Висипи на шкірі інфекційного походження
Loading

Висипи на шкірі інфекційного походження


Висипи на шкірі інфекційного походження.

З діатезом часто плутають коросту. Це заразне захворювання шкіри викликається коростяним кліщем. Людина зара­жається коростою при безпосередньому контакті з хво­рим, при користуванні його одягом, білизною та іншими предметами.
Основний симптом - свербіж, який посилюється увечері та вночі. На шкірі між пальцями, на зап'ястях, тулубі, сідни-цях, зовнішніх статевих органах, а в ранньому дитинстві нерідко на долонях та підошвах виявляються коростяні хо­ди з пухирцем на кінці. Якщо на початку свербіж ще змен­шується при легкому почухуванні, то згодом він стає не­стерпним. Хворий втрачає сон, енергійно розчухує шкіру нігтями. У задавнених випадках на шкірі виникають нариви.
Дотримання особистої гігієни обмежує поширення коро­сти. При лікуванні корости необхідно стежити затим, щоб не було можливості Ті повернення. Тому перш за все необхідно поміняти всю постільну білизну хворого, натільну білизну, вимити підлогу в кімнаті, і тільки після цього почати лікуван­ня. Білизну необхідно прокип'ятити та попрасувати. Речі, які не підлягають кип'ятінню, попрасувати через вологу ткани­ну або не користуватися ними протягом 7 днів, за цей час кліщ гине. Лікування проводиться під наглядом лікаря.
Кір, свинка, краснуха та вітряна віспа - захворювання вірусного походження. Хоча при свинці немає проявів на шкірі, та спільним для всіх них є те, що вони належать до керованих, тобто запобігти їм можна за допомогою щеплень. Щоправда, щеплення проти вітряної віспи в Україні не роблять, та, наприклад, у США вони обов'язкові.

Кір
проявляється високою температурою, висипами на шкірі крупних плям та катаральними запаленнями слизової оболонки очей, порожнини рота та дихальних шляхів. Пе­редається кір повітряно-крапельним шляхом. На початку захворювання підвищується температура та з'являються нежить, кашель. На 3-5 день хвороби починається період висипу. Спершу висипи з'являються на обличчі, шиї, верхній частині грудей, згодом - на тулубі й кінцівках. Ве­ликі плями зливаються між собою, а після згасання зали­шають по собі плямисту пігментацію і висівкоподібне лу­щення. Лише на п'ятий день після появи висипу хворий стає незаразний.
При перших ознаках хвороби необхідно укласти дитину в ліжко та викликати лікаря. Хоч захворювання і заразне, та при правильному догляді до небезпечних не належить. Лікування в домашніх умовах полягає в дотриманні дієти та санітарно-гігієнічних правил. Забезпечте доступ свіжого повітря, догляд за шкірою, ротом, носом, очима, в усьому дотримуйтесь бездоганної чистоти.
Очі промивайте 4-5 разів на день перевареною водою або розчином фурациліну 1:5000, але доки тримається ви­сип, обличчя не мочіть. Ватним тампоном, змоченим у гліцерині або змащеним вазеліном, прочищайте носові хо­ди. Маленьким дітям щоденно протирайте слизову обо­лонку рота тампоноКі, змоченим розчином фурациліну; діти старшого віку можуть полоскати рота слабким розчи­ном марганцівки. Горло можна полоскати відваром шавлії.

Краснуха
- гостра вірусна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом, характеризується корот­кочасною лихоманкою, висипами у вигляді плям та припу­ханням задньошийних та потиличних лімфовузлів. Почи­нається захворювання нежитем, світлобоязню, болем при ковтанні, кашлем. Ранній симптом - збільшення лімфо­вузлів. Одночасно з підвищенням температури з'являють­ся висипи у вигляді плям, які не зливаються між собою і зникають через 2-3 дні, не залишаючи пігментації та лу­щення. Спеціального лікування краснуха не потребує. Хво­рому необхідний постільний режим, спокій, легка їжа.

Вітряна віспа
або вітрянка - теж вірусне захворюван­ня, яке передається повітряно-крапельним шляхом. У більшості випадків хвороба починається підвищенням температури; майже одночасно на обличчі та тілі з'явля­ються дрібні розкидані червоні плями, які упродовж кількох днів перетворюються на пухирці з прозорим вмістом. За кілька днів вони підсихають, утворюючи кірочки, котрі зго­дом відпадають, не утворюючи рубців. Підсихання супро­воджується помірним свербінням.
Висипи, доволі болючі, з'являються і на слизових обо­лонках, з них утворюються ерозії і навіть виразки. Зазви­чай кожний новий висип супроводжується підвищенням температури.
Специфічного лікування не існує. Дитину ізолюють до клінічного одужання плюс 5 днів після появи останнього елементу висипу. Потрібно стежити за чистотою постільної та натільної білизни, чистотою рук (профілактика гнійних ускладнень). Висипи змащують 5% розчином марганцівки або 1% розчином зеленки.
Свербіж можна пом'якшити обтиранням шкіри водою зі спиртом або оцтом. При висипах у порожнині рота можна робити полоскання слабким розчином марганцівки (3-4 ра­зи на день) або іншими розчинами, які призначив лікар. Ре­комендується пити чай із чорної смородини або шипшини.
Купати дитину можна, якщо температура нормальна. Тільки не треба користуватися мочалкою. У воду для ку­пання додайте слабо-рожевий розчин марганцівки або відвар череди чи шавлії. Умивайте дитину тільки переваре­ною водою, настоєм трав або слабо-рожевим розчином марганцівки.
Регулярно провітрюйте дитячу кімнату, раз на день робіть вологе прибирання.
Свинка або епідемічний паротит характеризується запаленням слинних залоз та інших залозистих органів. Це вірусне захворювання з повітряно-крапельним шляхом пе­редачі. Починається з підвищення температури тіла, не­здужання, головного болю, зниження апетиту. Через 1-2 дні виникає відчуття напруження, біль при жуванні, відкриванні рота, тягнучий біль біля вуха. Там же ще до по­яви болю з'являється припухання, яке підіймає мочку вуха.

Шкіра над пухлиною бліда та блискуча. Нерідко пухлина поширюється на очі, шию, яка товстішає. Може ослабнути слух; ковтання утруднюється, слини мало; з'являється не­приємний запах із рота.
Хвороба триває до 2 тижнів, потім всі ознаки її поступо­во зникають. Можуть виникнути ускладнення. У підлітків та молодих чоловіків це запалення одного або двох яєчок, у дівчаток в період статевого дозрівання та у молодих жінок -запалення яєчників та молочних залоз. Трапляється й ус­кладнення у вигляді запалення мозкових оболонок або го­ловного мозку. Можуть спостерігатися ускладнення з боку нирок, ушкодження органів слуху та зору.
У більшості випадків свинка не потребує лікування. Хво­рого необхідно ізолювати і при високій температурі трима­ти в ліжку. Рот потрібно полоскати марганцівкою. Якщо хвороба затяглася, корисний зігріваючий компрес.
Скарлатина - гостре інфекційне захворювання, збуд­ником якого є стрептокок. Інфекція передається від одного хворого до іншого дрібними бризками слини при розмові, кашлі, чханні, а також через третю особу (людину, яка сти­калась з хворим) та через предмети (іграшки, посуд тощо).
Початок захворювання гострий з ознобом - температура 39° С і вище. Початок лихоманки супроводжується сильним головним болем, часто блювотою, іноді маренням та судо­мами. Пульс 140 ударів за хвилину, дихання часте. У глотці починається жар, ковтання утруднюється. Напухають зало­зи під нижньою щелепою, стає важко відкрити рот.
До кінця першої доби або на другу добу з'являються дрібноточкові висипи у пахвових, пахових ділянках, на шиї, в підколінних та ліктьових згинах. Носо-губний трикутник блідий, без висипу, чітко виділяється на фоні яскравих ділянок шкіри. Висипи тривають від кількох годин до кількох днів. З кінця першого тижня висипи стають бліди­ми, одночасно знижується температура тіла. На другому тижні починається лущення шкіри. Найпоширенішими ус­кладненнями є запалення лімфатичних вузлів, середнього вуха, нирок та серцевого м'язу.
Лікування за наявності відповідних умов проводиться вдома із застосуванням антибіотиків. Обов'язковий постільний режим на 7-10 днів. Обличчя та руки дитини необхідно щоденно мити. Рот слід двічі на день полоскати слабким розчином марганцівки. Спостерігайте за кольо­ром і кількістю виділеної сечі. Зміна кольору та зменшення її кількості може свідчити про виникнення серйозного ус­кладнення гломерулонефриту. У цьому разі необхідна термінова консультація лікаря.
Посуд дитини миють окремо в 2% розчині соди і після цього обливають окропом. Білизну замочують на 2 години в 2% розчині соди, після цього її кип'ятять та перуть. Підло­гу в кімнаті двічі на день протирають ганчіркою, змоченою 2% розчином соди або 0,5% розчином хлораміну.
При захворюванні дорослого ангіною необхідно ізолювати його від дитини, оскільки ангіна може бути скарлатинозною.
Афтозний стоматит виникає при першому контакті дитячого організму з герпетичною вірусною інфекцією, яка потім залишається на все життя і може проявлятися виси­пами на губах або в носі при різних інфекціях, зокрема при ГРВІ та грипі.
Він проявляється нездужанням, відмовою від їжі, по­червонінням слизової оболонки рота й виникненням на слизовій оболонці щік, язика, губ, піднебіння афт - болю­чих елементів округлої форми з білувато-сірим нальотом та яскраво-червоним обідком. Необхідно обробити слизо­ву оболонку рота сумішшю новокаїну з сирим білком куря­чого яйця, що полегшує стан дитини. До приходу лікаря можна полоскати рот відваром ромашки або шавлії.

Контагіозний молюск
проявляється у малих дітей у вигляді вузликів сріблясто-сірого кольору розміром 2-3 мм круглої форми без почервоніння шкіри навколо, які виступають над рівнем шкіри. При видавлюванні з них виділяється олієподібна маса.
При ентеровірусній інфекції - інфекції з лихоманкою впродовж 3-4 днів - в останній день лихоманки з'яв­ляється висип дрібними плямами на обличчі, тулубі, кінцівках, який не свербить та зникає через день-два. Спеціального лікування не потребує.
Висипами супроводжується і багато інших інфекцій. Іноді навіть для досвідченого лікаря буває важко встанови­ти діагноз дитині з висипами. Тому, якщо ви помітили висип, не зволікайте з консультацією лікаря. Адже своєчас­ний і правильний діагноз - запорука успішної терапії та одужання вашої дитини.

Висипи на шкірі при інших захворюваннях
.
Синці, якщо вони не виникли в результаті травматичного ушкодження і з'являються дуже легко, можуть свідчити про наявність гемофілії.
Судинні зірочки на шкірі свідчать про захворювання печінки.
На шкірі можуть виникати різні висипи внаслідок укусів комарів та інших комах. Висипи на шкірі можуть з'явитися і при отруєнні різними лікарськими препа­ратами.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: