Підвищення температури
Loading

Підвищення температури

Найчастіше нездужання у дітей - підвищення температури.
В кінці першого тижня життя дитини може підви­щитись температура, дитина стає неспокійною, багато п'є, шкіра стає сухою. Сприяє підвищенню температури недо­статня кількість випитої рідини. У таких випадках рекомен­дується давати більше пити та застосовувати фізичні мето­ди охолодження: розповити, прикладати охолоджувальні компреси, обтирати оцтом та горілкою (розводити навпіл з водою), прикладати кульки з льоду до великих судин.
Підвищитись температура може і внаслідок перегріван­ня. Слідкуйте, щоб ліжко дитини не стояло поруч з батарея­ми опалення, печами, щоб температура у кімнаті не переви­щувала 23°С і щоб дитина не була надмірно закутана.
У вечірні години, особливо після годування, яке для ма­лої дитини є значним фізичним навантаженням, може спостерігатися незначне підвищення температури: трохи більше 37°С. У цьому випадку немає необхідності в якому-небудь втручанні. Упродовж 0,5-1 години температура нормалізується..
Схожа ситуація може бути у маленьких дітей після гри­пу та респіраторних вірусних інфекцій. Температура 37,1-37,5°С може триматися кілька тижнів або й місяців. Це відбувається внаслідок розладу центру терморегуляції і проходить самостійно.
Підвищення температури може бути ознакою багатьох захворювань і насамперед так званих простудних.

Узагалі ж підвищення температури має позитивні моменти:

* лихоманка сигналізує про неблагополуччя в дитячому організмі;
* висока температура створює несприятливі умови для існування і розмноження вірусів та деяких мікробів -збудників хвороби;
* при підвищеній температурі відбувається стимуляція імунітету та починають вироблятися речовини, які ма­ють антивірусні властивості (наприклад, інтерферон);
* тривала лихоманка дозволяє своєчасно запідозрити ускладнення захворювання та призначити необхідне лікування.

Тому не слід одразу намагатися знизити температуру. Якщо температура не перевищує 38,5°С, а загальний стан дитини задовільний, не варто давати жарознижувальні за­соби. Інша річ, коли дитина скаржиться на погане самопо­чуття, головний біль, біль у м'язах, коли є судомна го­товність. Тоді необхідно починати з фізичних методів охо­лодження, при їх неефективності застосовувати медика­менти. Дітям до 2 місяців жарознижувальні засоби слід да­вати при підвищенні температури до 38°С.
Необхідно застерегти проти застосування у дітей до 15 років з метою зниження температури аспірину. Серйозним ускладненням його прийому може бути синдром Рея, при якому дитина непритомніє та може впасти в коматоз­ний стан, що в 60-70% випадків може закінчитися смертю.
Кращим засобом для зниження температури є параце-тамол у кількості 10-15 мг на 1 кг маси тіла. Застосовують також свічки з парацетамолом. Широко відомі його імпортні аналоги - ефералган, панадол, тайленол. Зни­ження температури на 1-1,5°С відбувається через 30-60 хвилин при прийомі таблеток або сиропу, при застосу­ванні свічок - через 1 -2 години. Зазвичай достатньо буває прийняти його двічі-тричі на добу.
Високоефективним засобом є також ібупрофен.

В кожному окремому випадку підвищення температури є додатковим симптомом, який залежить від основного захворювання. Та все ж ознаками, які дають підстави забити тривогу, є такі:

* дитина з лихоманкою перестає їсти; якщо в перші дні хвороби вона їла погано, вибірково, не відмовлялася від їжі, а потім почала відмовлятися, нехтувати цим не можна;
* такою ж ознакою погіршення стану є відмова від пиття - потрібна негайна консультація лікаря;
* до тривожних ознак хвороби належить зміна кольору шкіри (поява синюшності - ціанозу, жовтяниці), різні висипання, зміни в поведінці дитини (незрозуміла сонливість, підвищена збудливість, безсоння, напад судом), симптоми утрудненого дихання (підвищення його частоти, шумний вдих або видих, втягування міжреберних проміжків при диханні).

Усі перелічені симптоми можуть бути ознакою найрізноманітніших захворювань у дітей з лихоманкою, але спільне в них те, що вони становлять певну небезпеку для здоров'я, а то і для життя дитини, тому вимагають не­гайного втручання лікаря.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: