Шкірні симптоми при різноманітних захворюваннях
Loading

Шкірні симптоми при різноманітних захворюваннях


Шкірні симптоми при різноманітних захворюваннях

Почервоніння шкіри залежить від зрілості народженої дитини і зберігається 1-2 тижні. Одночасно може спос­терігатись лущення шкіри переважно на животі та грудях.
Більше половини немовлят страждає на пелюшковий дерматит, коли в ділянках сідниць або статевих органів шкіра червоніє, набрякає, з'являються пухирці та лущення. Дитина стає неспокійною, постійно плаче. Проконсультуйтесь у педіатра, він порадить спеціальний крем, присипку або лосьйон. А головне - не залишайте малюка в мокрих пе­люшках.
Правильно користуйтесь разовими підгузками. Міняйте їх перед або після сну та годування, після випорожнення, збираючись на прогулянку.
На кілька годин у день залишайте малюка взагалі без підгузків, щоб шкіра дихала.
На першому тижні життя з'являється фізіологічна жов­тяниця, яка також зникає за 2-3 тижні. Більш тривале її існування вимагає уточнення та лікування.
Можуть з'являтися прищики на носі, лобі, рідше по всьому тілу. Це сальні залози з накопиченим унаслідок за­купорки вивідних протоків секретом - міліа. Вони прохо­дять самі. Якщо ж розвивається запальна реакція, не­обхідно обробити їх 0,5% розчином марганцівки.
При надмірному потовиділенні з'являється пітниця: на шкірі тулуба та внутрішній поверхні кінцівок утворюються дрібні пухирці з прозорим або мутнуватим вмістом. Пухирці підсихають і починають лущитись. У великих складках мо­жуть виникати вогнища почервоніння (іноді мокнучі), по краях яких залишаються пухирці, що іноді супроводжують­ся свербінням. Пітниця зазвичай зникає при регулярних гігієнічних купаннях. Можна робити ванни з марганцівкою, присипати тальком, дитячою присипкою. Головне - повіт­ряні ванни. У спеку дитину треба роздягати догола.
Звертайте увагу і на колір шкіри. Блідість шкіри може свідчити про наявність анемії. У цьому разі потрібна кон­сультація педіатра.
Сіруватий колір шкіри може бути при інтоксикаціях - от­руєннях або важких інфекційних захворюваннях.
Синюшність навколо носа й рота та часте дихання свідчать про проблеми з дихальною системою.
При виникненні жовтяниці не слід забувати, що це може бути наслідком вживання великої кількості моркви та гарбу­за. Та все ж у більшості випадків жовтяниця буває симпто­мом гепатитів - вірусних захворювань, які протікають із за­гальною інтоксикацією та ураженням печінки. Це доволі не­безпечне захворювання, тому не слід експериментувати з діагнозом самому, звертайтеся до лікаря. Лікуються вірусні гепатити у стаціонарі. І взагалі, будь-яка з перелічених змін кольору шкіри, особливо у немовлят, може бути симптомом небезпечних недуг. Не чекайте, доки грім ударить!

Висипи на шкірі алергічного характеру (діатези)
є наслідком підвищеної чутливості шкіри та слизових оболо­нок до зовнішніх подразників. Виявляються у віці 3-6 місяців, тримаються протягом 1-2 років і у частини дітей згодом зникають.
Частіше діатез виникає у дітей, які народилися з вели­кою масою тіла. Провокуючі фактори - токсикози вагітності, інфекційні захворювання та вживання медика­ментів під час вагітності, порушення харчового режиму як під час вагітності, так і при годуванні грудьми. Часто ексу­дативно-катаральний діатез виникає при введені догодо­вування або нового продукту харчування.
При грудному вигодовуванні дотримуйтесь суворої дієти та рекомендованих термінів введення догодовування. Це допоможе запобігти виникненню діатезів у ваших дітей.
До ранніх ознак діатезу належить молочний струп або гнейс, який зазвичай виникає в перші 2-3 місяці життя ди­тини. В результаті надлишку виділення секрету сальних за­лоз на голові, особливо в ділянці великого тім'ячка та над бровами, утворюються жовті кірки, які після видалення з'являються знову. Аби позбутися гнейсу, перед купанням на 2-3 години змастіть уражені місця олією, а після купан­ня вичешіть густим гребінцем.
Важким проявом алергії є дитяча екзема, коли з голо­ви до п'ят тіло вкривається мокнучою кіркою, яку діти час­то розчухують до крові. Вона важко піддається лікуванню. Потрібне лікувальне харчування на основі соєвих продуктів та протиалергійні засоби.
При неправильно підібраній дієті та неефективному лікуванні ексудативно-катаральний діатез може перейти в нейродерміт, який набуває хронічного перебігу з ре­цидивами.
При кропивниці, яка також є алергічним захворюван­ням, на шкірі виникають пухирі, набрякають повіки, губи. Дуже небезпечним є поширення набряку на голосові зв'яз­ки - з'являється утруднене дихання та виникає загроза смерті від ядухи.

За дітьми з ексудативно-катаральним діатезом, потрібен особливий догляд. Новонароджених слід частіше перепови­вати. Ковдру та постіль дитини ні в якому разі не можна про­кладати поліетиленовою плівкою. Дитині не можна носити одяг із синтетичних матеріалів, не можна вдягати на голе тіло вовняні речі (це підсилює свербіж). Одяг повинен бути м'яким і добре пропускати повітря. Пелюшки не можна пра­ти синтетичним порошком, користуватися лише милом та содою. Важливо з'ясувати, які продукти харчування або ре­човини посилюють алергійні висипи у дитини і виключити їх із раціону. В окремих випадках відносно харчування слід проконсультуватись у алерголога.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: