Нежить
Loading

Нежить


Нежить
для дітей - серйозна проблема, особливо для малюків перших місяців життя. Його викликають віруси та мікроби, зараження відбувається від хворих людей, які, доглядаючи за дитиною, не застосовують за­собів попередження (маски). Слизова оболонка при не­житі набухає, звужує носові ходи та перешкоджає дихан­ню через ніс. Дихати ротом малюк не вміє, тому кричить, стає неспокійним, погано спить, не може ссати. Виділен­ня стікають по задній стінці глотки, викликають кашель, чхання, частина виділень з інфекцією потрапляє в тра­хею та бронхи, середнє вухо і викликає небезпечні ус­кладнення.
Не пускайте хворих на нежить до малюка, а самі за­кривайте ніс маскою або пов'язкою, часто мийте руки, не цілуйте дитину в губи.
При нежиті немовляті можна відсмоктати слиз гумо­вим балончиком, у ніс закапати судинозвужувальні краплі - нафтизин, галазолін, санорин тощо. Проте три­валість застосування судинозвужувальних крапель не повинна перевищувати 3 днів, оскільки більш тривале застосування може призвести до протилежного резуль­тату та утруднити дихання. Потім ніс можна промивати 1% фізіологічним розчином (у 100 мл перевареної води розвести 1 г кам'яної солі). У лежачому положенні із за­кинутою головою ввести в ніздрі 5-10 повних піпеток фізіологічного розчину. Проковтування розчину нічим дитині не загрожує, а якщо малюк почне кашляти та вип­льовувати слиз, то це ще краще, бо сприяє очищенню слизових оболонок від слизу.
Діти старшого віку можуть самі втягувати в ніс 2% розчин солі та випльовувати через рот, процедура не ду­же приємна, проте доволі ефективна.
Немовлятам можна закапувати в ніс морквяний сік та материнське молоко.

Не можна дітям капати в ніс олійні краплі, оскільки вони можуть потрапити в бронхи та викликати хронічні бронхолегеневі захворювання.

Якщо нежить тривалий час не припиняється, треба по­думати про аденоїди або про запалення придаткових пазух носа.
Тривалим є також нежить, пов'язаний з алергією.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: