Неспокій дитини
Loading

Неспокій дитини


Неспокій дитини.

Як розібратися матері у причині кри­ку новонародженого? Перш за все не лякайтеся пронизли­вого дитячого крику, наберіться терпіння.
Ретельно огляньте приміщення: важке, задушливе, надто сухе повітря, спека можуть порушити спокійний сон вашої дитини. Треба добре провітрювати кімнату, температуру в ній підтримувати на рівні 20-22°С. Сухість повітря, яка часто може бути при центральному опаленні, можна зменшити протиранням підлоги вологою ганчіркою кілька разів на день або застосуванням спеціальних зво­ложувачів.
Замість жаркої пухової перини та м'якої подушки по­кладіть жорсткий волосяний матрац та маленьку плоску подушку.
А може, ви надто туго сповили малюка? Найкраще ди­тина розвивається при вільному сповиванні. Роздивіться шкіру, чи немає почервоніння, ущільнення, слідів укусів ко­мах. Можуть непокоїти дитину і попрілості, грубий рубець пелюшки.
Часто матері здається, що малюк голодний. Плач дити­ни при недоїданні спочатку гучний, потім частий та жалібний. Причому це не починається за 1 день. Почи­нається зазвичай з того, що протягом кількох днів дитина висмоктує все молоко та шукає ротиком ще. Вона проки­дається з плачем раніше, ніж звичайно. У більшості ви­падків малюк починає кричати від голоду одразу після го­дування.
Контрольні зважування допоможуть з'ясувати, чи вис­тачає дитині молока. Якщо не вистачає, то лікар порадить, чи достатньо буде заходів для покращення лактації, чи до­ведеться ввести догодовування.
Можуть плакати немовлята і при порушенні мамою дієти, через надто жирне молоко, що викликає у дитини коліки: в такому випадку животик дитини здувається, і во­на сукає ніжками. Плач гучний та тривалий. Гази - це зви­чайне явище у новонароджених, яке минає у три місяці чи навіть раніше.
Дитина, яку непокоять гази, почувається краще в поло­женні на животі. Ще більше полегшення ви їй принесете, якщо покладете животиком на грілку та будете погладжу­вати по спинці. Температура грілки повинна бути такою, щоб не спричинити опіку. Грілку обгорніть пелюшкою або рушником.
Можна дати випити малюку чайну ложку настою ро­машки або насіння кропу. Якщо біль від газів сильно тур­бує дитину, можна поставити газовивідну трубку або клізму з теплої води. Проте не варто вдаватися до цього постійно, а лише в особливо важких випадках і за призна­ченням лікаря.
Доволі поширеною причиною неспокою немовляти бу­ває запалення вуха - отит, що часто виникає при застуді. Спробуйте потягнути маленького за вухо або натиснути на кістку позаду вуха. Якщо він закричить сильніше, це може бути ознакою отиту.
Дитина починає плакати і під час ссання; відпускає гру­ди або соску. Хапається руками з вушка та тре голівку. При цьому не обов'язково підвищується температура. Єдиним симптомом у новонародженого може бути неспокій або плач без видимої причини.

При щонайменшій підозрі на отит звертайтеся до лікаря. До його приходу можна:

* закласти вухо ваткою, змоченою в теплій олії або гліцерині;
* потепліше зав'язати вуха;
* почати лікувати нежить.

Якщо ж обґрунтованої причини для крику немає - ваша дитина здорова, нехай покричить, їй це навіть корисно для розвитку бронхолегеневої системи.
Соски-пустушки не допоможуть вам виявити причину плачу, вони приносять лише тимчасовий успіх, зате якщо дитина звикла спати з соскою, вона прокидається, коли соска падає. Крім того, з нею легко занести бруд.
Якщо маленьку дитину заспокоює укачування та носіння на руках, можна піти їй назустріч, проте слід пам'ятати, що до цього вона швидко звикає і надалі вима­гає такої процедури криком.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: