Посттравматична закупорка артерій
Loading

Посттравматична закупорка артерій

Посттравматична закупорка артерій зазвичай розвивається після перев'язки судини або його тромбозу на грунті закритої травми і обумовлена висхідним тромбозом. Н. І. Краківський назвав цей стан «хворобою перев'язаної магістральної судини кінцівки».

Клінічно цей стан проявляється тим, що кінцівка виявляється функціонально неповноцінною при фізичному навантаженні. Відзначається стомлюваність, гіпотрофія м'язів кінцівки. Діагноз уточнюється при ангіографії. Оперативне лікування полягає у виконанні шунтової операції між проксимальним і дистальним сегментом артерії за рахунок аутів і аллопротеза.

Надзвичайно рідко спостерігається посттравматична артеріальна емболія шматочком тромбу або стороннім тілом (осколок, куля, шматочок судинного катетера та ін.) В дистальному сегменті артерії. Клініка залежить від локалізації емболії і розладів гемодинаміки, з клінікою пов'язана і тактика лікування. Хірургічне лікування проводиться так само, як в типових випадках.

Завдання реабілітації хворих з наслідками травматичних ушкоджень судин визначаються повноцінністю відновної операції. Вже на 3 - 5-й день після відновної операції на судинах хворі можуть вставати (якщо немає великого нагноєння рани).

При гладкому перебігу післяопераційного періоду після ізольованого пошкодження судин вже через місяць потерпілого можна допустити до роботи без великого фізичного навантаження. При нагноєнні амбулаторне лікування проводиться до загоєння рани. При поєднаних травмах відновлення функції часто залежить від зрощення переломів і відновлення іннервації.

Хороші результати реконструктивних операцій дозволяють потерпілому виконувати практично будь-який вид роботи. Для якнайшвидшої реабілітації хворим якомога раніше призначають лікувальну фізкультуру, масаж, фізіотерапію, особливо при поєднаних пошкодженнях.


Поддержите likar.uz.ua
Выберите сумму платежа
  грн/месяц

Тегі: