Хвороба Такаясу
Loading

Хвороба Такаясу

Хвороба Такаясу (аорто-артеріїт) - системне захворювання, що характеризується запаленням аорти і відходячих від неї гілок з розвитком часткової або повної їх облітерації; можуть страждати і інші відділи аорти. Етіологія неясна. У патогенезі провідна роль належить імунним порушенням з розвитком хронічного імунокомплексного запалення стінки уражених судин. Хворобою Такаясу хворіють переважно молоді жінки.

Симптоми

Поступово наростають ознаки порушення кровообігу в зонах уражених судин. Основний симптом - відсутність пульсу на одній або обох руках, рідше - на сонних, підключичних, скроневих артеріях. Хворі скаржаться на біль і парестезії в кінцівках, що посилюються при фізичному навантаженні, слабкість в руках, напади запаморочення нерідко з втратою свідомості. При офтальмоскопії виявляють зміну судин очного дна (звуження, освіта артеріовенозних анастомозів та ін.). Нерідко в процес втягуються коронарні артерії з відповідною симптоматикою. Поразка черевної аорти з нирковими судинами супроводжується клінікою вазоренальної гіпертензії. Загальні ознаки хвороби - субфебрилітет, астенізація. Лабораторні показники змінені помірно. Захворювання повільно прогресує, з окремими загостреннями, що виявляється ознаками ішемії тієї чи іншої зони. На ранніх етапах хвороби Такаясу велику допомогу в діагностиці надає артеріографія.

Лікування

При лікуванні хвороби Такаясу застосовують середні дози глюкокортикоїдів (преднізолон по 20 - 30 мг / добу) у періоди загострень протягом 1,5 - 2 міс з поступовим зниженням до підтримуючої дози. Показано систематичне застосування амінохінолінових препаратів (хингамин по 0,25 г або плаквенил по 0,2 г 1 раз на добу). Широко використовуються судинорозширювальні засоби і дезагреганти. Можливо протезування уражених артерій.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: