і здоров'я немає
Loading

Коли нічого не болить і здоров'я немає

Між станом здоров'я та хворобою виділяють проміжний, так званий третій стан, який характеризується як «неповне здоров'я». Він може розвинутись перед появою захворювання або/іри перевтомі (фізичній чи психічній). При цьому спостерігаються періодичні нездужання, головний біль, втрата апетиту, втомлюваність, сухість шкіри, зниження працездатності, задишка при фізичному навантаженні, не­приємні відчуття в ділянці серця, схильність до запорів, біль у спині, підвищення нервово-емоційного збудження та ін. Відмічається підвищення частоти серцевих скорочень, нестійкий рівень артеріального тиску, похолодання кінцівок, нестійкий рівень вмісту цукру в крові тощо.
Третій стан може виникнути під дією шкідливих виробничих факторів, а також від постійного вживання алкоголю та тютюну. Подібні стани можуть виникати в період статевого дозрівання, при клімаксі, перед пологами та в післяпологовому періоді, а також при неправильному харчуванні (голодування, авітаміноз, ожиріння), при переїздах до нових кліматичних зон.
Деякі люди погано переносять нічну працю. Це буває тоді, коли вона суперечить сонячним або циркадним рит­мам конкретної особи, адже протягом багатьох поколінь люди вели активний спосіб життя вдень, а відпочивали вночі. Особливо небезпечно, коли організмові ці ритми нав'язують, зловживаючи кавою, чаєм, іншими стимулято­рами.
Існуючий зв'язок між поганим характером та легким ступенем психопатії можна також віднести до третього стану, який іноді може перейти в патологію.
До третього стану відносять і фізіологічну незрілість, яка проявляється м'язевою слабкістю, зниженою загаль­ною неспецифічною та імунобіологічною нестійкістю. Згодом вона може викликати передчасне старіння, пізнє статеве дозрівання та комплекс неповноцінності.
Третій стан може тривати від однієї доби до десятків років, а то і все життя. При цьому людина використовує ли­ше половину психофізіологічних можливостей, які закладені природою. Третій стан часто є причиною розвитку серйозних психосоматичних порушень.
Для виходу людини із третього сіану немає не­обхідності у лікарському втручанні. Насамперед слід усу­нути основну причину розвитку цього стану, тобто змінити місце роботи або перейти на денну роботу, а також покращити умови праці, життя, відпочинку, почати загартовування, підключити фізкультуру, покращити харчування а до­даванням вітамінних комплексів, приймати адаптогени (женьшень, елеутерокок, пантокрин), заспокійливі засоби (валеріану, кропиву собачу, шавлію, сухоцвіт багновий), виключити тютюн та алкоголь.
Якщо не вжити засобів з виходу із третього стану, він може перейти в захворювання.
Якщо ви захворіли, віднесіться до хвороби дуже уважно, аби її подолати. При появі ознак хвороби потрібно усвідомити, що з вами сталася біда. І перше, що вам необхідно зробити, — позбавитись від захворювання. Не піддавайтесь хворобі, не втрачайте надію на одужання.
Під час хвороби немає нічого небезпечнішого за безтурботність, халатність або легкодумну самовпевненість в тому, що все владнається само собою. А при лікуванні — за передчасну впевненість у тому, що хвороба переможена.
Водночас не впадайте в паніку при появі у вас важкої хвороби. Не розбурхуйте емоції, це тільки сприяє підви­щенню утворення гормонів, таких як адреналін, глюкокор-тикоїди, які пригнічують імунну систему. А імунітет в такому стані вам особливо необхідний.
Не треба бути надто вразливими і бігти відразу ж до лікаря з приводу кожного (часто уявного) ненормального, болісного симптому, який раптово з'явився. Це може викликатити боязнь захворіти і саме по собі є психічним розладом. Проте, якщо на фоні повного здоров'я у вас ¦з'являються якісь однотипні ознаки, які не проходять са­мостійно, а прогресують, необхідно віднестись до цього цілком серйозно та пройти вчасно обстеження.
Ніколи не нехтуйте регулярними профілактичними оглядами. Особливо, якщо вам за 40 обов'язково пройдіть обстеження в поліклініці, яке включає флюорографію органів грудної клітки, огляд прямої кишки, а для жінок — огляд в оглядовому кабінеті, вимірювання внутрішньоочного тиску, огляд терапевта. Це в багатьох випадках допомагає своєчасно виявити захворювання на ранньому етапі та вжити екстрених засобів для його подолання.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: