Підступний комфорт
Loading

Підступний комфорт

Блага цивілізації дарують комфорт, але мають і зворотний бік. І зветься він хворобами цивілізації. Ми всі, хто більше, а хто менше, дивимося телевізор. А звідти на нас вивергаються потоки реклами. Автоматичні пральні машини, відеомагнітофони, мобільні телефони, комп'ютери, мікрохвильові печі тощо. Кому не хочеться стати власником такого «розумного» пристрою? І ми, незалежно від матеріального становища, починаємо заощаджувати, відмовляти собі у чомусь іншому, аби придбати омріяний прилад. Про те, як користування ними позначається на на­шому здоров'ї, в рекламі не розповідається.
Необхідно контролювати та обмежувати свій комфорт.
Розумно відносьтесь до благ цивілізації. Намагайтесь якомога менше користуватись транспортними засобами, краще пройти пішки декілька кілометрів, ніж проїхати на автобусі чи автомобілі; замість того, щоб піднятися на ліфті, прогуляйтеся сходинками пішки. При тривалому користуванні транспортними засобами може розвинутись синдром транспортної втоми - безсоння, роздратування, розсіяна увага.
Уникайте залежності від комп'ютера, оскільки вас підстерігають небезпечні явища, пов'язані з ним: вплив на зір та судини, кістково-м'язовий дискомфорт, «тунельний синдром» (кістяні хвороби рук), захворювання шкіри обличчя та ін. Особливо ретельно необхідно стежити за користуванням комп'ютером вашими дітьми. Ні в якому разі неможна допускати, щоб діти, в залежності від віку, проводили біля комп'ютера більше 20 хвилин — 1 години на день.
Комп'ютер та автомобіль як джерело хронічного стресу сприяють порушенням статури, зору, виникненню судинних дистоній. Забудьте «звичну» формулу життя - від комп'ютера до автомобіля, з машини на диван. Купіть велосипед, ходіть до басейну або купайтеся в річці, працюйте на присадибній ділянці або, в крайньому випадку, вигулюйте свою собаку.
Дзвоник мобільного телефону, писк пейджера, «скрип» факсу можуть впливати на ваше здоров'я, викликати головний біль, запаморочення, відчуття тремтіння, тобто симптоми інформаційного стресу.
Не користуйтесь багато кондиціонерами. Рівень вмісту озону та корисних негативних іонів у повітрі, яке пройшло через фільтри, знижується на 90%. У зв'язку з цим виникає синдром закритих приміщень - частий головний біль, слабість, погане самопочуття. »


Пілюля сміху:


- Юначе, у вас в легенях повно кіптяви. Схоже, що спите ви з відкритою кватиркою!

Шкідливі лампи денного освітлення (мигтіння негативно позначається на підсвідомості, а вміст ртуті - на всьому організмові), тому краще користуватись звичайними лампами. При цьому краще застосовувати матові лампочки або розсіювальні абажури. В таких випадках менше «навантажується» око.
Аби зменшити електромагнітне випромінювання, вимикайте з розеток непрацюючі електроприлади.
Нейтралізації електромагнітних полів, які виникають при роботі сучасної побутової техніки, можна досягти за допомогою зволоження повітря, частим вологим прибиранням, заземленням приладів, правильним розташуванням телевізора, відеомагнітофона, раціональним використанням мобільних телефонів та мікрохвильових печей.

По можливості замініть газову плиту на електричну, тим самим зменшіть негативний (канцерогенний) вплив продуктів згорання газу, що може сприяти виникненню та розвитку пухлин. Якщо ж такої можливості немає, то встановіть витяжку над газовою плитою, слідкуйте за справністю плити, намагайтесь користуватися не більше ніж 2 конфорками та не більше 2-х годин підряд, провітрюйте кухню, а також всю квартиру, тримайте двері кухні зачиненими, коли працює плита. Користуйтесь пальниками з високим ребрами, що забезпечує більший приток кисню.
Велике значення має боротьба з пилом, кліщами. Причому ніякий пилосос не замінить вологе прибирання, а кондиціонер — провітрювання. Щоразу після прибирання випорожнюйте пилозбірник пилососу, оскільки там прекрасно себе почувають кліщі, плісняві грибки та бактерії.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: