Судоми
Loading

Судоми


Судоми
у маленьких дітей дуже лякають їхніх батьків та близьких, проте самі по собі вони небезпеки не ста­новлять. Як правило, вони проходять незалежно від того, проводилось лікування чи ні.
Слідкуйте, щоб під час судом дитина не поранила себе. Якщо вона кусає язик, розведіть їй щелепи за допомогою олівця або іншого зручного предмета.
Якщо у дитини жар, зробіть їй обтирання, яке знімає температуру, або застосуйте інші засоби для зниження температури. При цьому не вкривайте дитину ковдрою.
Зазвичай під час судом дитина непритомніє, закочує очі, стискає зуби, все тіло або окремі кінцівки викручуються або вібрують. Дихання стає переривчастим, на губах може з'явитися піна, іноді дитина мимовільно мочиться або випорожнюється.
Судоми викликаються порушенням діяльності мозку, що може бути наслідком безлічі причин, які в різному віці бувають різні.
У немовлят вони зазвичай виникають унаслідок полого­вих травм голови. У дітей від одного до п'яти років -унаслідок різкого підвищення температури при застудних захворюваннях. Вони рідко повторюються після першого дня захворювання.
У дітей старшого віку судоми можуть свідчити про епілепсію, тоді вони не пов'язані з підвищенням темпера­тури та іншими захворюваннями і повторюються.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: