Ви потрапили до лікаря
Loading

Ви потрапили до лікаря

Новачка у коридорах поліклініки видно одразу. Він спантеличено розглядає складні назви на табличках «отоларин­голог», «офтальмолог», «педіатр», з острахом вичитує у своїй картці слова «анамнез» та «діагноз» і тремтить при думці, що з ним робитимуть далі.
Така розгубленість хворого заважає не тільки йому, а й медикам, бо головне у спілкуванні лікаря з пацієнтом -це взаєморозуміння. Лікар повинен повністю з'ясувати всі скарги хворого, як кажуть лікарі - «симптоми» хворо­би, а пацієнт у свою чергу - запам'ятати, що порадив лікар, які треба зробити дослідження або процедури і як лікуватися.
У цьому розділі ми розповімо про лікарів і лікарні. Які вони бувають, як не заблукати серед складних назв, які права має пацієнт і, нарешті, як допомогти лікарю, щоб разом з ним подолати вашу хворобу якнайшвидше та як не потра­пити до рук шарлатанів.

Отже, вам або вашим рідним необхідна допомога лікаря.
Якщо ви живете в селі, то маєте змогу звернутися до фельдшерсько-акушерського пункту. Там медичний працівник надасть вам першу долікарську допомогу, а в разі необхідності направить до лікарів-спеціалістів. Як­що у вашому селі є лікарняна амбулаторія або дільнич­на лікарня, звертайтеся туди. Тут ви вже матимете справу з лікарем, який надасть вам кваліфіковану ме­дичну допомогу.
В місті у разі хвороби вам Треба звернутися до районної поліклініки. Кожен район міста розділений на окремі дільниці і за кожною з них в поліклініці закріплені лікарі -терапевт, який працює з дорослими (саме він у разі по­треби направить вас до інших спеціалістів), педіатр, який лікує дітей і акушер-гінеколог, який спеціалізується на жіночих хворобах та роботі з вагітними. Прийом також ве­дуть і лікарі інших спеціальностей. Хірург займається за­хворюваннями, які лікуються з допомогою механічних та -оперативних методів. Невропатолог надає допомогу при захворюваннях центральної та периферичної нервових систем, офтальмолог допомагає при захворюваннях ока, оториноларинголог спеціалізується на хворобах вуха, горла та носа, дерматовенеролог лікує захворювання шкіри та венеричні хвороби, психіатр опікується хворими на психічні захворювання, нарколог займається хворими на алкоголізм, наркоманію, фтизіатр працює з хворими на туберкульоз тощо.
Зверніться до реєстратури поліклініки по телефону або особисто, скажіть свою адресу, і вам назвуть прізвища лікарів, закріплених за вашою дільницею, а також їхній графік роботи.
Якщо стан хворого не дозволяє самостійно дістатися поліклініки, викликайте дільничного лікаря додому. Обов'язково враховуйте, що лікар прийде до вас упродовж робочого дня. Тому у гострих випадках телефонуйте до «швидкої допомоги».
Коли хворий спроможний дістатися поліклініки, краще прийти на прийом До дільничного лікаря. Тут, просто на місці, ви зможете пройти додаткові обстеження або отри­мати консультацію інших лікарів-спеціалістів.
При необхідності вам можуть бути призначені допоміжні методи обстеження. Це можуть бути аналізи в клінічній та біохімічній лабораторіях, рентгенівське обсте­ження, обстеження в кабінеті функціональної діагностики, найпоширенішим з яких є електрокардіографія - метод дослідження серця за допомогою запису сигналів різниці потенціалів, які виникають при його роботі.
Все більшого поширення набуває ультразвукова діагностика.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: