Переваги грудного вигодовування
Loading

Переваги грудного вигодовування


Переваги грудного вигодовування:

* грудне молоко - висококалорійна їжа з оптимальним співвідношенням білків, жирів та вуглеводів, легко за­своюється, своя, рідна, не викликає алергії та потребує менших затрат енергії для травлення;
* у грудному молоці міститься достатня кількість фер­ментів, необхідних для травлення, захисних антитіл проти різних інфекцій, гормонів, вітамінів;
* грудне молоко дитина завжди отримує стерильним і оптимальної температури;
* смоктання молока із грудей сприяє правильному фор­муванню зубощелепної системи;
* під час годування відбувається тісний контакт дитини з матір'ю, такий необхідний для здорового психо­емоційного розвитку;
* природне вигодовування більш ніж у 300 разів дешев­ше за штучне.

В перші дні, коли малюк ще недуже активно ссе, годуй­те його якомога частіше, 8-10-12 разів на добу. Так і дити­на отримає достатню кількість молока, і лактація покра­щиться.
На 7-14-21 день після пологів лактація може зменши­тись. Частіше прикладайте дитину до грудей, причому до обох при кожному годуванні. А самій матері треба побільше пити, в тому числі чай з материнкою, мелісою. Сприяють збільшенню лактації плоди кропу, анісу, фенхелю.

Для поліпшення лактації можна запропонувати такі засоби;

* готувати груди ще до народження дитини: приймати повітряні ванни, робити легкий масаж сосків жорстким рушником, зціджувати по декілька крапель секрету двічі-тричі на день за 10 днів до пологів;
* забезпечити щадний режим та повноцінне харчування, збільшити кількість білків та жирів у їжі (сир м'який та твердий, кефір, варені м'ясо, риба);
* суворо дотримуватись особистої гігієни, ретельно об­мивати соски до і після годування перевареною водою та 2% розчином соди. Це, до речі, й доволі ефективний засіб для профілактики молочниці у грудних дітей;
* зціджувати кілька крапель молока перед годуванням і всього залишку після годування;
* суворо дотримуватись черги годування кожною груддю;
* дотримуватись тривалості годування, яке не повинно перевищувати 15-20 хвилин;
* не давати малюкові пляшечку з водою або молоком -діти швидко звикають і відмовляються від грудей.

Про важливість попередження інфекційних захворю­вань у дітей годі й говорити, адже ніяка мати не хоче, щоб її дитина хворіла. Багатьом інфекційним хворобам можна запобігти за допомогою щеплень. Існує спеціальний ка­лендар щеплень проти тих чи інших хвороб, згідно з яким, якщо дитина здорова, ваш педіатр призначить відповідне щеплення.
У 90-их роках минулого століття у пресі виникла дис­кусія щодо якості вакцин, їх шкідливості. Під її впливом ба­гато батьків відмовлялося від щеплень. Це призвело до спалаху дифтерії.
Світовий досвід переконує, що тільки дотримання пра­вил профілактичних щеплень дозволяє успішно попереди­ти та подолати ті чи інші інфекції.
Важливе значення для зміцнення здоров'я малюка має загартовування. Як правило, це водні процедури, які почи­нають зазвичай у 3-4-місячному віці з вологих обтирань, поступово і обережно.
Проте купати дитину треба починати одразу як загоїться пупкова ранка. Купайте малюка щоденно (температура во­ди може коливатись від 34 до 37 градусів). Якщо є можливість відвідувати басейн при поліклініці, це чудово - пла­вання загартовує та зміцнює дитячий організм. Воно дуже корисне для всіх немовлят, особливо у разі порушення психічного розвитку та при вадах опірно-рухового апарату.
З 1-1,5 місяців влаштовуйте малюку повітряні ванни. Спочатку залишайте його голим на 1-3 хвилини 3-4 рази на день. Займаючись гімнастикою, збільшіть цей час до 15, а згодом - до 20-30 хвилин. Не бійтесь: дитина не змерз­не. Діти, які народились недоношеними або ослаблені після хвороби, змерзають швидше. Тому спочатку, доки дитина не адаптувалась, звільняйте від пелюшок тільки ту частину тіла, яку масажуєте. І обов'язково стежте, щоб не було протягів.
Гуляйте з малюком 1,5-2 години двічі-тричі на день (при температурі повітря до 12-15°С). Стежте, щоб він не перегрівався та не переохолоджувався, що легко пе­ревірити, доторкнувшись до носика. У правильно вдягну­тої дитини носик теплий, якщо ж він холодний або гаря­чий - ідіть додому перевдягатися.
Приблизно з тримісячного віку шкіру дитини починай­те розтирати сухою фланеллю або клаптиком м'якої во­вняної тканини до почервоніння. Після 1,5-2 тижнів сухих обтирань приступайте до вологих. Для цього можна ко­ристуватися звичайною рукавичкою з м'якої махрової тканини. її змочують у воді, віджимають та рівномірно розтирають шкіру на тулубі та кінцівках. Розтирають по­ступово окремі ділянки тіла, інші в цей час залишаються під ковдрою.
Вологі обтирання починають при температурі води 35-36°С, поступово протягом тижня зменшуючи її до 32-33°С, а потім щомісяця температуру води знижуйте на 1 градус, але не нижче 30°С.
Обтирання, як правило, проводять після ранкового сну впродовж 4-6 хвилин. Ці процедури повинні викликати у малюка тільки позитивні емоції.
При захворюванні процедури для загартовування при­пиняють і поновлюють їх лише з дозволу лікаря після дея­кої перерви.
Та попри всі наші старання діти іноді хворіють.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: